Forum

Gawędy o jedzeniu

Czy ktoś wie jaka panierka otacza kaczkę po TONKIŃSKU???

  • Autor: maryskasp Data: 2008-05-08 00:05:00

    uwilebiam a-dong, robia tam taka pyszna kaczuszke, i ona jest w takiej czerwonej panierce, wogole to zastanawiam sie jak oni ja zaprawiaja jak ktos wie to prosze o rozmowy

  • Autor: Tekla Data: 2008-05-08 09:41:20

    To już jesteśmy dwie fanki tej kaczki. W tej restauracji podają jeszcze inne bardzo smaczne potrawy. Moja ulubiona zupa to zupa z węgorza moim zdaniem lepsza od krabowej,  bardzo dobre są też ośmiorniczki w cieście i szczypce krabowe (tj.paluszki krabowe w cieście). Ogólnie jedzonko robią bardzo smaczne. Ja gdzieś mam chyba podobny przepis na panierkę, muszę poszukać, ale mnie się taka kaczka nie udała.Robiłam zgodnie z przepisem, ale kaczka była twarda, a panierka prawie spalona. Problem tkwi chyba w upieczeniu tych piersi z kaczki, tak aby były miękkie i soczyste a pod koniec dopiero trzeba chyba posmarować tą glazurą.Jeśli znajdę ten przepis to  go tu wpiszę. Dzisiaj poszukam. Pozdrawiam. Tekla

  • Autor: maryskasp Data: 2008-05-08 15:34:15

    No włanie tam jedzenie jest wyśmienite, ja jeszcze uwielbiam krewetki w sosie słodko-pikantnym i tez probowalam robic ten sos i nic, a kaczki to za chiny nie wiem jak zrobic, jest poprostu przepyszna, ale w restautacji , szukalam szukalam i nie ma na nia przepisow.
    Cieszę się,że nie tylko ja uwielbiam ta kaczuszke

  • Autor: Tekla Data: 2008-05-08 17:35:42

    Ja ten lakier znalazłam  w książce "Najsłynniejsze potrawy świata" P. Barbary Pokorskiej.W przepisie "Kaczka po pekińsku" jest przepis na sos "lakier" i tak : 1 utarta cebula, 2 ząbki czosnku drobno posiekane, 1 łyżka pszennej mąki, 1 łyżka podgrzanego miodu, 6 łyżek sosu sojowego, 1 łyżeczka octu winnego (ja dałam z ryżu) 1 łyżeczka oleju sojowego, sól, pieprz, 1 łyżka przyprawy "5 smaków" (dałam mniej) i do tego dodałam barwnik czerwony, którego w przepisie nie było. Drugi identyczny przepis znalazłam w "Encyklopedii Sztuki Kulinarnej", gdzie wszystkie wskładniki i proporcje są takie same tylko miodu jest więcej (2 łyżki). W przepisach tych podano, że kaczkę należy natrzeć tym sosem i pozostawić na kilka godzin. Po tym czasie kaczkę upiec polewając jeszcze sosem. Jak pisałam wcześniej wszystko tak zrobiłam, ale kaczka była twarda a sos bardzo, bardzo ciemny (prawie spalony).  W sosie jest miód i dlatego kaczka nie może się długo piec. Myślę, że trzeba piersi z kaczki (bo takie podają w A-Dongu) najpierw upiec, a gdy są już miękkie wtedy polać tym sosem i zapiec, ale czy to będzie chrupiące - tego nie wiem. Po mojej nieudanej próbie ( kaczka była twarda), wolę na kaczuszkę iść do lokalu. Natomiast z powodzeniem robię tzw. szczypce krabowe, zupę chińską (taki mój wynalazek) podobna w smaku do tej w lokalu. Obecnie chcę zrobić ośmiorniczki baby w cieście czosnkowym.Muszę tylko kupić główny składnik i do dzieła. Aha , dobra też w tym lokalu jest zupa rybna, cielęcina, żeberka no i kangur (pysznie mięciutki). Ale sie rozpisałam i rozmarzyłam, że aż zgłodniałam. Pozdrawiam.

  • Autor: maryskasp Data: 2008-05-08 19:24:28

    Dziekuje slicznie napewno sprobuje zrobic i zmodyfikuje jeszcze po swojemu, :):) a ja własnie dzisiaj bylam w A-dongu na zupce Hunt Tun, i wołownince z brokułami i czosnusiem. Ach ta chińszczyzna pyszniutka

Przejdź do pełnej wersji serwisu