Forum

Rozmowy wolne i frywolne

neostrada

  • Autor: anari74 Data: 2008-05-09 07:03:07

     Moi drodzy,mam pytanko.Kończy mi się umowa z telekomunikacją na neostradę.Przyznam że koszt intrnetu i telefonu w telekomunikacji z abonamentem 50 zł są dla mnie troszkę za duże.Poradzcie proszę laikowi z kim podpisac nową umowę na stacjonarny internet?gdzie jest korzystnie?gdzie wy macie?słyszałam o NETI no i zastanawiam się nad orange.Do tej pory miałam w neostradzie 512 mb/s i płacę 60 kilka żł.Poradzcie jak obniżyć?i chciałabym również podłączyć drugi komuter,ale tego to już zupełnie nie wiem.Ale namieszałam ,czy ktos mnie zrozumie?

  • Autor: alfa_beta Data: 2008-05-09 07:41:05

    Mam  neostradę tak jak Ty, tylko predkość 1 mb/s i durna podpisałam umowę na 3 lata. Koszty okropne!!! Myslałam,że obniżę abonament na telefon żeby mniej płacić a tu figa. Świadczą usługę neostrady z taką prędkością jaką mam i z nieograniczonym dostępem do internetu tylko przy abonamencie 50 zł.Moi znajomi podpisali teraz w Orange, prędkość 512 mb/s, koszt o połowę tańszy jak w neostradzie ok.35 zł miesięcznie a co za tym idzie obniżyli abonament za telefon na ten najniższy. Zakładając internet z innej firmy nie musisz zmieniać operatora, możesz obniżyć abonament. Ostatnio dużo osób z mojego kręgu znajomych zmienia operatora na Dialog, ale nie wiem co to za firma. Musisz popytać
    Jak skończy mi się umowa też biorę Orange i obniżę abonament do minimum. I tak więcej teraz siedzę na gg i skypie jak na telefonie:)
    Pozdrwaiam.

  • Autor: ekkore Data: 2008-05-09 07:42:22

    Ja mam netię - poza ciut dłuższym terminem przełączeniowym niż była pierwsza rozmowa (miało być płynnie, trwało ponad tydzień - ale to w zasadzie nie wina netii tylko trybu udostępniania łącza przez tepsę, tyle, że mogli tak od początku mówić) jest prawie ok. Prawie, bo mimo większej prędkości (miałam 512 ale jako DSL, mam 1 neostradowe)i mniejszej liczby korzystajacych (odpadli mi sąsiedzi podłączeni kilka lat temu w czasach drożyzny internetowej) odnoszę wrażenie, że chwilami mam mniejszą prędkość. Ale sąsiad, jeden z odłączonych ma tych ze Szwecji (nazwa wyleciała mi z głowy) - chyba tele2 i też mówi, że wolniej.

    Jeżeli chcesz podłączyć drugi komputer musisz mieć modem z routerem - w netii kupisz, tylko musisz zaznaczyć przed podpisaniem umowy. Ja tak nabyłam - ma podłączenie WiFi (bezprzewodowe) - może podłączyć się dowolna liczba komputerów, posiadających odpowiednią kartę oraz trzy komputery kablowo.
    Taki modem-router też mozesz nabyć w sklepie z akcesoriami lub na allegro.

    Jeżeli masz własny modem wtedy musisz nabyć router i jeżeli router nie ma dodatkowych wejść switcha.

    Jeżeli idzie o podłączenie - mówią, że to jest proste. Jest instrukcja krok po kroku - pod warunkiem, że podłączasz jeden komputer. Jeżeli jest ich więcej (tak jak u nas) trzeba zdefiniować parametry komputerów (sekwencja cyfr) i jakoś to poudostępniać. Ale to już za wysoka szkoła jazdy dla mnie - ja tylko opisuję co robił mój brat informatyk (akurat jego przyjazd zbiegł się ze zmianami operatora). Gdyby nie on nie wiem czy nie musielibyśmy szukać pomocy.

  • Autor: Regina Florczak Data: 2008-05-09 07:53:28

    Z  neostrady zrezygnowałam i przeszłam do Dialogu szybkosć dwa razy taka a cena nie zmieniła sie ,telefon równiez przeniosłam do Dialogu.Sprawdz tam porada nic nie kosztuje .Pozdrawiam

  • Autor: Tekla Data: 2008-05-09 08:56:21

    Telefon mam z TP Pakiet "socjalny"  (nie wiem dokładnie jak się nazywa) i płacę 28,06 za miesiąc. Internet z Netii - 1 mega za 58 zł mieś. z tym, że 6 m-cy miałam za darmo (umowa podpisana na 24 m-ce). Sprawuje się dobrze, prędkość prawidłowa, tylko samo załatwianie w NETTI to masakra u mnie trwało to 2 m-ce!!!, a ile wykonałam w tym czasie telefonów interwencyjnych to tylko ja wiem. Ale teraz jestem zadowolona.

  • Autor: bahus Data: 2008-05-09 13:05:21

    Jak tylko mi się skończy umowa z TP (też nieopatrznie podpisaem na trzy lata) to przejdę na Orange. W tej chwili najlepsza. Jeśli się ponadto prowadzi działalność gospodarczą to oferta jest naprawdę rewelacyjna.
    Bahus

  • Autor: vikunia Data: 2008-05-09 14:11:06

    polecam Netie albo Dialog. Kiedys pracowalam w tzw reklamie telekomunikacyjnej to mialam oopanowane wszystkie abonamenty, tera po roku to sie troche pozmienalo ale te 2 firmy maja dobre oferty. Ja mam w pracy Netie abonament 20 zl brutto i w tym 50 min rozmow stacjonarnych i internet  640KB za  55 brutto. umowa na 2 lata. teraz jednak Netia wprowadzila opcje ze mozna umowe na internet zmienic w czasie jej trwania. Nie podpisuj umow na 36 miesiecy, bo ceny lecą gwaltownie w dól.

  • Autor: anari74 Data: 2008-05-10 14:05:36

    BARDZO,BaRDZO wszystkim DZIĘKUJĘ za poradę

  • Autor: bietka Data: 2008-05-13 20:32:44

    Biorąc Orange lub Erę pamiętajcie o cięciu transferów.Nie mówią o tym.Miałam Erę i początkowo nie cięli ale potem niestety tak.Było to bardzo uciażliwe.W innych firmach jest tak samo.

Przejdź do pełnej wersji serwisu