Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

czy ktoś może wpadł na pomysł,żeby skatalogować wszystkie uprawiane rośliny ,kwiaty i drzewa...na swojej działce

  • Autor: rybka59 Data: 2008-05-28 21:20:32

    Działkowcem jestem od ponad 10 lat,ale dopiero teraz wpadłam na taki ,może i zwariowany pomysł,żeby spisać i zrobić zdjęcia wszystkim stałym rośliną tj.kwiatom krzewom,drzewom.Chcę porobić odpowiednie grupy tej roślinności z odpowiednim opisem ,co wy na to?Do was zapisałam się niedawno ,z komputerem też dopiero sie oswajam i aparat też niekiedy wyprowadza mnie z równowagi ale postanowione i do dzieła.Może juz któreś z was takie cos robiło?

  • Autor: Wkn Data: 2008-05-29 10:21:31

    Czytałam w ubiegłym roku o czymś takim na jakimś forum ogrodowym. Pomysł świetny z różnych względów. Oprócz własnej satysfakcji i względów użytkowych - notatki dotyczące kondycji konkretnej rośliny w danym roku przy różnych warunkach atmosferycznych i glebowych mogą okazać się pouczające na przyszłość. Można się podzielić własną wiedzą z mniej doświadczonymi działkowiczami, zamieszczając takie katalogi w sieci. Na pewno taki foto-katalog będzie też dużą zachętą do uczestniczenia w dyskusji, bo trudno rozmawiać o czymś, czego się nie widzi. Wiem, że wiele osób fotografowało też rośliny jednoroczne, mam na myśli miejsce wysiewu, lub wieloletnie - w tym wypadku miejsce wsadzenia cebulek, o których na wiosnę kolejnego roku mało kto pamięta, więc taki sposób notatek fotograficznych może sprawdzić się lepiej niż wtykanie karteczek i patyczków w ziemię, które zostaną zmoczone przez deszcz, porwane przez wiatr i nadgryzione przez ząb czasu :)
    Ja niestety nie za bardzo mam co fotografować, bo wedle starego powiedzenia mam chyba czarny lub fioletowy paluch do roślin, ale z  przyjemnością dołączę się do pomysłu, gromadząc dokumentację posiadanej przeze mnie domowej i leśnej "mizerii" :)

    Cudownie byłoby opracować jakiś edytor do prowadzenia katalogu obserwacji swoich własnych roślin, ale nie mający niemal na nic czasu Pampas chyba mnie udusi, jeśli czegoś takiego zażądam w najbliższych miesiącach.
    Ale zwykły katalog roślin z opisem byłby chyba do zrobienia, przynajmniej jego zaczątek, jeśli zabierzemy się do tego wspólnymi siłami.
    A potem niech się rozrasta ku uciesze lubiących zieleń :)

  • Autor: Ave Data: 2008-05-29 22:47:29

    od ubiegłego roku robie sobie taki fotokatalog roslin, ale tylko z nazwami, bo na opracowanie całosciowe nie mam za bardzo czasu :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu