Forum

Gawędy o jedzeniu

Niedzielne grilowanie

  • Autor: kika1 Data: 2008-05-30 13:43:34

    Pogoda dopisuje chyba by trzeba rozpalić grila.  A więc karkówka kupiona teraz by trzeba ją zamarynować tylko jak ? Proszę pomóżcie  !!!  Potrzebna jest na niedziele to chyba starczy czasu  na zamarynowanie. Licze na Was. Buziaczki.

  • Autor: Regina Florczak Data: 2008-05-30 14:17:31

    Witaj 
    Marynata:
    3 cytryny
    4 lyzki slodkiej papryki ( jesli robie tylko dla doroslych to 2 ostrej 2 slodkiej )
    1 lyzka przyprawy do grila ( klasyczna "Kamis" )
    1/2 szklanki oliwki z oliwek


     Marynata miodowa do steków

    2 łyżki soku z cytryny
    2 łyżki sosu sojowego
    1 łyżka miodu
    1 łyżka cukru
    1 łyżka oleju
    Marynujemy steki od 1 – 12 godzin

    Marynata do mięsa drobiowego

    1 1/2 szklanki wytrawnego czerwonego wina
    cebula pokrojona w piórka
    pokrajana łodyga selera naciowego
    marchewka w kawałkach
    1-2 łyżki oliwy z oliwek
    1 ząbek czosnku
    5 ziaren pieprzu.
    Mięso drobiowe marynujemy kilka godzin


    Chińska marynata do drobiu
    2 łyżki oleju
    2 łyżki ostrego keczupu
    ¼ szklanka miodu
    1 łyżeczka soli
    ½ łyżeczki tartego imbiru
    ¼ łyżeczki proszkowanego czosnku
    ¼ łyżeczki pieprzu kajeńskiego
    Drób marynujemy przez około 1 godzinę
    Może z tego coś wybierzesz  Pozdrawiam

  • Autor: luckystar Data: 2008-05-30 14:20:31

    Kika, to wszystko zalezy od tego co lubicie, sa marynaty mokre i sa tez marynaty suche. W mokrej ja zawsze za podstawe uwazam oliwke z oliwek, sos sojowy, lub sok z cytryny do tego przyprawy w/g gustu i w takiej mokrej marynacie mieso moze lezec do 2 dni. Do jagnieciny za podstawe marynaty od dluzszego czasu uzywam yogurt naturalny. Marynaty suche czyli mieszanki przypraw i ziol, moga byc robione tego samego dnia, mieszam rozne przyprawy i ziola znow w zaleznosci od wlasnego upodobania i nacieram mieso, wstawiam do lodowki na kilka godzin i po sprawie :))) Ja nie uznaje zadnych regul jesli chodzi o marynaty i jeszcze nigdy nie udalo mi sie zrobic 2 razy takiej samej marynaty... musisz po prostu poeksperymentowac, a jak sie raz odwazysz to potem juz latwiej.

  • Autor: Dorotaxx Data: 2008-05-30 14:24:01

    Kika bardzo często robie karkówke na grilla . mam sprawdzoną marynate i zawsze robie wlaśnie taką . do miski wlewam ok. 7 łyzek oleju , wegete, całe  opakowanie przyprawy  do karkówki (  mozna dodatkowo dosypać marynate staropolską do mies )2 łyzki musztardy grillowej, i dużo , dużo pokrojonego w drobna kostke czosnku. W takiej marynacie trzymam mięso pokrojone w plastry przynajmniej 24 h.
    Pozdrawiam

  • Autor: eyta Data: 2008-05-30 14:54:28

    Bardzo często robię grilla i karkówka króluje, marynata to : olej i sos sojowy oraz przyprawa do grilla ( ulubiona) a reszta jest już wariacją na temat... robie jeszcze w dniu grillowania kubeczek marynaty świeżej do smarowania mięsa i to jest: olej , sos sojowy , przyprawa do grilla i keczup. Nie podaję żadnych szczegółów, bo one się zmieniają w zależności od ilości mięsa i " smaka" kucharza. Nie solę dodatkowo, sól jest w przyprawie i sosie. Pozdrawiam . A , do tej karkówy podaję sos typu " cacyki" i sałatkę ziemniaczaną .

  • Autor: kika1 Data: 2008-05-30 23:38:09

    Bardzo dziękuję poczytałam sobie i przystępuję do dzieła a brzmiało tam wszystko smakowicie . Już niemoge doczekać się kiedy będziemy jeść.

  • Autor: Olek Data: 2008-05-31 13:17:58

    Spróbuj kiedyś z tego przepisu - polecam http://wielkiezarcie.com/przepis2827.html

Przejdź do pełnej wersji serwisu