Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

co lubią begonie?

  • Autor: kasiac66 Data: 2008-06-05 19:00:53

    dzien dobry,prosze o porade w sprawie begoni,kupilam kilka 3 tygodnie temu,i zaczynają chorować.od początku slabo rosną a teraz liście robia sie żółto-brązowe,dziurawe i zwijają sie.w ubieglym roku pieknie kwitly były bardzo okazale i nawet sie nie zastanawialam jak o nie dbac.wiem tylko ze nie lubia upalu.jak je uratowac?

  • Autor: Ave Data: 2008-06-10 10:28:16

    Kasiu, link, który Ci podała Niebieska Rózyczka trafia w sedno :)
    Begonie nie lubią przelania wodą, a w czasie upałów wydaje nam się, że najlepsze co możemy zrobic to ... dobrze podlac roślinki. Jak robimy to, nie daj Boże, gdy świeci słońce - to fundujemy im jeszcze poparzenia słoneczne.
    W czasie zbytniego przelania i wysokoch temperatur możemy zafundowac naszym zielonym podopiecznym chorobe grzybową - i cos czuję, że tak jmoże być w tym przypadku + jakis szkodnik. Jesli begonia jest wysadzona w gruncie, to może slimaki (wskazywac na to mogą dziury w listkach, a ślimaki gołe - bezskorupkowe- ucztują w nocy i w dzień ich nie widać.

  • Autor: luckystar Data: 2008-06-09 12:57:06

    Kasiu, nie wiem czy to wina upalu .... moje begonie stoja w pelnym sloncu, a od 3 dni temperatura dochodzi do 40C i nawet w nocy nie spada ponizej 28C i jakos nic im nie jest, wrecz przeciwnie bardzo ladnie wygladaja. A mam inny bardziej delikatny kwiat (nie znam polskiej nazwy), ktory ma normalnie popalone od slonca kilka paczkow i kwiatow :((( Ja mysle, ze z tego co piszesz to moze byc jakas choroba, lub moze  robaki ?? Obejrzyj liscie od spodu i zobacz, czy cos ich nie podgryza ....

  • Autor: kasiac66 Data: 2008-06-10 08:56:48

    dziekuje za odpowiedzi,zostaly spryskane przez moja mame jakims specyfikiem,poczekam na efekt.

Przejdź do pełnej wersji serwisu