Forum

Gawędy o jedzeniu

czy to prawda??

  • Autor: łOSOS Data: 2008-06-06 12:35:57

    dziewczyny czy niemowlętom można podawać młode ziemniaczki? dzidzia ma 8 m-cy??za pomoc z góry dziękuję

  • Autor: Dorotaxx Data: 2008-06-06 13:23:33

    ,,Ziemniaki do diety dziecka wprowadzamy jako jedno z pierwszych warzyw już po ukończeniu 5 miesiąca. ,,
    Poczytaj sobie tutaj : http://www.osesek.pl/warzywa/ziemniak-po-5-miesiacu.html
    Moje dzieci jadły ziemniaczki kiedy miały 8 miesiecy. Ale myśle,że najlepiej bedzie jeśli zapytasz o zdanie pediatre .
    Pozdrawiam

  • Autor: łOSOS Data: 2008-06-06 17:28:36

    ale ktoś mi powiedział że młodych się nie daje tylko stare, trochę dziwne ...niewiem sama...

  • Autor: dankarz Data: 2008-06-06 13:25:36

    Wczoraj nakarmiłam 7-miesięcznego synka mojej sąsiadki, zjadł ziemniaczka z masełkiem, oczywiscie za jej zgodą, bardzo był zadowolony, pozdrawiam danka

  • Autor: bahus Data: 2008-06-06 13:32:23

    Ale nie napisałaś czy dzieciaczek "przeżył"
    Bahus

  • Autor: luckystar Data: 2008-06-06 14:33:05

    Bahusie, jesli Dankarz ma dostep do kompa, to wiadomo, ze dzieciak przezyl :)))
    A nawiasem mowiac pamietam jak moj syn mial 8 miesiecy i na obiad byla kapusta z grochem, my jedlismy, a on siedzial przy stole na takim bujanym siedzeniu i wrzeszczal w nieboglosy, ze tez chce, tak mial i tak ma do tej pory, ze jak ktos w jego obecnosci rusza szczeka to on juz jest glodny. Wracajac do tematu, dalam mu tej kapusty sprobowac z nadzieja, ze nie bedzie chcial .... alez gdzie tam, posmakowalo mu wiec mu dalam, tak "na oko" to pewnie zjadl lyzke stolowa i nic mu nie bylo. Z tym, ze ja od 5 miesiaca zawsze dawalam mu lyzeczke kazdej "naszej - doroslej" zupy jaka byla na obiad, zaznaczam, ze moje "dzieciatko" w wieku 4 miesiecy mialo juz 4 zeby, wiec taki krolik mogl sobie radzic z tym co ewentualnie nalezalo przezuc :)))

  • Autor: jamajka Data: 2008-06-06 16:00:59

    Tak jak mój synek? Identycznie :-) taki sam juz od 4 m-ca wyrywał mi jedzenie z ręki heheh do teraz tak ma a skończy już niedługo 2 latka że widząc jak ktoś je zaraz biegnie żeby mu dać :)

  • Autor: Bodek Data: 2008-06-06 16:28:54

    Użytkownik luckystar napisał w wiadomości:
    > Bahusie, jesli Dankarz ma dostep do kompa, to wiadomo, ze dzieciak przezyl :)))

    przeciez w wiezieniu tez maja internet .... nie??? :):):):):):):):):):):):):):)

  • Autor: dankarz Data: 2008-06-06 17:03:03

    Bodek to prawda ale mam kontrolowany dostęp hehehe

  • Autor: dankarz Data: 2008-06-06 17:02:02

    He he he przeżył i ma sie dobrze!!!

  • Autor: kryska Data: 2008-06-07 07:38:41

    Trzeba tylko uwazac na zielone, nie dojrzale ziemniaki, bo takie nawet doroslemu moga zaszkodzic, a surowe ziemniaki wywoluja goraczke.

    Maz swjej zony.

  • Autor: alice Data: 2008-06-06 22:18:54

    Spokojnie możesz podawać ziemniaczki. Ja nawet się nie zastanawiałam. Sprawdź tylko czy są z pewnego źródła (takie mniej sypane chemią, bo że wcale to nie uwierzę) i trochę grubiej obierz skórkę. Miłej degustacji :))

  • Autor: klio Data: 2008-06-09 21:54:41

    Mam ten sam problem. Dziś dałam do zupki jarzynowej oprócz starego ziemniaka kawałek młodego, bo stare się już kończą i za chwile nie będę miała co dawać więc czas przyzwyczajać pociechę. No i mała miała lekkie rozwolnienie i marudziła. Chyba ją trochę w brzuszku kręciło.
    dzieci mogą różnie reagować. Coś w tym jest, że z młodymi trzeba ostrożnie. Kiedyś słyszałam, ze zawierają jakieś substancje, które u starych już nie ma i nie chodzi tu o zwykłą chemie z nawozów itp.

  • Autor: klio Data: 2008-06-09 22:17:23

    Doczytałam, chodzi o solaninę i azotany. Głownie to solanina powoduje rewolucje. zresztą z tego też powodu młode ziemniaki nie nadają się na frytki czy kluski. Po prostu się rozlatują.

Przejdź do pełnej wersji serwisu