Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Problem z purpurową leszczyną.

  • Autor: StanislawaO57 Data: 2008-06-07 21:38:11

    Leszczyna purpurowa, odmiana pogięta, tylko w pierwszym roku po zakupie(2 lata temu)  miała wszystkie liście purpurowe, w ubiegłym roku pojawiło się na krzaczku kilka liści zielonych, a w tym roku jest ich znacznie więcej, nie wiem dlaczego, co robię źle?.Jeżeli ktoś z działkowiczów zna przyczynę to bardzo proszę o rady i wskazówki.

  • Autor: lika22 Data: 2008-06-08 13:24:58

     Ja mam taki sam problem,tyle że z klonem palmowym.Kupilam go w tym roku i już zaczął się przebarwiać.Niestety też nie wiem jaka jest tego przyczyna.

  • Autor: Regina Florczak Data: 2008-06-10 09:41:08

    Mam taka leszczynę ,lat to juz nie wiem ile ,ale gdzies ze 20.Liście są  purpurowe, poźniej lekko zielenieją .Młode gałązki są purpurowe ,od czego to zależy ,nie wiem .Owoce czyli orzechy są tej samej wielkości przez cały czas.Pozdrawiam Regina

  • Autor: Ave Data: 2008-06-08 23:12:04

    Wiosną liście są czerwone, póżniej zmieniają barwę na czerwonawozieloną, później zielenieją - wiec może im staje sie starsza tym bardziej odtwarza oznaki swojej odmiany ? A moze cos z ziemią jej nie odpowiada ?

  • Autor: StanislawaO57 Data: 2008-06-09 08:21:29

    Dziękuję dziewczyny za zainteresowanie moim problemem, spróbuję jeszcze zmienić jej ziemię, wg Twojej Ave sugestii.

  • Autor: Ave Data: 2008-06-09 10:54:56

    i weź pod uwagę stanowisko - te kolorowe cuda czasami są dość kapryśne :)

  • Autor: StanislawaO57 Data: 2008-06-09 11:08:03

    Dzięki Ave, jesteś bardzo dobrą i uczynną kobietą, dla każdego znajdziesz czas i poradę.

  • Autor: Ave Data: 2008-06-09 23:06:58

    Stanisławo, od tego jest forum, żebyśmy sobie pomagali, jesli tylko możemy :))))
     Ave-Ewa, (czerwona jak jabłuszko jesienią, z powodu Twojego miłego, ale naprawde niezasłużonego komentarza  ;))))))))


    Daj znać za jakis czas co z leszczyną i jak sobie poradziłas, takie posty są bardzo potrzebne, bo mogą pomóc komuś następnemu :)

  • Autor: marinik Data: 2008-06-10 09:00:17

    Stanowisko sloneczne zdecydowanie pomaga w upurpurowieniu lisci. Po Twoim poscie poobserwowalem rosnace kolo mojego miejsca zamieszkania leszczyny purpurowe (jest ich caly szpaler) i zauwazylem, ze niektore pojedyncze egzemplarze maja liscie mieszane (choc pozornie rosna w takich samych warunkach). Wiec moze wlasnie TAKI EGZEMPLARZ Ci sie trafil?

Przejdź do pełnej wersji serwisu