Forum

Kuchenne porady

jak zawijać gołąbki

  • Autor: uzikojtek Data: 2008-06-08 20:10:49

    Witam, bardzo prosze o porady jak zawijać gołąbki aby się nie rozpadały przy gotowaniu....bo ja musze nitką wiązać...a może też mi ktoś zdradzi jakiś sposób gotowania gołąbgków, bo ja zawsze zalewam wodą i tak je gotuję... Z góry bardzo dziekuję za porady Magda

  • Autor: Glumanda Data: 2008-06-08 21:02:54

    Ja zawijam je zawsze tak: Rozkladam sparzony lisc, jesli ma twardy gruby nerw, scinam go lekko.
    Lisc lezy przedemna, gruba czescia nerwu do mnie. Farsz nakladam na dole liscia, ale tak aby dal sie on jeszcze zalozyc.
    Najpierw zawijam lisc od dolu na farsz a potem zawijam brzegi liscia na prawo i na lewo. Tym samym caly farsz mam juz okryty i teraz zwijam ciasno do konca. Od grubej strony do czubka liscia. Mam nadzieje, ze troche pomoglam..szkoda, ze nie mozna rysowac komputerem ;)

  • Autor: łOSOS Data: 2008-06-08 21:33:06

    ja robię dokładnie tak jak Glumanda,nigdy się nie rozpadły,pamiętaj tylko dobrze ułożyć je w garnku tak aby nie było pustych przestrzeni po między pozdrawiam

  • Autor: ira Data: 2008-06-08 21:38:24

    Ja robie taj samo jw. A może dajesz za dużo farszu?

  • Autor: ataebka1 Data: 2008-06-08 21:58:29

    Ja też zawijam jw ,ale kładę je na rozgrzany tłuszcz. Kładę na stronę z końcówką liścia aby to sie najpierw opiekło. Gołąbki lekko podrumieniam z każdej strony a potem podlewam wodą albo rosołkiem /z kostki/.
    Powodzenia

  • Autor: alman Data: 2008-06-09 07:25:12

    A ja nakładam farsz, roluję, a potem boki wciskam palcem do środka - w miejscu "wciśnięcia" pozostaje wgłębienie. Tak robiła jeszcze moja babcia, twierdząc, że w ten sposób zrobionymi gołąbkami można nawet rzucać a i tak się nie rozpadną. 

  • Autor: uzikojtek Data: 2008-06-09 18:54:20

    dziękuję za porady...może się uda:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu