Forum

Kuchenne porady

Czym napełnić słone babeczki ?

  • Autor: kika1 Data: 2008-06-08 22:31:12

    Witajcie w sobotę planujemy z mężem przyjęcie imieninowe i chciałabym podać słone babeczki tylko niemam pomysłu czym je wypełnić. Babeczki planuję kupić gotowe są słone i cebulowe ( z prostej przyczyny żeby było mniej roboty ).Jeśli ktoś ma coś wypróbowanego i chciałby się tym podzielić to z góry dziękuję.

  • Autor: Dorotaxx Data: 2008-06-09 06:56:36

    W słonych babeczkach widziałabym farsz z pasztecików Glumandy : http://wielkiezarcie.com/przepis32006.html jeszcze go nie robiłam ale wyglada super. Dodałabym do farszu suszone grzyby , kapuste kiszoną i kminek , zobacz sobie na ten przepsi ,,kapusniaczki wspaniałe,, angela: http://wielkiezarcie.com/przepis12856.html

  • Autor: smakosia Data: 2008-06-09 07:19:56

    Może takie coś: http://wielkiezarcie.com/przepis14341.html

  • Autor: smakosia Data: 2008-06-09 07:23:14

    Jeszcze przyszło mi do głowy, że można zrobić pasty na bazie np. serka Almette z dodatkiem szczypiorku lub koperku, odrobiny wędzonego łososia albo wędzonej makreli. Z makrelą da sie poeksperymentować dodając majonez i keczup. Wszelkie pasty jajeczne pewnie też się nadają. Powodzenia

  • Autor: Glumanda Data: 2008-06-09 08:13:25

    No nie wiem...ale wydaje mi sie, ze ten moj farsz bylby zbyt tresciwy... To jak przekladanie ciasta drozdzowego - ciastem ucieranym.
    Pieczarki uduszone na gesto, wlozone w babeczki, posypane tartym serem i krociutko zapieczone! albo taki sam farsz z papryki, trzy kolory pieknie sie wymieszaja, rowniez posypac serem i zapiec - to byloby to, co sobie wyobrazam w babeczkach. Ten moj farsz miesny, ew. rozrzedzic pieczarkami na gesto..inaczej bedzie zbyt ubity... chyba nie chcesz betonowych babeczek! :D

  • Autor: messua27 Data: 2008-06-09 09:17:16

    Proponuję nadzienie z kurczaka i ananasa , na około 20 niewielkich babeczek (moga byc cebulowe), dwie duze piersi z kurczaka (ugotować , przepuścic przez maszynke do mielenia mięsa) do umielonej piersi dodajesz: 2 łyzki kukurydzy , 4 plastry pokrojonego w drobna kostkę ananasa, 2 łyzki posiekanego szczypiorku lub zielonej cebulki (lepszy szczypiorek), i robisz sosik :2 łyzki majonezu (może być jakiś LIGHT), 0,5 łyzki smietany łyzeczka soku z ananasa, wymieszaj sos dokładnie i dodaj do reszty składników a później przyprawy: pieprz biały (moze byc czarny) sól, przypraw delikatnie, ja najpierw próbuję czy trzeba doprawić smak nadzienia powinien być delikatnie słodkawy. Nadzienie nakładasz do babeczek i dekorujesz cząstkami ananasa i zielonym akcencikiem np pietrzuszką.

  • Autor: Carmela Data: 2008-11-16 15:21:43

    do messua27: Farsz według tego przepisu jest fantastyczny...wypełnilam nim babeczki, ktore zrobiły wielką furorę...dziękuję za przepis...pozdrawiam

  • Autor: rybka80 Data: 2008-06-09 10:44:42

    kiko mam w ręku Trybunę górniczą z czwartku i w przepisach kulinarnych są dziś Słone babeczki nadziewane czerwoną kapustą.Wyglądają  prześlicznie, w tym tyg je zrobię.przepis jest następujący:

    10-15 sztuk kruchych słonych babeczek
    1 średni słoik marynowanej czerwonej kapusty
    1 mała puszka groszku Bonduelle
    1 średniej wielkości cebula
    3-4 łyżki majonezu
    szczypta pieprzu, sól, zielenina do dekoracji

    Kapustę starannie osączyć z zalewy, a nst drobno posiekać.Cebulę obrać, pokroić w drobną kostkę dodać do kapusty.Groszekosączyć z zalewy, dodać do pozostałych składników wraz z majonezem.Przyprawic niewielka  iloscia pieprzu oraz sola, jesli to konieczne, poczym delikatnie wymieszac.Wnetrze babeczek nadziewac salatka nieco powyzej brzegow.Ozdobic zielenina lub innymi elementami dekoracyjnymi.Atrakcyjne tu beda oliwki, marynowane minikolby kukurydzy, papryka swieza lub marynowana albo niewielkie marynowane pieczarki.

    Na zdjeciu ktore jest w gazecie babeczki wygladaja przepysznie.Na babeczkach jest kapusta.natka pietruszki i mala czastka marynowanej kukurydzy.
    Och, koniecznie musze je zrobic.
    Przepraszam za bledy, moj dwulatek cos nacisnal i wszystko mam poprzestawiane na klawiaturze.
    A moze macie przepis na takie slone babeczki.Upieklabym je sama.

    Z gory dzieki i pozdrawiam

  • Autor: Kluko Data: 2008-06-09 11:55:23

    Ja w pracy robiłem pastę do takich babeczek. Jest bardzo prosta. Zmielony tunczyk z puszki, zmielone jajka ugotowane na twrado, cebulka też zmielona i do tego drobno pokrojone suszone pomidory. Doprawione wszytsko solą, pieprzem i moajonezem. Naprawdę jest pyszna:)
    Można jeszcze dodac posiekanej natki, co nada kolorytu i podkreśli smak :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu