Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Wymarzona Chorwacja

  • Autor: skopolendra Data: 2008-06-18 09:25:03

    Na poczatku lipca wyjezdzamy wraz z rodzina na Chorwacje.Czy ktos kto juz tam byl moglby mi poradzic co musze koniecznie zabrac, o czym koniecznie pamietac i co warto zobaczyc.Bedziemy w Puli,wiem ze MUSZE zobaczyc jeziora plitwickie:)Ijeszcze jedno a najwazniejsze!!??co i gdzie warto jesc zeby bylo niedrogo i smacznie.Podobno nie ma tam supermarketow wiec obawiam sie ze nam sie kasa skonczy po tygodniu a mamy byc tam dwa:)Licze na Wasza pomoc.Pozdrowienia

  • Autor: kryniu123 Data: 2008-06-18 14:22:01

    Przede wszystkim życzę udanego urlopu.Co do pytań zależy czym jedziesz?Jesli mobilkiem wiedz ,że Słowenia od 01.07.08 wprowadziła winiety zamiast opłat na bramkach i wynoszą one odpowiednio 35E- na pół roku i 50E na rok to bardzo dużo,bo było średnio 3-4E za przejazd.Z tegorocznych doświadczeń-Chorwaci bardzo sprawdzają czy wwozisz do ich kraju  jedzonko i napoje jak złapią ,to zabierają i jeszcze mandacik.Sklepy są w każdej miejscowaści co do cen to np.chleb-(kruh) taka wieksza bułka paryska-6 kn.bułki 2-3kn pepsi 2l- 15kn piwo puszka-5-7kn,rakija 0.5l-40kn+do każdego kartonika,buteki,puszki jest kaucja 50lipa(0.5.kn).Ceny w barach i restauracjach:piwo-12-18kn.frytki 10-15kn.rybka wg.wagi około 60kn kotlet wieprzowy-35-50kn.To tyle ogólnie jest super.ludzie bardzo mili,gościnni

  • Autor: skopolendra Data: 2008-06-18 21:54:49

    Jedziemy samochodem.Troche jestem zbita z tropu bo chcielismywziac ze soba troche puszek...Zobaczymy.Dziekuje za informacje

Przejdź do pełnej wersji serwisu