Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Jak się żyje w Warszawie? Pomocy!

  • Autor: dajanka Data: 2008-06-20 14:08:36

    Żarłoczki, te z Warszawy szczególnie:)
    Napiszcie, czy życie, utrzymanie w Warszawie jest naprawdę tak koszmarnie drogie, jak wszyscy o tym mówią?
    Mój mężulo dostał tam propozycję pracy jako technolog robót wykończeniowych po 16zł/h i się zastanawia czy czasem się do stolicy nie przeprowadzić, ale obawiam się, że jeśli policzyć wszystkie koszty to się w stołecznym nie utrzymamy za te pieniądze (tym bardziej, że jestem w ciąży i nie mogę pracować)...
    Poza tym gdzie nie zasięgnąć rady, tam wszyscy straszą, że tak strasznie drogo...
    A przecież w Warszawie nie sami biznesmeni mieszkają i jest pełno zwykłych rodzin, które jakoś sobie radzą....
    tak przynajmniej myślę...
    Napiszcie co nieco jakie są koszty utrzymania, ile trzeba płacić za nieduże mieszkanko i wogóle co i jak.
    Mamy dwa dni żeby się zastanowić nad tą propozycją, a ja nie lubię nic robić w ciemno:(

    Pozdrawiam serdecznie...

  • Autor: miauka Data: 2008-06-20 14:37:38

    poszukaj w necie stron sklepow, marketow warszawskich i obejrzyj ceny. Poszukaj ogloszen o wynajmie mieszkan.

    powodzenia


    tu jest link do pierwszego z brzegu biura nieromosci z mieszkaniami do wynajmu http://www.oferty.net/wyniki/?typ=m&idwarunkow=1

  • Autor: aga1 Data: 2008-06-20 18:00:41

    Witaj!!!Ciężko jest określic jakie są miesięczne koszty utrzymania w Warszawie ale napewno nie jest zbyt tanio.Ja obecnie mieszkam koło Opola ale moi rodzice tam mieszkają i mniej więcej mam orientację jak to wygląda....Przede wszystkim drogie są mieszkania(mam tu na myśli i kupno i wynajem) ale to też jest zależne od lokalizacji(czy to centrum czy obrzeża).Jeśli chodzi o żywnośc to tu różnie bywa...niektóre produkty są sporo tańsze niż u mnie(np.mięso i wędliny),natomiast droższe są warzywa i owoce....Koszt utrzymania to sprawa indywidualna,zależy kto ma jakie potrzeby i wymagania....Myślę,że dobrym rozwiązaniem jest poszukanie lokum po za Warszawą,np.w Piasecznie,leży bliziutko Warszawy....Niestety tam też nie jest zbyt tanio,jednak pewnie trochę taniej niż w samej Warszawie.Rozejrzyjcie się,poszperajcie w necie i napewno coś się uda interesującego znalezc.Życzę powodzenia.Pozdrawiam!!!!:))))

  • Autor: jagata Data: 2008-06-20 21:37:25

    Ech ech,

    No drogo to jest.
    Nie wiem jakie ceny Cię dokładnie interesują:
    wynajęcie małego mieszkania - dwupokojowe, małe, do 50 metrów i trochę w zaleznosci od dzielnicy: ok. 1200 - 1500 złotych miesięcznie;

    chleb: 2,50

    masło extra: 3,50

    ser zółty: ok. 20 PLN za kg

    dodać około 100 na bilet miesięczny

    ja dodatkowo płacę niewiele za gaz i prąd, ale to już jak w ogóle w Polsce raczej; - ceny podobne;

    Uwaga na koszty dojazdów - Warszawa jest duża, paliwo dosc drogie i jak zamieszkasz poza Warszawą, to na dojazdy możesz wydawać i ok. 15 złotych dziennie - tak mam mój Ukochany :D

    jakieś szczegółowiejsze szczegóły?

    Pozdrawiam

    i zapraszam do Warszawy, jest to miasto możliwości :D

    jagata

Przejdź do pełnej wersji serwisu