Forum

Gawędy o jedzeniu

Makaron z czarnej mątwy

  • Autor: sunny Data: 2008-06-26 22:13:26

    Znalazłam ostatnio w sklepie długie, czarne "spaghetti" - makaron ( pewnie jakiś chiński) z suszoną czarną mątwą. Kosztował ok. 21 zł, ale bardzo mnie zaintrygował. Jadł ktoś może kiedyś ?  Z czym go najlepiej przyrządzić ?

  • Autor: tineczka Data: 2008-06-27 20:14:50

    Witaj, nie bardzo rozumiem czy makaron jest czarny bo jest farbowany matwa, czy jeszcze masz w opakowaniu suszona matwe? Te  Czarne spagetti jest "farbowane" matwa i mozesz je  uzywac tak samo jak inne. Sa rowniez makarony "farbowane" pomidorami - pomaranczowe, szpinakiem- zielone itd. Zrob danie z owocami morza jak je lubisz. Pozdrawiam.

  • Autor: sunny Data: 2008-06-28 11:36:54

    Hehe... oczywiście, że jest farbowany suszoną mątwą ;P. Po prostu bardzo zaintrygowało mnie to czarne spaghetti i chciałabym wiedzieć z czym się to je. Dziękuję za podpowiedź.

  • Autor: tineczka Data: 2008-06-28 20:00:00

    Hehe... to moje umiejetnosci rozumienia jezyka polskiego:)) Myslalam, ze moze u was sprzedaja czarne spaghetti i w opakowaniu jest rowniez suszona matwa,,,,:))) Pozdrawiam.

  • Autor: saburg Data: 2008-07-08 01:20:47

    Świetnie się komponuje z kontrastowym, jasnym sosem Chociażby z boczku, cebuli, śmietanki i sera albo z owocami morza. Kiedyś podałem ten szpanerski makaron z białym serem i odrobiną roztopionego masła ( bo nic innego nie było) i wyszło super. Makaron to makaron i już!

  • Autor: saburg Data: 2008-07-08 01:27:45

    Świetnie się komponuje z kontrastowym, jasnym sosem Chociażby z boczku, cebuli, śmietanki i sera albo z owocami morza( patrz przepis tineczki http://wielkiezarcie.com/przepis33244.html  ). Kiedyś podałem ten szpanerski makaron z białym serem i odrobiną roztopionego masła ( bo nic innego nie było) i wyszło super. Makaron to makaron i już!

  • Autor: saburg Data: 2008-07-08 07:09:44

    Komputer mi oszalał albo ja sam! Przepraszam! A tylko raz kliknąłem na wyślij?

Przejdź do pełnej wersji serwisu