Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

koktajle lekkostrawne

  • Autor: messua27 Data: 2008-07-02 14:44:41

    Kochani chciałam przez te upały przejśc na lekka dietkę, gdzieś czytałam o koktajlach warzywno - owocowych, są pożywne i nie tuczące można przy ich pomocy i przy pomocy ćwiczeń zgubić troszkę zapasu z brzuszka, ud itp, niestety niegdzie nie mogę znaleźć przepisów na takie koktajle, może ktoś z was zna jakiś?

  • Autor: Dagna Data: 2008-07-02 15:52:12

    Czesc!

    Moze masz na mysli smoothies.? To sa koktajle robione z calych owocow albo warzyw, o gestej konsystencji. Mozesz rozne owoce np. truskawki i banany rozmiksowac w mikseze na miazge. Bez cukru, mozesz dodac jak chcesz troche mleka albo jogurtu. Sa niskokaloryczne i maja duzo vitamin. Mozna je ter z sokami rozcieczac. Sa rozne mozliwoszi np z laska vanili albo z mlekien z soji.

    Przepis: Malinowo - Melonowy Smoothie

    • 200 g Malin
    • 100 g Melona miodowego
    • 1 lyzke soku z cytryny

      Maliny umyc, melona pociac na male kawalki i razem z sokiem cytrynowym zmiksowac w maszynie.

      Walorie:
      Weglowodany 7,4g
      Tluszcz <1g
      Bialko 1,7g

  • Autor: Dagna Data: 2008-07-02 16:07:09

    Albo moze taki.

    Z marchewki i pomarancza:

    • 100 g Marchewki
    • 1 Pomarancz
    • 1 lyzka zarenek slonecznika 
    • 100 ml Maslanki
    • 1 EL Rzezuchi
    Przygotowanie:
    Marchewke utrzec, pomarancza obrac i pokroic na kawalki. Wszystko razem ze slonecznikem i maslanka zmiksowac, na koniec dodac rzezuche.

    Walorie:
    Weglowodany  11,8g
    Tluszcz 3g
    Bialko 4,2g

  • Autor: Paola_r Data: 2008-07-02 19:34:20

    Najlepiej szukaj u Marty Gessler. Na przykład takch przepisów :
    http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy/1,53667,1796043.html

    O ile pamiętam, Marta Gessler więcej razy miała w "Wysokich Obcasach" pomysłów na takie koktajle. Moze uda Ci się poguglać i trafić na coś pod Twój gust i smak. Pozdrawiam. Paola.

Przejdź do pełnej wersji serwisu