Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Mieszkancy Torunia i nie tylko :)))

  • Autor: luckystar Data: 2008-07-07 19:18:22

    To znow ja z wolaniem o pomoc :))) Bedziemy w Toruniu 2 dni i w sumie sami, chyba, ze ktos ma ochote na przewodnika to bedzie nam bardzo milo :)))) Ale chcialam poszukac jakiejs dobrej restauracji, takiej zebym mogla nakarmic mojego Wspanialego naprawde polskim zarelkiem.... Moze byc cos stylowego, cos staropolskiego, cos czego nie da sie znalezc nigdzie na swiecie ... Moze byc drogo, aby bylo cudownie, tak zeby jeszcze po latach wspominal ;)) W Krakowie mam cala strone z restauracjami i moge szukac, ogladac menu i wystroje wnetrz... a w Toruniu jakos nie moge znalezc takiej strony, ktora polecalaby cos typowego dla regionu, dla staropolskiej kuchni ....
    Czy ktos mi pomoze, czy moze macie juz dosc tego mojego wolania ???
    Bedziemy nocowac w Hoteliku w Centrum, ale w sumie to nie ma znaczenia bo wkoncu i tak bedziemy biegac po calym Starym Miescie...

  • Autor: bbetty Data: 2008-07-07 19:54:16

    Mieszkam w Toruniu od ponad pol roku i tez za bardzo nie orientuje sie w tutejszych knajpach. Bylam tylko w tej http://www.gesiaszyja.torun.pl/
    Przyjemna muzyka, fajny wystroj, mila obsluga no i dobre jedzonko. Ja jadlam pstraga w kurkach i zupe rybna.....bardzo dobre. Ceny niezbyt wygorowane

  • Autor: jamajka Data: 2008-07-07 21:28:38

    A ja zapraszam do Bydgoszczy to niedaleko ;-) a knajp u nas wiele wspaniałych z polskim żarełkiem heh niecala godz drogi ;-) pozdrawiam!

  • Autor: luckystar Data: 2008-07-07 22:41:29

    Juz mam !!!!!!!!!!! Jak moglam zapomniec, przeciez Zaczarowana Dorozka - to jest chyba i wspaniale jedzenie (wlasnie widzialam menu) no i gdzie jeszcze moze byc tak romantyczny, niespotykany wystroj :))))) Juz mi sie mordzisko cieszy :))

  • Autor: smakosia Data: 2008-07-08 08:14:55

    Też zerknęłam na tę stronę "Zaczarowanej Dorożki", bo być może zatrzymam się w Toruniu. Jak tam ładnie w środku. A to menu aż kusi żeby tam wpaść. Na dodatek ceny baaardzo przystępne. Ech! Dziekuję Marylko. Przypadkiem ja też się załapałam na garstkę informacji
    Kiedy obieramy kierunek na Białystok, to zazwyczaj przejeżdżamy przez Toruń. Zazwyczaj jesteśmy tam bladym świtem, ale może tym razem będzie inaczej i zrobimy sobie przerwe na smaczne jedzonko...?

  • Autor: smakosia Data: 2008-07-08 08:28:44

    Ha ha ha... oceniałam restaurację cenowo patrząc na przystawki Jeśli chodzi o dania główne, to ceny znacznie wyższe, ale nie odbiegają od innych restauracji więc chyba udało Ci się wypatrzeć fajne miejsce

  • Autor: luckystar Data: 2008-07-08 12:26:50

    hahahhaha Smakosiu, a ja tak czytam Twoja pierwsza wypowiedz "ceny baaaardzo przystepne" i mysle sobie "cholercia, to co dla Smakosi jest drogie ??" Przejrzalam wczoraj mnostwo roznych menu, zwlaszcza w Krakowie i dla mnie, 40-45zl za danie glowne, a to przeciez nie caly obiad, to duzo :))) Ale pomijajac, wlasnie zdecydowalam sie na Zaczarowana Dorozke, bo nastroj i wystroj ... no i zarelko tez super brzmi :)))
    Tylko sie teraz zastanawiam, czy tam nie trzeba jakiegos wykwintnego odzienia, bo my planujemy wybitnie turystycznie :))) jakos nie usmiecha mi sie zabieranie sukienek i tego typu fatalaszkow... mam nadzieje, ze spodnie i jakas bardziej ekstra bluzka wystarcza, tym bardziej ze to bedzie w srodku tygodnia, a nie sobotni wieczor z tancami .... tu mam zagwozdke ;))

  • Autor: smakosia Data: 2008-07-08 14:09:11

    Nie mam żadnych wątpliwości, że możecie być ubrani na sportowo. A skoro tam "dają" dobrze zjeść, to nie zapomnijcie założyć spodni na gumce albo chociaż te luźniejsze w pasie

  • Autor: bea39 Data: 2008-07-08 21:14:33

    Och Marylko, sa w Krakowie miejsca gdzie można zjeść dobrze, duzo i niedrogo.Znaczy poniżej tych 40 -45 zł

  • Autor: luckystar Data: 2008-07-08 21:52:06

    Beatko, wczoraj "pracowalam" nad lista krakowskich restauracji :))) przyjemne zajecie, zwlaszcza, ze lista wyjatkowo bogata, ale tez po godzinie zaczelo mi burczec w brzuchu :))) Wiem, ze mozna zjesc dobrze i nie koniecznie drogo i tak pewnie bedziemy jedli, ale szukam tego jednego lokalu, gdzie wytworne dania ida w parze z niecodziennym wystrojem, gdzie wyszystko jest "top of a line" :))) Mam juz wstepna liste, a teraz na drodze eliminacji musze ustalic, gdzie pojdziemy na ten jeden jedyny obiad.
    Ta chec zaszokowania Wspanialego bierze sie chyba z tego, ze w NY nie ma dobrych polskich restauracji, jesli nawet jedzenie jest w miare OK to obsuga albo paskudna, albo calkowity brak obsugi i pani znuzonym glosem wola z okienka "schabowy z kapustka.... gulasz wolowy z gryczana..." Tak wiec Wspanialy zna polska kuchnie, ale nie ma pojecia, ze moga byc super polskie restauracje (przynajmniej nigdy w takiej nie byl)...:(( Przykre to ale jak ktos prosi, zebym polecila "dobra polska" restauracje, to polecam rosyjskie i mowie, ze to "prawie to samo", bo Rosjanie potrafia zapewnic i smak i nastroj i wystroj .... Wiesz to bedzie pierwsza podroz Wspanialego do kraju, z ktorego pochodzi jego zona i chcialabym pokazac Mu te Polske od najlepszej strony :)))
    A swoja droga to co polecasz tak na codzien ?? moze oprocz restauracji jakas kawiarnia ?? gdzie mozna przysiasc na dobra kawe, lampke wina i ciacho :)))

  • Autor: bea39 Data: 2008-07-08 22:22:05

    Marylko moja ulubiona Budda Cafe przy Rynku oraz Boogii róg Tomasz i Szpitalnej

  • Autor: luckystar Data: 2008-07-08 23:17:11

    Dzieki :)))

Przejdź do pełnej wersji serwisu