Forum

Kuchenne porady

Spotkanie przy grillu

  • Autor: lucy73 Data: 2008-07-21 10:55:44

    W sobotę spodziewam się gości .Chciałabym ich ugościć przy grillu.Nie wiem zupełnie co przygotować , bo znajomi mają różne upodobania kulinarne.Chciałabym , żeby było coś z karkówki , udek , piersi kurczaka i kiełbasek ( zwykłych lub białych , z serem ...).do tego jakieś dwie sałatki , no i coś na słodko , bo większość uwielbia słodycze , a ja chciałabym przygotować coś co byłoby bardzo smaczne i nie rozpłynęło się na gorącu.No i napoje.Bardzo proszę o Wasze propozycje.szukałam już czegoś na ten temat w wyszukiwarce , ale nic nie znalazłam konkretnego.Jestem również ciekawa , co Wy przygotowujecie na takie spotkania w gronie rodzinnym i ze znajomymi.Z góry uprzedzam , że w dziedzinie kulinarnej nie jestem wirtuozem i dobrze by było , gdyby te potrawy nie były zbyt trudne do wykonania.Bardzo dziękuję.

  • Autor: luckystar Data: 2008-07-21 11:54:53

    Mozesz zrobic szaszlyki z jakiego kolwiek miesa chcesz, w ten sposob przekladajac mieso warzywami masz juz zalatwiony dodatek warzywny ;) W moich przepisach jest salatka z fasoli, ktora rowniez cieszy sie zawsze powodzeniem i jest nieslychanie latwa i szybka w wykonaniu. Ja mialam wczoraj dzieci na grilla i zrobilam na deser salatke owocowa, rozne owoce kroje i dodaje troche miodu oraz dla doroslych skrapiam jakims alkoholem - pychota i w dodatku jesli bedzie czekala na swoja kolejke w lodowce to wspaniala na upaly. Jesli chcesz przepis na kielbaski z grilla to rowniez mam przepis w moich. Moich przepisow jest tak malo, ze nie musze podawac linka ;)))
    Wczoraj tez podawalam salate ze szpinaku z owocami - pomarancze, gruszki, jezyny, suszone zurawiny, czerwona cebulka i kozi serek, posypana orzeszkami piniowymi.

  • Autor: edysqa Data: 2008-07-22 14:20:24

    Co do deseru przy grillu polecam pieczone banany. Pycha. Po upieczeniu mięs i innych wystarczy że połozysz banany (w skórce) na  grillu i poczekasz aż będą z obu stron czarne i w dotyku miękkie (pamiętaj o przewróceniu). Później na talerzu wystarczy przeciąc wzdłuż skórkę i ją rozchylić. Banana wyjada się łyżeczką, najbardziej smakuje polany ajerkoniakiem (mniam) myślę że może też byc jakiś sos ajerkoniakowy. 
    Jeśli chodzi o inne dania z grilla to ja często robiłam szaszłyki warzywne (z pokrojonej wczesniej podgotowanej kukurydzy, kabaczka, papryki, cebulki, mogą być pieczarki). Można pokombinować i dołożyć do nich mięso, będzie pysznie i kolorowo.
    Wszystko jest proste w przygotowaniu  tylko trochę czasu trzeba poświęcić na naszykowanie szaszłyków, ale efekt jest :) Masz i mięso i warzywka.
    Już mi slinka cieknie.
    Życzę udanego grillowania :-)
    Ps. Napisz jak się udał.

  • Autor: anfiza Data: 2008-07-22 15:20:09

    Witam
    Polecam na przegryzkę chlebek z masłem roztartym z koperkiem i odrobinę posolonym. Pycha.

  • Autor: tineczka Data: 2008-07-23 20:56:51

    Witaj, do mies proponuje ziemniaki upieczone na grilu: dla kazdej osoby porcja  w folii metalowej.  Robisz forme zawinieta z folii, brzegi do gory, pokrojone  na cienkie plastry mlode ziemniaki , ziarna kukurydzy, posiekany szczypior, sol i pieprz, zalac odpowiednia iloscia  bialego wina i dolozyc plastry masla. Zawinac dokladnie paczke i piec na grilu okolo 30 minut. Smacznego

Przejdź do pełnej wersji serwisu