Forum

Gawędy o jedzeniu

Gdzie kupujecie CHIŃSKIE artykuły spożywcze ?

  • Autor: Puma Data: 2008-07-25 12:08:42

    Witam Was Serdecznie:)
    Czy możecie mi podać linki do sklepów internetowych z chińską żywnością?
    Siedze już kilka dni w necie i niestety... jak coś znajde to tylko Allegro (nie ma tam wielkiego wyboru) albo sprzedaż hurtowa..
    czyli na firme:(
    Jestem ciekawa gdzie kupujecie składniki..
    U mnie w mojej mieścinie nie ma sklepu z chińszczyzną a jedyne większe sklepy to Biedronka i Netto.
    Czy znajdzie się jakaś pomocna duszyczka kochająca gotować i kupuje przyprawy, sosy ,ryże itp. przez internet?
    Bardzo proszę o pomoc
    Pozdrówka z Ustki:)

  • Autor: liyery486 Data: 2008-07-25 13:22:48

    W większych marketach jak Carrefour, Real zawsze są stoiska z orientalnymi surowcami, ale często też zaopatruje się na rynku na stoiskach z przyprawami bo też mają sporo tego typu rzeczy np.sosy, papier ryżowy, makaron itp.

  • Autor: Bodek Data: 2008-07-25 15:37:34

    polecam -- galerie :) hmmm moze byc krakowska, warszawska i inne miasta -- tam zawsze maja cos co mozna wybrac:)

  • Autor: Mari Data: 2008-07-25 22:48:03

    O ile sie orientuje to byly linki do miejsc, gdzie mozna kupic artykuly spozywcze, potrzebne do potraw chinskich. Czy to jest reklama
    stron kulinarnych? Watpie.

  • Autor: malbec Data: 2008-07-26 09:56:48

    Też tak myślałam Mari. I nie potraktowałabym tego jako reklamy. Wielokrotnie przecież podawane były w odpowiedzi linki do cukierni (w celu inspiracji tortami) itp. Jesli jednak Bahus ma rację, to odezwij się do mnie Pumo i podaj swój adres, to wyślę Ci linki.

  • Autor: Puma Data: 2008-07-26 10:52:53

    Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi:)
    Wnioskuje z treści, że były tu wsadzone linki ale Bahus je usunął no cóż..
    Właśnie chodziło mi o linki bo jak pisałam w poście u mnie w mieścinie nie ma marketów typu REAL itp.
    Może to był mój błąd że jestem niezorientowana i prosiłam o linki w niewiedzy że jest to 'zakazane' - sorry, ale też widziałam na forum niejednokrotnie linki jako odnośniki- nieważne:)
    Podaje swój @ - puma74@o2.pl

    Dziękuję bardzo za zainteresowanie i odpowiedzi:)

  • Autor: bahus Data: 2008-07-26 12:33:46

    Mari przykro mi, ale bezpłatne popularyzowanie komercyjnych stron (np. sklepu), nie leży w intresie Wielkiego Żarcia.
    Bahus

  • Autor: agik Data: 2008-07-26 20:14:44

    Hmm, a moze zadziałac logistycznie?
    Podczas wyprawy do miasta, w którym jest jakis sklep większy, nabyć wszystkie potrzebne produkty- tak na zapas?
    Można też poprosić pania z zaprzyjeznionego sklepiku o sukcesywne dowozenie potrzebnych składników...Tylko potem trzeba pamiętać, zeby to wszystko kupić- jakoś rozłożyć w czasie. Czasem to zalezy od tego, jak są pakowane sosy np- bo jesli po 3 sztuki- ta może właścicielka sklepu nie bałaby się przywieźć...
    Można też sobie samemu wyprodukowac sosy, albo mieszanki przypraw- i tylko dokupić składniki, których nie można kupić na miejscu- Właśnie na zapas- kardamon, kumin, kolendra, ryż, makaron ryżowy, świeży imbir, grzybki- swietnie się przechowują ...

    Poza tym sobie myślę, ze kuchnia chinska, to nie tylko jakieś zupełnie nieznane nam na miejscu składniki- to raczej sposób przygotowania, podania... Jak wrócę do domku, to wklepię przepis na lakierowną kaczkę po pekińsku, który mnie dosłownie podnieca, i którego nie mam odwagi wypróbować- od razu sie załamuję i myślę sobie, ze posmarowanie kromki chleba- to zadanie na moje siły
    A inne rzeczy... to i tak tylko namiastka "chińszczyzny"

    Pozdrawaiam :)

    P.S. Luby jest miłośnikiem wielkim netto- u nas nie ma skalepów tej sieci ( na śląsku)

  • Autor: malbec Data: 2008-07-26 20:48:43

    Ok Pumo, prześlę linki w wolnej chwili, jak tylko je znów odnajdę. Ja tez kocham chińska kuchnię :) A Bahusa poproszę o konsekwencję w egzekwowaniu darmowego reklamowania. Pozdrawiam!

Przejdź do pełnej wersji serwisu