Forum

Kuchenne porady

Słoiki z zakrętkami "klik klik" - proszę o radę

  • Autor: gosiek73 Data: 2008-07-28 19:24:28

    Witam i mam pytanko..........odnośnie słoików a konkretnie zakrętek
    Robię sobie rózne przetwory na zimę a mam dużo słoików z zakrętkami typu " klik klik " z Pudliszek itp..... zrobiłam sobie juz kilka słoiczków ale po pasteryzowaniu nie wszystkie wieczka mi się wklęsły ..........dlaczego ?  Były dobrze zakręcone i teraz nie wiem czy te które się nie wklęsły się nie udaly czy co ?
    Jak ktos ma jakąs radę lub doświadczenie z tego typu słoiczkami to ja chetnie poprosze o radę
    Pozdrawiam

  • Autor: honeczko Data: 2008-07-28 20:07:43

    Ja czasem tez robie weki z takimi zakrętkami i tez czasem sie nie wklęśnie wieczko, ale jesli nic nie wyciekało, nie syczło itp. to wszysko w porządku

  • Autor: ALICJA58 Data: 2008-07-28 20:10:28

    Jwśki samo nie wklęśnie to ja sama wciskam wieczko -jeszcze nic mi się nie zepsuło.

  • Autor: reniapos Data: 2008-07-29 00:10:40

    Ja robie też w takich słoiczkach z zakretkami klikami i podpowiem że jak nie wklęśnie samo to naciskam palcem z góry i jak nie odkliknie z powrotem, to znaczy ze jest ok. Jesli jednak odkliknie to dla mnie znak że zakretka zła i zepsuta lub słoik nie chwycił. Wtedy ogladam zakretke i jeśli uznam ze z nia jest wszystko w porzadku,to zakrecam i pasteryzuje jeszcze raz. Dzieci maja przy tym duzo radości, bo raz po raz słoiczki same klikaja, a one czekaja jak który nie kliknie to go wciskaja.Pozdrawiam!

  • Autor: viva Data: 2008-07-29 08:41:16

    czasami jest tak że nakrętki nie klikają w temperaturze pokojowej tylko jak je wynoszę do piwnicy i dostają lekkiego chłodu to od razu zaczynają klikać :-))

  • Autor: asia_minor Data: 2008-08-06 22:01:03

    Jak wynika z mojego, dopiero co zdobytego, doświadczenia, gdy nakrętka "kliknie" wcale nie znaczy, ze słoik dobrze zamknięty. Mimo wklęsłego wieczka ze słoika wyciekała zalewa. Wyciek był minimalny, ale wolałam nie ryzykować, właśnie powtórnie zapasteryzowałam. Dziwne...

  • Autor: Paola_r Data: 2008-08-19 15:54:58

    Podepnę się pod pytanie ;)
    Kupiłam dzisiaj w ogrodniczym takie piękne, kolorowe, klikające zakrętki z ogórkami do słoików z sałatkami warzywnymi. Większości sałatek nie pasteryzuję, tylko odwracam do góry dnem, do wystygnięcia.
    Czy to oznacza, że zawartość słoika stojącego do góry nogami na mur beton rozszczelni zakrętkę klikającą ?

Przejdź do pełnej wersji serwisu