Forum

Gawędy o jedzeniu

Toruń - jedzonko

  • Autor: megi65 Data: 2008-07-30 23:29:16

    Niebawem będe miła przemiłych gosci ! Chciałabym im pokazac Toruń i przy okazji zaprosić do lokalu z dobrą kuchnią i ... klimacikiem !  Bardzo prosze podpowiedzcie ciekawe miejsca ! Pozdrawiam

  • Autor: kszczerb Data: 2008-07-31 08:46:05

    Bardzo dobre pierogi - i nie tylko - są na Starym Rynku w "Kurantach".

  • Autor: elo Data: 2008-07-31 09:53:25

    Polecam jeszcze Gęsią Szyję, karczmę Spichrz. To miejsca ogólnie chwalone przez Toruniaków  i gosci też.

  • Autor: megi65 Data: 2008-07-31 10:33:54

    elo !  dzieki bardzo ! a może dla ułatwienia podasz jeszcze ulice --- będe dozgonnie wdzieczna ! Pozdrawiam

  • Autor: elo Data: 2008-07-31 10:57:55

    Gęsia Szyja znajduje się na ul.Podmurnej, a Spichrz na ul. Mostowej prawie na końcu uliczki. Obie ulice to boczne od ul. Szerokiej czyli naszego deptaka  na starówce. Miłego pobytu w Toruniu życzę, pozdrawiam Alicja

  • Autor: megi65 Data: 2008-07-31 11:11:52

    Alicjo ! Dziekuje pięknie Jesteś ... wielka !

  • Autor: luckystar Data: 2008-07-31 17:38:36

    To i ja sie podepne z moim pytaniem :))) Wspanialy wyczytal w przewodniku cos na temat Karczmy pod Modrym Fartuchem i mnie meczy, zebysmy tam poszli .... czy macie jakies opinie na ten temat ?? Ja sie przyssalam do pomyslu pojscia do Zaczarowanej Dorozki ....

  • Autor: megi65 Data: 2008-07-31 17:52:58

    Luckystar ! Modry Fartuszek znam z bardzo dawnych czasów .... kiedys tam była moja randkowa dziupla !!! A teraz .... ) sprawdze , zaryzykuje ..... )może jeszcze poczuje tamten klimacik ..... Nawet nie pamiętam co dobrego tam ''dawali '' ..... najważniejszy był ON! Pozdrawiam

  • Autor: elo Data: 2008-08-01 09:36:11

    Też pamietam z dawnych czasów  " Pod Modrym Fartuchem", ale tak bez specjalnego wyrazu. To taka kawiarenka jak pamiętam od zawsze stniejąca. Ja bym się nie skusiła. Z dawnych czasów pamiętam:  przeszklona szafa chłodnicza pełna galaretek, kremów itp wynalazków.

  • Autor: megi65 Data: 2008-08-01 10:33:09

    Elo ! dziś będziemy w Toruniu i będe kusić męża na ... pierogarnie !! Mysle , ze zmieni zdanie o ... piergach , bo to nie amator mącznych dań. Tyle pozytywnych opinii słyszałam -- co ty na to ?

  • Autor: elo Data: 2008-08-01 11:15:24

    Jestem za wypadem do pierogarni. Mój mąż też raczej nie przepada za mącznymi daniami, za to ja i dzieci uwielbiamy. Ja dzis będę się raczyć pierogami zrobionymi przez mamę. Smacznego Wam zyczę i pozdrawiam.

  • Autor: luckystar Data: 2008-08-01 19:43:43

    No bo ta Gospoda podobno zostala otwarta w bodajze XV czy tez XVI wieku i stad ta ciekawosc Wspanialego.... Wiecie, co tak sobie teraz mysle, ze to chyba nie byl dobry pomysl zakup tych kieszonkowych przewodnikow po Polsce. Zakup to pewnie dobry, ale po co ja Mu to dalam teraz ??? nic tylko czyta, doczytuje sie jakichs informacji sprzed licho wie ilu lat i potem mi zawraca ;)))
    Powiem Mu, ze owszem jak chce to niech sobie idzie "pod ten fartuch" ale tam ciagle pracuje ten sam szef kuchni, ktory otworzyl knajpe :))))

  • Autor: elo Data: 2008-08-02 09:03:16

    Zajrzeć sobie może Wspaniały do "Modrego Fartucha" bo to po drodze z Waszego hotelu, a może mu się spodoba i wtedy trochę tam zabawicie!!!

  • Autor: megi65 Data: 2008-08-02 15:18:21

    Luckystar i Elo ! Wczoraj zrobiłismy sobie ... wieczór w Toruniu ! Korzystając z okazji zerkalismy prawtm okiem na lokaliki . No jest tego troche ! Marylo mozesz przekazac Wspaniałemu , ze "Modry Fartuszek " moze sobie .... odpuscić.... wieje ... nudą ''Zaczarowana Dorozka '' owszem ładna , dobrze karmia ale moje Szęście stwierdziło ,ze coś .... jej brak ? Ale..... trafilismy do Pierogarni na Moscie Paulińskim..... i ... jestem zachwycona ((( pyszniaste pireogi róznego typu i masci !!!!! Klimat wiejsko - domowy ! Świetna obsługa , czysto i ... sprawnie ! Od tej pory mąz ..... bedzie  jadał pierożki hahahah ! A mam jeszcze prośbe Elo podpowiedz mi teraz ..... gdzie można dobrej kawki sie napić+ dobre lody do tego ? Gdzie coś dobrego lodowego znajdziemy ? Pozdrawiam Was serdecznie

  • Autor: luckystar Data: 2008-08-02 18:58:33

    Wiecie co ?? Jak na faceta, ktory prawie wcale nie je, to przez 2 dni jakie bedziemy w Toruniu ten moj Wspanialy pewnie pozre caly Torun :))))))))) Ale dzieki Wam serdeczne, ze tu zagladacie i zasilacie mnie poradami :))

  • Autor: megi65 Data: 2008-08-02 19:16:01

    Spokojnie Luckystar !! mam plan podamy mu do spróbowania .... rózne , rózniste pierniczki a popije to ... miodem pitnym tez toruńskim ... ))) haha . Zapamieta Toruń .... na zawsze !! Pozdrawiam Was ...... Wspaniałego szcególnie hahah

  • Autor: elo Data: 2008-08-04 10:26:13

    A jakoś nie znam super fajnego miejsca na lody, dla mnie wszędzie sa takie zwyczajne, mimo, że tych smaków teraz ogrom i dodatków też nie mało. Ale,żebym trafiła na jakieś ekstra to nie. A dobra kawę mi parzy moja przyjaciółka w zajeździe "Pieprz i Wanilia", pozdrawiam

  • Autor: megi65 Data: 2008-08-04 12:47:05

    Elo ! zadręczam ciebie starasznie ........)))))) ale podaj namiar na ten zajazd ! Wymyśliłm sobie , ze moge naszych gosci zabrać do .... Ciechocinka ! Moze tam masz jakąś sprawdzoną dziuplę na słodko z lodami w tle !Serdecznie pozdrawiam !!!!!

  • Autor: elo Data: 2008-08-04 14:06:03

    Wpisz w google "Pieprz i Wanilia" zajazd Toruń ul. Płocka to znajdziesz ich stronkę, nie wiem czy link reklamujący może tu się prezentować. Ten zajazd mieści się już na wylocie z Torunia na Warszawę, po lewej stronie. Smakowicie zjeść tam można, ładnie urządzony, miła obsługa. A w Ciechocinku  byłam na  lodach, nie pamiętam nazwy,  ale to w centrum było . Ale mieszkańcy lub kuracjusze  pewnie Wam coś polecą. :) pozdrawiam

  • Autor: megi65 Data: 2008-08-04 15:49:43

    Elo dzieki ! Najpierw spytałam sie a potem .....))) samodzielnie znalazłam w necie hahah !Ale czasem zakręcona jestem dzisiaj .....)))) Dziekuje ci bardzo ! Pozdrawiam  Pa !

  • Autor: smakosia Data: 2008-08-08 18:43:05

    Pozwole sobie wkleic tutaj swoj komentarz, ktory dotyczy nalesnikow w Toruniu (i znalazl sie w innym watku)   http://wielkiezarcie.com/forum_watek.php?id=178049&post=182182&offset=0  

  • Autor: agik Data: 2008-08-10 01:21:49

    Co prawda nie jestem z Torunia, ale niedawno tam byłam i jestem zauroczona starówką tego miasta. Piłam bardzo dobrą kawę ( możliwe, zę jedną z najlepszych w życiu) w takiej kawiarni pod samą krzywą wieżą ( nie pamiętam nazwy). Kawy z różnych stron świata z dodatkami- lub bez. Piłam z kardamonem i bardzo mi smakowała.
    Co do Fartuszka- ja tam bym poszła- to ponoć jedna z najstarszych restauracji w Europie i choćby nic nie zamawiać, dla samej satysfakcji- "veni, vidi, vici" bym poszła...

  • Autor: megi65 Data: 2008-08-10 21:01:32

    Agik ! dzieki za podpowiedz .......)) nie omieszkam  własnie tam zgodnie z twoją sugestią napić sie wybornej kawusi ..... )) Pozdrawiam

  • Autor: luckystar Data: 2008-08-12 13:13:59

    Agik, masz racje z tym Fartuszkiem, tam trzeba chociaz wejsc i wyjsc jesli nic wiecej ..... zrobie to napewno.

Przejdź do pełnej wersji serwisu