Forum

Kuchenne porady

szczaw

  • Autor: angela27 Data: 2008-08-02 13:26:06

    Mam do Was pytanie, kochane "żarłoczki", czy mrozicie szczaw?
    Czy lepiej zrobić do słoiczków?

  • Autor: alman Data: 2008-08-02 16:12:08

    robiłam w słoiczkach i był bardzo dobry

  • Autor: Teresa.Marcjan Data: 2008-08-02 18:19:20

    Użytkownik angela27 napisał w wiadomości:
    > Mam do Was pytanie, kochane "żarłoczki", czy mrozicie szczaw?Czy
    > lepiej zrobić do słoiczków?


    Ja też  robię w słoiczkach, ponieważ piwnica jest pojemniejsza od zamrażarki...

  • Autor: Mari Data: 2008-08-02 18:25:13

    Ja mroze. Przepuszczam przez maszynke do miesa, wkladam do malych /na 1 zupe/ pojemniczkow i do zamrazarki.

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2008-08-03 00:27:42

    U nas w domu, też szczaw się mrozi,a to dlatego:) że ma całkiem inny smak, niż ze słoiczka.W smaku jest jak swieży,i zupa ma pyszny smak.

  • Autor: kokliko Data: 2008-08-04 02:53:31

    Ja tez mroze, bez zadnych naukowych sposobow, po prostu siekam, blanszuje i fru do zamrazalnika w malusienkich pojemniczkach.
    A szczawiowa grudniowa ma identyczny smak jak ta majowa. Czuje, ze  juz rozmroze, bo nie mam czasu wyruszyc na laki.
    Jak wypadlby temat : w poszukiwaniu szczawiu? Ja czasem przejezdzajac obok laczki jestem pewna, ze szczawiowa, bo i krowki i zielone kepki, a tu zero szczawiu, kepki od czarownicy - nie wiadomo co za kepki - i tak jezdze przed siebie (absolutnie pewna, ze rozpoznam kazde szczawisko). Niestety, choc tu krow w brod, to za szczawiem trzeba sobie polatac. Ostatni,narwalam w olchowym lasku????? i tylko dlatego, ze psisko upominalo sie o wyjscie , dalabym sobie odciac trzy glowy, ze tam szczaw niemozliwy.
    Niestety ten uprawialny w ogrodach nijak sie nie ma do dzikiego z laki.

  • Autor: angela27 Data: 2008-08-04 12:12:30

    Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi.Pozdrawiam serdecznie:))

Przejdź do pełnej wersji serwisu