Forum

Kuchenne porady

Jakie potrawy mogę zamrozić?

  • Autor: asieksza Data: 2008-08-03 20:20:48

    Niedługo wracam do pracy po urlopie macieżyńskim. Pracuję na popołudnia więc czas poranny wolałabym poświęcić dzieciom a nie pracom domowym dlatego w wolne dni chciałabym przygotować jedzonko na dni kiedy będę w pracy. Kupiliśmy sporą zamrażarkę , chciałabym sie dowiedzieć jakie gotowe potrawy mogę sobie zamrozić a z czym lepiej nie eksperymentować.Będę wdzięczna za rady

  • Autor: luckystar Data: 2008-08-03 20:52:58

    Ja zamrazam wszystko (prawie doslownie) zupy, drugie dania..... jakos nawet nie przychodzi mi do glowy cos czego jeszcze nie zamrazalam. Wiem (!!!) nie zamrazam makaronow :))) ale zamrazam zupy z makaronem .... Chyba byloby mi latwiej odpowiedziec na pytanie o konkretne danie niz tak. Jesli masz jakies watpliwosci co do konkretnego dania to pytaj i napewno zawsze znajdzie sie ktos, kto poradzi... :))))

  • Autor: karasia Data: 2008-08-03 21:13:27

    Z tego co zauważyłam, lepiej zamrozić zupy nie podprawione śmietaną - po rozmrożeniu byłu jakieś wodniste. Odlewam zupę przed podprawieniem i  taką zamrażam.

  • Autor: magda.m20 Data: 2008-08-03 21:05:56

    u mnie w domu mroźimy takie potrawy:
    -bigos,
    -fasolkę po bretońsku,
    -krokiety,
    -gołąbki,
    -naleśniki z serem,
    -różne potrawki typu pomysł na... lub z knorra,
    -gulasz,

  • Autor: bena Data: 2008-08-03 22:21:29

    Ja mrożę prawie wszystko,ale napewno nie nadają się do tego kopytka,kluski i makarony,natomiast gołąbki wolę włożyć do słoika i zapasteryzować bo liście kapusty są po mrożeniu takie nie bardzo

  • Autor: bea39 Data: 2008-08-04 14:55:07

    Ja zawsze mroże wszelkie kopytka i kluski.Moje dzieci je uwielbiaja i zawsze musi być zapas na ich smaczki nagłe.I jak najbardziej się nadają się do takiego przechowania.

  • Autor: asia_minor Data: 2008-08-04 15:11:15

    Wg mnie kluski(np.śląskie) i kopytka można zamrażać. Potem z zamrażarki wprost do gotującej się, osolonej wody, ale w małych porcjach,żeby temperatura wody zdytnio nie spadła. Jeśli w 3 litrowym garnku wyląduje na raz 60 kluch, to kluskowa breja powstanie.   

  • Autor: jasia Data: 2008-08-04 15:32:11

    wszelkiego rodzaju kluski, pierogi, kopytka mrożę . Ugotowane i ostudzone smaruję olejem.
    Później zamrożone na wrzątek.

  • Autor: luckystar Data: 2008-08-04 16:13:40

    I prosze, okazuje sie, ze makaron tez mozna :))) Dzieki dziewczyny, przy okazji i ja skorzystalam z Waszych porad. Teraz juz naprawde moj Syn bedzie mial racje, bo zawsze mowi, ze u mnie to tylko herbata i kawa jest robiona na biezaca a reszta z zamrazalnika ;))))

  • Autor: tineczka Data: 2008-08-04 19:15:59

    Wszystkie dania mozna mrozic, musi sie tylko szybko oziebic w kapieli: lodowata woda z kostkami lodu. Natychmiast zimne do zamrazalnika w odpowiednich pojemnikach.Natychmiastowe oziebianie goracego dania jest najwazniejszym procesem przed zamrazaniem. Nie wolno chlodzic wiele godzin, bo bakterie odrazu sie rozwijaja.Pomysl o gotowych , mrozonych daniach w sklepach:) Tam kupisz zamrozone pierogi, zupy, makarony i co chcesz:) Pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu