Forum

Kuchenne porady

Z czym podac placki ziemniaczane?

  • Autor: myszka82 Data: 2008-08-06 21:47:12

    czy macie może pomysł jak uatrakcyjnic kalsyczny obiad z placków ziemniaczanych? Pomijając klasyczną wersję z gulaszem po węgiersku :-)

  • Autor: *agnieszka* Data: 2008-08-06 21:51:27

    Ja często robię placki z sosem pieczarkowym(podsmażam na oliwie cebulkę, wsypuje mąkę i podsmażam do zbrązowienia, potem wrzucam pieczarki starte na tarce jarzynowej i zalewam bulionem - przyprawiam) a do tego surówka z marchewki. Pycha! Ta wersja mi odpowiada. Ciekawe czy ktoś ma jakiś "inny sposób na placki"

  • Autor: AsiaPak Data: 2008-08-06 21:52:02

    Moja Mama podawała je nam zawsze z twarogiem doprawionym na słono z cebulką. Ja jem je tak zawsze, nawet dziś były na obiad, ale mojemu mężowi takie nie smakuja i dla niego zawsze muszą być solo, czyli bez dodatków.

  • Autor: megi65 Data: 2008-08-06 21:57:10

    Ja praktykuje z ... musem jabłkowym ... nie musi byc bardzo słodki ! Spróbuj do tego kleksik jogurciku naturalnego lub kwasnej śmietany ! Spróbuj zanim powiesz ..... bleee ! Pozdrawiam

  • Autor: luckystar Data: 2008-08-06 21:59:46

    Potwierdzam :) pychota :)))))

  • Autor: till Data: 2008-08-06 22:18:04

    http://wielkiezarcie.com/przepis19240.html

  • Autor: makusia Data: 2008-08-06 22:19:35

    z ketchupem i śmietaną , i najpyszniejsze z sosem ze świeżych grzybów :))

    a tutaj znajdziesz multum przepisów na dania plackowe :))))))))))) sama poszperam bo narobiłas mi smaczka :))

  • Autor: viva Data: 2008-08-06 22:26:01

    moja mama zawsze dodaje do ciasta z ziemniaków posiekaną kapustę kwaszoną...PRZEPYSZNE!!!!!!!!!!!

  • Autor: JolaFi Data: 2008-08-06 22:41:01

    ja polecam placki ziemniaczane ze śmietana i łososiem wędzonym na zimno, calość posypana pieprzem młotkowym i udekorowana koperkiem- pychotka:))

  • Autor: Teresa.Marcjan Data: 2008-08-06 22:55:14

    jMoja rodzina  lubi placki z różnymi dodatkami... raz robię ze smietaną ubita z cukrem,  raz z samym cukrem, zięć lubi posypać sobie  startym żółtym serem.. córka posypuje solą,  ale najlepsze są po węgiersku.. jeden na całą patelnię... do tego  gulasz mięsno - jarzynowy... suróweczki  i  biały barszcz lub żurek...

  • Autor: agik Data: 2008-08-07 10:25:38

    Ja najbardziej lubię solo.
    Ale luby robi różne kombinacje- z dżemem, ze śmietaną, z chłodnym jogurtowym sosem zaziki ( to mi też odpowiada).
    Jadłam kiedyś z takim ostrym sosem podobnym do bograczu chyba- były tam pieczarki, ogórki konserwowe, papryka i chyba przecier pomidorowy. Sosik był lekki (bezmięsny) pikantny w smaku i pyszny. Jadłam w knajpie, ale narobiłaś mi chęci- to spróbuję zrobić taki sosik i dam znać, co mi z tego wyszło.

  • Autor: f-K Data: 2008-08-08 00:29:28

    Ja klade cieniutki plasterek zoltego sera przy smazeniu placka z drugiej strony, tak zeby sie lekko rozpuscil, a po zdjeciu z patelni kleks keczupu. Czasem wzbogacam plasterkiem szynki, choc maz twierdzi, ze to przesada :))

  • Autor: zielona53 Data: 2008-08-08 10:14:05

    Ja między dwa gorące placki wkładam plaster sera żółtego . Też się świetnie rozpuszcza. Podaję również keczup. Bardzo lubię tez z sosem grzybowym i do tego surówka z kiszonej kapusty.

  • Autor: ira Data: 2008-08-09 21:50:41

    A ja robię do placków  biały ser + smietana + sól + drobniutko posiekany czosnek.Ilość czosnku wg uznania. Przepyszne i syte.

Przejdź do pełnej wersji serwisu