Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

mam malo pomidorkow

  • Autor: dama_pik Data: 2008-08-08 09:12:26

    Od 3 lat uprawiam pomidory w tunelu ,przez 2 lata byly zbiory bardzo obfite ,w tym roku na 5 kwiatkow powstaje jeden dwa pomidory (?).Dodam ze nie zapylalm niczym a moze powinnam ?

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2008-08-08 09:48:31

    Moja babcia ,też ma pomidory pod folią,ale zawsze je zapyla,kupuje specjalny płyn o nazwie Betoxon,każdy kwiat macza w płynie,można kupic tez w aerozolu i spryskać.Wiem,bo jej często pomagałam zapylać, urodzaj co roku jest duży,wystarczy na przetwory,a dużą część oddaje babcia rodzinie.Oto pomidorki mojej babci,wczoraj po południu zbierane,na sałatke do słoików,zaraz mama bedzie robić.:)

  • Autor: dama_pik Data: 2008-08-08 10:08:41

    Użytkownik niebieska-różyczka napisał w wiadomości:
    > Moja babcia ,też ma pomidory pod folią,ale zawsze je zapyla,kupuje specjalny
    > płyn o nazwie Betoxon,każdy kwiat macza w płynie,można kupic tez w aerozolu i
    > spryskać.Wiem,bo jej często pomagałam zapylać, urodzaj co roku jest
    > duży,wystarczy na przetwory,a dużą część oddaje babcia rodzinie.Oto pomidorki
    > mojej babci,wczoraj po południu zbierane,na sałatke do słoików,zaraz mama
    > bedzie robić.:)


    Dziekuje przeslicznie w przyszlym roku postaram sie o ten specyfik i zapyle.

  • Autor: Narwen Data: 2008-08-08 17:37:16

     udaj sie do sklepu ogrodniczego tam pomarudz sprzedawcy jest kilka preparatow do zapylania kwiatów pomidorów - ja uzywam roznych w zaleznosci od stadium rozwoju rosliny ( z uwagi na okres karencji)

  • Autor: Janek Data: 2008-08-08 22:19:49

    Nic nie piszesz o glebie, nawożeniu, pochodzeniu nasion czy też sadzonek.

  • Autor: dama_pik Data: 2008-08-09 08:44:14

    gleba (?) nawoz animalin ,pochodzenie nasion - od tesciow 

  • Autor: Janek Data: 2008-08-09 10:00:53

    nazwa nawozu nic mi nie mówi aco do nasion, moze juz byłykilkuletniej własnej hodowli i , utracily swoje własciwości, zwyrodniały.
    Gleba: zaleca sie jeśli jest to inspekt stały, wymiane częściowa podłoża.

  • Autor: dama_pik Data: 2008-08-10 10:14:40

    nawoz animalin to organiczny nawoz stosowany w Niemeczech ,ziemie bede wymieniac na wiosne dziekuje za porade i pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu