Forum

Kuchenne porady

urobiony biały ser na słodko do ciastek-prośba o pomoc

  • Autor: kopii Data: 2008-08-08 13:30:36

    Witam. Robiłam przed chwilką ciastka francuskie z białym serem na słodko i zostało mi dużo urobionego białego sera. Proszę o podpowiedź co na szybko moge z tego zrobić, byle nie było to drożdżowe, bo nie mam drożdży....  Z niecierpliwością czekam na porady. Sylwia

  • Autor: Teresa.Marcjan Data: 2008-08-08 13:37:32

    Użytkownik kopii napisał w wiadomości:
    > Witam. Robiłam przed chwilką ciastka francuskie z białym serem na słodko
    > i zostało mi dużo urobionego białego sera. Proszę o podpowiedź co na
    > szybko moge z tego zrobić, byle nie było to drożdżowe, bo nie mam
    > drożdży.... Z niecierpliwością czekam na porady. Sylwia




    a nalesniczki????  jak masz jeszcze jakieć miękkie owoce, to mozna dołozyć... a pierożki????
    albo  rozpuścić galaretki.... tężejace dodać do sera... tortowniće wyłożyć biszkopcikami lub herbatniczkami... do serka  mozna jeszcze oprócz galaretki  powkładać rozdrobnione owoce...  wyrównać  na wierzch dać  kolorową galaretkę lub posypać  malinkami,  czy jagodami... i  deser jak znalazł.. Pozdrawiam

  • Autor: kopii Data: 2008-08-08 13:55:12

    Pani Tereso, a czy moge zrobić taki deserek w salaterce (i czy nie będzie problemu jeśli w serze jest surowe żołtko i białko?) mmmmh ale sobie narobiłam ochoty na takie pysznosci.

  • Autor: Teresa.Marcjan Data: 2008-08-08 14:17:59

    Użytkownik kopii napisał w wiadomości:
    > Pani Tereso, a czy moge zrobić taki deserek w salaterce (i czy nie będzie
    > problemu jeśli w serze jest surowe żołtko i białko?) mmmmh ale sobie narobiłam
    > ochoty na takie pysznosci.

    Jeśłi jaja były  przed dodaniem sparzoe (wyparzone)  to śmiało mozna  dodać... i w salaterce też da się zrobić. Tylko mały  problem z wyjęciem może  być ale łyżką taki deserek tez mozna nałożyć na talerzyk...

  • Autor: kopii Data: 2008-08-08 14:31:15

    Super, dziękuję za informację. Miałam na mysli zrobienie w salaterce oczywiście bez warstwy herbatników, tylko serek z galaretką, a na to galaretka i owoce (dla każdego indywidualnie mała salaterka-pucharek). Niestety jaja były niewyparzone, więc skuszę sie na to innym razem:-)

  • Autor: Teresa.Marcjan Data: 2008-08-08 15:25:27

    Użytkownik kopii napisał w wiadomości:
    > Super, dziękuję za informację. Miałam na mysli zrobienie w salaterce
    > oczywiście bez warstwy herbatników, tylko serek z galaretką, a na to galaretka
    > i owoce (dla każdego indywidualnie mała salaterka-pucharek). Niestety jaja
    > były niewyparzone, więc skuszę sie na to innym razem:-)

    To  skuś się na naleśniki, dodaj owoców... a po   zrobiem\niu  opanieruj  i zapiecz na masełku... polej śmietanką, posyp sukrem,,,owocami i smaczne - goł!!!

Przejdź do pełnej wersji serwisu