Forum

Galeria

Nareszcie !!!!!!!!!!!!!!!!

  • Autor: luckystar Data: 2008-08-09 13:25:45

    Pamietacie ten moj watek - zagadke "co to za kwiat?", no wiec wlasnie moja plumeria zaczela kwitnac juz tak naprawde :))))
    Tak to wygladalo tydzien temu.
    Wczoraj rano.
     a to dzisiaj :))))
    Jak juz rozkwitnie wiecej kwiatow to wstawie nastepne zdjecie, kwiaty sa bardzo trwale i o ile dobrze pamitam to kwitna do pazdziernika.
    Najciekawsze jest to, ze biale kwiaty sa bardziej popularne i w takiej "domowej" chodowli a mnie sie trafily czerwone :))))
    Wczoraj rano tez zauwazylam, ze kolejne dwie roslinki tez beda kwitnac ..... a ja bede w Polsce :(( i nie bede mogla obserwowac calego procesu :(( Ja jestem juz calkowicie porabana na punkcie tych plumerii, codziennie rano ledwie otworze oczy to juz lece do plumerii i jak wracam z pracy to pierwsza rzecz - plumerie !!!!!!
    Teraz bede musiala znalezc jakas nianie, ktora bedzie sie nimi opiekowac podczas mojej nieobecnosci ...... o boziu mam nadzieje, ze nic im sie nie stanie zlego .....

  • Autor: Iloria_S Data: 2008-08-09 13:33:48

    Śliczne ale pewnie dopiero będziesz miała piękny widok jak wszystkie pąki rozkwitną. :D

  • Autor: luckystar Data: 2008-08-09 13:45:29

    Za tydzien powinno byc juz ladnie, a za dwa naprawde slicznie :)))

  • Autor: alicja37 Data: 2008-08-09 17:26:05

    Piekny,normalnie bym Ci zaszczepke zwinela!

  • Autor: bea39 Data: 2008-08-09 18:33:25

    Cudna, szkoda,że mam do Ciebie tak daleko ......

  • Autor: piq Data: 2008-08-10 01:19:12

    Piękne.

  • Autor: Shaera Data: 2008-08-10 18:48:19

    Łał! Jaki piękny kwiat... On już teraz jest śliczny Koniecznie wklej tu kolejne fotencje. Wątek oczywiście jedzie do ulubionych ^^ A z tą nianią to ostrożnie, bo może go sobie przywłaszczyć, hehe ^.-

  • Autor: luckystar Data: 2008-08-10 19:33:29

    Dzieki, milo ze Wam sie podoba ... A co do niani, to wcale nie mialabym pretensji gdyby sobie chciala przywlaszczyc, bo mam tego 3 szt., narazie male, ale juz drzewka i trzeba je gdzies trzymac w pomieszczeniu przez zime .... :(( a nie bardzo mam gdzie .... Jak juz wszystkie zakwitna to kolor ktory sie powtorzy chetnie gdzies "wydam", bo moj Wspanialy juz i tak co chwile pyta czy mam pomysl, co z nimi zrobimy na zime .... ja narazie udaje, ze nie slysze .... lub nie rozumiem pytania :)))))

  • Autor: Shaera Data: 2008-08-10 20:41:56

    Jejku... Wydać taką śliczną roślinkę? ;( Jeszcze u tej niani by się zmarnowała, bo ta z kolei nie miałaby ręki do kwiatów... xD Bo zauważyłam, że u Ciebie to wszystko tak jakoś elegancko się przyjmuje i rośnie, jak na drożdżach ;P I ta roślinka, i ta czekoladowa papryka... ^^ Ta papryka bardzo apetycznie na tej fotce wyglądała A ta plumeria jest po prostu śliczna! Korzystasz z jakichś zaklęć, czy coś? ;P A tak się teraz zastanowiłam, czy ona ma jakiś związek ze śliwką, czy to zbieg okoliczności? Hmm...

  • Autor: luckystar Data: 2008-08-10 21:41:35

    Shaera, plumerie sa bardzo latwe w obsludze :)) Naprawde mozna spokojnie o nich zapomniec. W ubieglym roku kupilam 2 komplety czyli 4 sztuki, bo wlasnie sie obawialam, ze ja cos spiernicze i sie nie przyjma. Przyszlo toto poczta takie mniej wiecej 25cm patyki. Wspanialy popatrzyl na to z politowaniem pozniej na mnie i znow na patyki, ale skoro kazalam toto wsadzic to wsadzil. Na poczatek "wciepnal" je wszystkie 4 w jedna doniczke, bo stwierdzil, ze i tak nic z tego nie bedzie ... no ale jak po chyba 3 miesiacach cos sie zaczelo wykluwac na czubkach patykow, to niestety musial je rozsadzic do osobnych doniczek. Jeden wydalam kolezance do Connecticut a te 3 zachowalam dla siebie. Przez cala zime stoja gole patyki (bo traca liscie) ale musza byc w domu i podlewasz je tylko wtedy jak ziemia doslownie wyschnie na kamien i az odstaje od doniczki. Teraz latem tez musi ziemia wyschnac tak na glebokosc 3cm i wtedy podlewasz, z tym, ze jak podlewasz to tak solidnie zeby sie woda przelala. I to wszystko, wiec nie jest to zadna trudna do hodowli roslina. Rosna do 2 metrow wysokosci, no i sa dosc rozlozyste, wiec nawet te gole patyki na zime to tez zajmuja sporo miejsca .... Musze doczytac ile lat musi miec roslina, zeby mozna bylo obcinac te gole galezie i w ten sposob sie wychodowuje nowa plumerie .... Szkoda, ze jestescie tak daleko, bo za kilka lat kazdy moglby miec swoja wlasna plumerie z moich obcietych ;))) 

  • Autor: Shaera Data: 2008-08-10 22:25:56

    Nie bądź taka skromna ;P Nie oszukujmy się - roślinki Cię kochają . I nie zaprzeczaj ^^ Aha, troszkę szukałam o podcinaniu tych gałązek. TUTAJ jest źródło. Napisane jest tam, że można troszeczkę przycinać i roślinka wypuści świeże pędy i zrobi się bardziej gęsta ^^ Chyba nie ma to większego znaczenia, ile lat musi mieć plumeria, żeby można było podcinać. Ale to moje subiektywne zdanie, jak mniemam - błędne ;P Podobny jest do niej oleander, a może to to samo? Tak, czy siak, roślina wypaśna ^^ Pozdrawiam i dobranoc ^.-

  • Autor: tineczka Data: 2008-08-10 20:24:53

    Przepiekne, ciekawa jestem czy pachna:)

  • Autor: luckystar Data: 2008-08-10 21:21:16

    Pachna, nie az tak jak na Hawajach, ale pachna, co mnie bardzo cieszy :)) No i mysle, ze zapach bedzie bardziej intensywny jak sie zwiekszy ilosc kwiatow, ale z ciekawosci wgramolilam sie na stolek zeby powachac, bo toto jest wysokie :)))

  • Autor: tineczka Data: 2008-08-11 20:29:39

    Patrzylam na internecie i to sa drzewa:)) Jaki stolek mialas:))) Drabine do nieba:) Na powaznie, mozna to chodowac w doniczkach? Bardzo piekne sa i tak i tak! Jestem ZAZDROSNA!!!

  • Autor: luckystar Data: 2008-08-11 21:21:45

    Masz racje, one moga urosnac do rozmiarow drzewa, ale moje maja dopiero rok, wiec nie sa az takie wysokie i podobno maja urosnac do wysokosci najwyzej 2 metrow, oczywiscie trzeba je pewnie przycinac. Ta ktora kwitnie jest najwyzsza i siega mi tak mniej wiecej do ucha, mam 167cm wzrostu. To zdjecie bylo robione jakies 6 tygodni temu, kwitnie wlasnie ten najwyzszy czubek. Sasiad o kilka ulic dalej ma 6 letnia i jest troche wyzsza ode mnie ... wiec moze nie bedzie tak zle, ale jak wyrosnie do rozmiarow takich, ze nie bede mogla trzymac w domu przez zime, to i tak zmarnieje, bo one musza miec cieplo, nie moga byc na zewnatrz w temp. ponizej 10C.

  • Autor: tineczka Data: 2008-08-11 23:33:50

    Tak mnie intryguja te rosliny, tak bym chciala je chodowac. Uwielbiam wszystko co jest takie piekne. W dalszym ciagu zazdroszce i naprawde zazdoroszcze ich piekna. No to w europie nie ma sie szansy na chodowle:)

  • Autor: makusia Data: 2008-08-11 23:06:14

    śliczne :)) masz rękę do kwiatów :)

  • Autor: DorDa Data: 2008-08-12 23:58:28

    luckystar - brak mi słów!!! to po prostu piękność, jestem pełna podziwu, że tak dla Ciebie zakwitła., na pewno rozmawiasz z nią czule, a ona to czuje i rozkwita w tych uczuciach; a poza tym masz rękę do "żywego" - Wróżko Dobrych Energii; pozdrawiam cieplutko

  • Autor: appetita Data: 2008-08-13 17:29:37

    Jestem pełna podziwu!!!! Kwiaty piekne..pełne majestatu....jakby szlachetnie urodzone, a wyrosły przecież z takich niepozornych patyków....
    Po prostu popadłam w zachwyt.......

  • Autor: luckystar Data: 2008-08-17 00:54:03

    Oto kolejne zdjecia mojej plumerii Kilka dni temu mielismy duza burze i ogromne wietrzysko, na skutek czego moja plumeria stracila 2 kwiatki :( smutno mi bylo... Ale na pocieszenie zauwazylam wlasnie, ze wszystkie koncowki moich roslinek beda kwitly :))) Mam w sumie 3 roslinki jedna ta, ktora juz kwitnie ma dwie koncowki i ta druga koncowka juz ma paczki. Kolejne 2 roslinki maja po 3 koncowki i tez juz sie pokazuja malenkie paczki. Ciesze sie, bo wyglada na to, ze to wszystko wlasnie rozkwitnie jak wroce z Polski... a moze pozostale roslinki sa innego koloru?? mam taka nadzieje:)))
    Znalazlam tez juz Nianie, ktora bedzie sie nimi opiekowac w czasie naszej nieobecnosci - to sasiadka z naprzeciwka. Od poczatku marzylo mi sie zeby to byla wlasnie Debbie, bo bardzo Ja lubie, ale Jej mama miala raka mozgu i obawialam sie, ze Debbie nie bedzie mogla bo ciagle musiala jezdzic do sasiedniego Stanu zeby zobaczyc sie z Mama. Przykre ale Mama Debbie zmarla wlasnie tydzien temu byl pogrzeb i wczoraj Debbie powiedziala, ze bardzo chetnie zaopiekuje sie naszymi roslinkami, bo nagle zaczela odczuwac pustke po smierci Mamy... Tak to los kieruje naszym zyciem ....

  • Autor: tineczka Data: 2008-08-17 21:58:25

    Pszepiekne!!!!

  • Autor: luckystar Data: 2008-08-17 23:36:10

    A ja dopiero dzis odkrylam, ze te kwiatuszki tak same dopadaja jak juz dojrzeja i wlasnie pewnie z tych opadnietych robi sie te wianki na Hawajach, bo one zachowuja swiezosc przez 2-3 dni.... ciekawe to wszystko :)))

  • Autor: tineczka Data: 2008-08-18 00:02:52

    Przepiekne:)) zgubialam "r", hihi,,,, acha, to te kwiaty w wiankach na powitanie turystow na Hawajach, no tak jak pamietam ze zdjec, kolor wlasnie taki. Nigdy nie bylam na Hawajach i chyba juz nie zdaze:))) Ciekawe to bardzo,,,, i swiat robi sie maly, bo mozesz z NY zdawac relacje na biezaco:)))

  • Autor: Ave Data: 2008-08-20 14:15:54

    Przecudne :) - do opieki nad nimi wybierz kogoś, kto nie hoduje kaktusów :), żeby je czasami podlał :)))))) i zostaw aparat, to Ci chociaz fotki porobi, jak będziesz u nas :))))

  • Autor: luckystar Data: 2008-08-21 12:47:25

    Ewciu, Niania przy wysluchiwaniu wstepnych instrukcji zapytala czy ma im tez bajki wieczorem na dobranoc opowiadac :))) Wiec mozesz sobie wyobrazic jak kobitke juz zestresowalam :)))) Ale bedzie dobrze, Debbie jest kochana i to jedyna sasiadka na ktora zawsze mozna liczyc.

  • Autor: Shaera Data: 2008-08-22 11:13:04

    Tak, tak, aparat koniecznie zostaw ^^

  • Autor: Shaera Data: 2008-08-22 11:10:58

    Luckystar, one są prześliczne! Mam nadzieję, że Debbie rzeczywiście dobrze się nimi zaopiekuje ^^ Mimo wszystko, szkoda, że tak to się nieszczęśliwie złożyło z tym pogrzebem, ale trudno - na Twoją korzyść
    Przy okazji, wirtualny (*) dla zmarłej

Przejdź do pełnej wersji serwisu