Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Staw ,woda zielona

  • Autor: Natka64 Data: 2008-08-17 21:48:25

    Kochani mam do was porozbe,moze macie w ogrodku stawek z rybkami i woda jest czysta.Moj maz juz walczy tydzien a moze wiecej z woda w stawie i nadal jest zielona.Mamy zalzona lampe UVC i nic nie pomaga.Moze znacie jakis prosty sposob na wyczyszczenie wody.Prosze o pomoc

  • Autor: jamajka Data: 2008-08-17 21:59:16

    śrdoki antyglonowe do oczek wodnych zapytaj w sklepie akwarystycznym.

  • Autor: reniapos Data: 2008-08-17 22:09:08

    http://www.stawy.hg.pl/zwierz/ryby/amur.htm

  • Autor: Ewa23121 Data: 2008-09-23 09:22:26

    mam stawek z rybkami w domu woda w stawku jest zielona bo jak podejrzewam masz za duzo rybek to chyba norma witam
    lampa uv z filtrem nie pomoże rowniez na 1000 l wody powinna byc tylko jedna rybka ale polecam preparat o nazwie trigger 3 bardzo skuteczny nawet jeżeli masz więcej rybek i oczywiscie stawek musi byc choc czesciowo zacieniony a z roślin polecam lilie wodna rowniez powoduje zacienienie tafli wody pozdrawiam i życzę powodzenia

  • Autor: kuleczka Data: 2008-10-01 20:59:33

    Musisz zamontowac pompe z filtrem,ktora kupuje sie do odpowiedniej ilosci litrow wody w stawie.Najlepsze sa z firmy AQUA.
    Mozna ja dostac w baumarkcie w dziale ogrodniczym kosztuje od 200-400 euro w zaleznosci od pojemnosci stawu.Woda pompowana jest przez filter i oczyszczana a nastepnie powraca do stawu.Przy dobrych filtrach staw jest czysty w okolo 5-7 dni sa takze filtry z wmontowana UF lampa.Zycze powodzenia :) Agnieszka.

Przejdź do pełnej wersji serwisu