Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Jak zdrowo przytyć??

  • Autor: Migotka31321 Data: 2008-08-18 08:31:23

    Bardzo prosze o pomoc. Mam 20 kg niedowagi.Bardzo chce zdrowo przytyć tylko nie wiem jak.Bardzo prosze napiszcie co mam jeśc aby dostarczyć mojemu organizmowi składników odżywczych i witamin

  • Autor: Migotka31321 Data: 2008-08-18 09:15:10

    Chciałam wytłumaczyć napewno nie mam anoreksji.dziekuje zosiu za pomoc.Chce tylko wiedzieć jak szybko przytyc.Chyba musze jeść co pól godziny

  • Autor: anay Data: 2008-08-18 09:22:42

    Kiedyś przy przygotowywaniu strony dla swojego pracodawcy znalazłam to:
    http://www.twojadieta.info/dieta/dla_szczuplych

    i taka : http://www.twojadieta.info/dieta/wysokoenergetyczna

  • Autor: bahus Data: 2008-08-18 12:05:00

    Znasz sposób na "transfer" z dziką rozkoszą oddam Ci swoje...akurat tyle muszę zrzucić ;)
    Bahus

  • Autor: Migotka31321 Data: 2008-08-19 15:35:06

    Gdyby tylko dało się tak zrobic chytnie przyjełabym od ciebie te kg

  • Autor: tereska52 Data: 2008-08-18 13:26:18

    Migotko, a ile Ty masz lat?. Przepraszam, że zadaję takie kłopotliwe pytanie. Ja do prawie 40- tki też byłam chuda jak patyk. Za wszelką cenę chciałam przytyć. Miałam z tego powodu mnóstwo kompleksów.  Ciuchy wisiały na mnie jak na wieszaku. A potem się zaczęło....... Obecnie nie jestem gruba, ale muszę uważać. Pozdrawiam :-))

  • Autor: Migotka31321 Data: 2008-08-19 15:36:39

    Hej Ja ma 25 lat i od dziecka jestem tak samo jak ty chuda jak patyk nie moge przytyc Jest mi bardzo przykro gdy ludzie muwia mi ze mam anoreksje

  • Autor: ptyśka Data: 2008-08-18 15:31:27

    Hej Migotko! :)
    Aby Ci pomóc, muszę najpierw znać Twój wzrost,wagę, wiek i przyzwyczajenia żywieniowe. Jeśli nie chcesz tego ujawnić na forum, możemy się wymienić mailami :)
    pozdrawiam i głowa do góry ;)

  • Autor: Migotka31321 Data: 2008-08-19 15:40:15

    Droga Ptysiu mam 25 lat.Jestem osoba niskiego wzrostu 156cm i waga 33kg.Na sniadanie zazwyczaj jadam dwie kanapki na 2 sniadanie bulke obiad podwieczorek i kolacje (najczesciej bułki)i jeszcze wieczorami mam straszne napady na słodkości i wcinam mnóstwo słodyczy

  • Autor: ptyśka Data: 2008-08-20 15:58:53

    Migotko!
    To rzeczywiście niepokojące co napisałaś. W wieku 25 lat powinnaś ważyć zdecydowanie więcej (Twoje BMI jest ogromnie niskie).  najniższa Masa ciała, która będzie bezpieczna dla Twojego zdrowia i życia to ok.43,5 kg. TAk więc na początek- trzeba przybrać ok. 10kg.
    Co do Twojego odżywiania- niestety nie wygląda to najlepiej, na oko spożywasz za mało kalorii, a i cennych składników odżywczych brak.:(
    Podejrzewam, że nie masz czasu na "normalny" obiad, ale powinnaś jeść warzywa, owoce, produkty mleczne, ryby, a nie tylko kanapki i słodycze!
    Przede wszystkim powinnaś, droga Migotko wykluczyć wszelkie inne przyczyny chudości poza "szybką przemianą materii"- czy nie masz np. nadczynności tarczycy, tasiemca;) itd. Należałoby zbadać poziom hormonów tarczycy, zrobić morfologię i inne podstawowe badania.
    A jeśli chodzi o samo przybieranie na wadze- jesz za mało! To zaledwie tyle, aby jako tako utzrymać masę ciała. Nie wiem jaka jest Twoja aktywnosć fizyczna, od której też wiele zależy.
    Przy umiarkowanej aktywności powinnaś spozywać ok. 1400 kcal (liczone na należną masę ciała), aby utzrymać wagę. Aby przybrać na wadze (ok. 0,5-1kg/ tydzień)- 1900-2400 kcal/dobę. Na moje oko w tej chwili spożywasz ok. 1000 (zależy ile tych słodyczy;)
    Moje wskazówki:

    śniadanie ok. 650 kcal
    Mogą być kanapki,ale z masłem, do tego ser czy wędlina i jakieś warzywka. Oprócz kanapek (ok. 3-4) proponuję płatki (owsiane, pszenne) lub musli owocowe- kilka łyżek, zalane jogurtem czy mlekiem (ok. 2% tł.). Mozesz też wypić kakako czy kawę zbozowa z mlekiem. A może od czasu do czasu jakaś jajecznica czy omlet? :)

    II śnaidanie ok. 110 kcal
    *oczywiście możesz "przełożyć" część kalorii z I śniadania na II, z obiadu na podwieczorek itp:)
    Może być bułka lub np jakiś serek lub jogurt a do tego banan i jakis sok do picia.

    obiad ok.900 kcal
    Tu musisz się postarać. Może być nawet 1 danie, ale konkretne, np.lazania, spaghetti z miesęm, indyk i ziemnaiki puree, kasza czy ryż z miesem (robi się naprawdę szybciutko), pierogi (nawet te z mrożonki), fasolka po bretońsku. Mozesz te dania zabrać do pracy w specjalnych pojemnikach. ważne, abyś spożywała na obiad białko (mięso, ryby-szczególnie tłuste, rosliny strączkowe), węglowodany- kasza, ryż, makarony itp., tłuszcze- smaż na oleju rzepakowym, dodawaj do sałatek oliwę z oliwek, mozesz dodawać masło do smaku np. do kaszy.Popij kompotem lub sokiem
    podwieczorek ok. 110 kcal
    np. ciasteczka owsiane, koktajl mleczno-owocowy, jogurt pitny
    kolacja ok. 450 kcal
    Moze być na ciepło, ale moga też być kanapki czy tosty.
    Polecam umiarkowaną aktywność fizyczną, aby zbudować białka mięśniowe, nie tylko tkankę tłuszczową. Posiłki spozywaj w regularnych odstępach czasowych, wysypiaj się, możesz też spożywać drugą kolację ok. 20-21 (wtedy w ciagu dnia możesz zjeść trochę mniej)
    W razie braku apetytu, możesz pić 2 Nutri Drnki dziennie-600kcal (w aptece bez recepty, niestety dość drogie).
    Polecam też przekąski typu orzechy, pestki dyni, słonecznika, owsiane ciasteczka, płatki zbozowe,miód, dżemy, winogrona.Oczywiście możesz też wcinać słodycze- ciasta, lody, czekoladę, cukierki- byle nie za często, bo przybieranie na wadze też musi być zdrowe (dlatego nie polecam fast-foodów).
    Możesz zwiększyć ilosć posiłkow nawet do 8 w ciągu dnia.
    To takie ogólne wskazówki, ale wiele zalezy od Twojego stanu zdrowia i ewntualnych chorób przewlekłych (tfu tfu).
    Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości :)

  • Autor: Migotka31321 Data: 2008-08-20 20:39:57

    Droga Ptysiu!
    Jestem ci niezmiernie wdzieczna za tak wyczerpujące porady.Przyznaję że myślałam ze te posiłki które przyjmuje są kaloryczne ale dzieki tobie uświadomiłam sobie ze to za mało.Mam pytanie czy powinnam brać jakieś witaminy bo obiecnie codziennie biore syropz witaminami i do tego jeszcze cynk
    POZDRAWIAM I JESZCZE RAZ DZIĘKUJE!!!!!!

  • Autor: ptyśka Data: 2008-08-21 12:19:01

    Nie ma za co:) Przy prawidłowo zbilansowanej diecie nie ma potrzeby suplementacji- pamiętajmy, że nadmiar witamin moze też być szkodliwy.
    Poza tym witaminy zawarte w żywnosci są lepiej przyswajalne niz te syntetyczne. Generalnie polecam brać witaminy tylko w razie wyraźnych objawów ich niedoboru- czy posiadasz takowe?
    Cynk- domyślam się,że na włosy,paznokcie lub na apetyt? niedobory cynku występują bardzo rzadko, jedynie przy zaburzeniach wchłaniania, chorobach wątroby, nerek. Polecam naturalne źródła cynku- zarodki pszenne, otręby, rośliny strączkowe, orzechy, kakao.
    pozdrawiam:)

  • Autor: Dorotaxx Data: 2008-08-21 08:10:42

    Użytkownik Migotka31321 napisał w wiadomości:
    > Droga Ptysiu mam 25 lat.Jestem osoba niskiego wzrostu 156cm i waga 33kg.Na
    > sniadanie zazwyczaj jadam dwie kanapki na 2 sniadanie bulke obiad podwieczorek
    > i kolacje (najczesciej bułki)i jeszcze wieczorami mam straszne napady na
    > słodkości i wcinam mnóstwo słodyczy

    Migotko myśle ,że przy tak niskiej wadze powinnaś  skontaktować się  z lekarzem . Dostaniesz skierowanie do specjalisty , który na pewno pomoże ci osiągnąć odpowiednią wage.
    Pozdrawiam serdecznie .

  • Autor: Ave Data: 2008-09-01 14:13:09

    Ja równiez uważam Migotko, że zanim zaczniesz korzystac z róznych rad i porad, skądinąd słusznych, warto skontaktowac się z lekarzem dietetykiem, a nawet pierwszego kontaktu i zrobic podstawowe badania.

  • Autor: emeska1974 Data: 2009-11-09 18:30:11

    Czy to prowokacja?? Kto tyle waży? niemożliwe wręcz chyba że cieżka choroba lub anoreksja

  • Autor: zdrowy_posiłek Data: 2008-09-01 10:04:42

    Tutaj znajdziesz wszystko: jak zdrowo przytyć i jak zdrowo schudnąć XXXXXX

    reklama zabroniona na WZ -- ewentualnie musisz miec zezwolenie wlascicieli !!!!
    to bylem ja - bodek

  • Autor: smakosia Data: 2008-09-01 11:03:01

    Powyżej ktoś sobie robi reklamę za darmochę. Oj nieładnie!

  • Autor: Ave Data: 2008-09-01 14:11:52

    Może któs z moderatorów się tym zainteresuje...

  • Autor: Bodek Data: 2008-09-01 16:19:06

    jak dziewczyny widzice takie numerki to prosze piszcie do moderatora na gg lub maila :)
    bedzie szybciej :)
    dzieki za zainteresowanie :)

  • Autor: smakosia Data: 2008-09-01 16:55:54

    OK :-) Zrobi się!

  • Autor: Milka Data: 2008-09-21 11:56:00

    Ja miałam bardzo długo ten sam problem, wieczną niedowagę i co za tym idzie pełno złośliwych komentarzy , co nie było miłe.W twoim wieku ważyłam 42 kg przy 168 cm wzrostu.Mogłam nie jeść pół dnia , a zajadałam się na noc. Teraz gdy już jestem w pewnym wieku ;-) i mam dwójkę dzieci ważę w mirę prawidłowo 58 kg . Popieram wypowiedź Ptyśki :-)) Ma rację !!!! Chociaż ja musiałam mieć tak ustalony jadłospis, żeby mieć w ciągu dnia 5 posiłków o sumie 2000 kcal. Ale wcześniej miałam zrobione chyba wszystkie możliwe badania .trzeba pierw wykluczyć choroby. Przy ich okazji wyszło parę "rzeczy" nie takich. I w pewnym sensie dietę do tej pory mam. Najlepiej mi pasuje dieta śródziemnomorska :-)) Ale się rozpisałam , sorka!!.

    Trzymam kciuki za poprawę . Potrzebna cierpliwość i systematycznośc w ilości posiłków , najlepiej też gdyby były zawsze o tej samej porze. Nie powinno się tyć za szybko, mogą się porobić rozstępy. Pozdrawiam

  • Autor: zizunia Data: 2008-10-26 21:09:31

    tutaj jest fajna książka na temat diet http://alejka.pl/tajniki-diety-doktora-atkinsa-dieta-atkinsa-w-latwiejszej-wersji.html

  • Autor: hossain@wp.pl Data: 2009-03-13 18:56:37

    WITAJ MIGOTKO!!
          SZUKALAM TAKZE JAKIEGOS SPOSOBU NA PRZYTYCIE BO SAMAM KIEDYŚ MIŁAM TAKA NIEDOWAGĘ!!WAŻYŁAM 43 KG I WZROST MOJ TO 155 CM.POSZŁAM DO DOKTORA I OD RAZU SKIEROWALI MNIE DO SZPITALA ...MNIEJSZA O TO.CHCE CI NAPISAC , ZE BARDZO PRAWDOPODOBNE JEST TO , ZE JESTES CHORA NA JELITO DRAZLIWE TO NORMALNA CHOROBA XXI WIEKU.LUDZIE NIE MAJA CZASU NA JEDZENIE CALY CZAS NAPIECIE LUB STRES NIE IDA W PARZE Z JEDZENIEM I APETYTEM!!POLECAM CI TABLETKI DUSPATALIN RETARD O PRZEDLUZONYM DZIALANIU W APTECE BEZ RECEPTY LEKARZ TAKRZE CI MOZE PRZEPISAC BEDZIE ZE ZNISZKA !!I POLECAM TABLETKI BELERGOT!!BELERGOT TO TABLETKI USPAKAJAJACE I ROWNIEZ DOBRZE DZIALAJA NA PRZEWOD POKARMOWY!!DOBRZE BY BYLO ABYS ZROBILA PODSTAWOWE CHOROBY!!LEKARZ PIERWSZEGO KATAKTU SKIERUJE CIE JEZELI OPOWIESZ MU O SWOIM PROBLEMIE!
          NAPISZE CI JAK UDALO MI SIE ZGRUBNAC 10 KG W CIAGU 2 MIESIECY!JEDZ ZAWSZE WTEDY KIEDY MASZ NA TO OCHOTE I APETYT.ZNAJDZ SWOJA PASJE W GOTOWANIU METODA PROB I BLEDOW!!JA NA SNIADANIE ZAWSZE JADLAM 2 SMAZONE JAJKA NA MASLE I DO TEGO 2 KROMKI CHLEBA Z MASLEM CHLEBEK MOZESZ PODPIEC W PIEKARNIKU TROCHE TAK ABY BYL CHRUPKI I CIEPLY!!WYPIJAJ HERBATE Z MIODEM I CUKREM MA DUZO KALORJI BO JEST SLODKA MOZESZ DODAC ROWNIEZ PARE KROPEL CYTRYNY!ROWNIEZ MOZESZ PIC GORACE MLEKO Z MIODEM LUB CUKREM!ZALEZY CO LUBISZ!NA OBIAD DOBRZE ZJESC SALATKE GRECKA Z CZARNYMI OLIWKAMI OLIWA Z OLIWEK POMIDORAMI OGORKIEM PAPRYKA ZIELONA LUB CZERWONA DO TEGO DOBRE SA FRYTKI ZROBIONE W DOMU NA SWIEZYM OLEJU NIE Z FASTFOODOW!!Z MIESA MOZESZ USMAZYC W PANIERCE PIERS Z KURCZAKA LUB SCHABOWEGO LUB UPIEC W PIEKARNIKU NA OLEJU POD PRZYKRYCIEM FOLIOWYM Z PRZYPRAWAMI KTORE LUBISZ!!JEZELI MASZ TAKA NIEDOWAGE NAPEWNO ODCZUWASZ NIESAMOWITY BOL BRZUCHA I ZOLADKA TO NORMALNE PRZY TAKIEJ WADZE!!POWINNAS DUZO PIC ALE DOPIERO PO POSILKU LUB MIEDZY NIMI ABY ''ROZEPCHAĆ'' ZOLADEK!!WIEM COS O TYM BO PAMIETAM JAK CHCIALAM JESC A NIE MOGLAM BO BOL BYL TAK SILNY!!JEZELI  NA POCZATKU NIE MOZESZ JESC DUZYCH POSILKOW POWINNAS JESC CZESTO W MALYCH PORCJACH.NA KOLACJE ZROB SOBIE PLATKI OWSIANE GÓRKIE NATURALNE Z MLEKIEM NA GĘSTO MOZESZ DLA POPRAWIENIA SMAKU DODAC CYNAMON , CUKIER I POLAC TO ROZSTOPIONYM MASELKIEM.DO TEGO MOZESZ ZJESC 2 KROMKI CHLEBA Z CZYM KOLWIEK LUBISZ WEDLINKA , WARZYWAMI , PASTA JAJECZNA CZY TEZ RYBNEJ MOZESZ NAWET SAMA TO ZROBIC PRZYNAJMNIEJ BEDZIESZ WIEDZIALA CO JESZ!!GOTUJ SOBIE ZUPY TAKIE JAK LUBISZ DODAWAJ DO ZUP ZAWSZE COS TLUSTEGO SMALEC , MASLO, SMIETANE, BOCZEK, PLUS MIESO I WAZYWA!!SZUKAJ I ODKRYWAJ SMAKI KTORE LUBISZ I GOTUJ SAMA DLA SIEBIE!!MOZESZ GOTOWAC WIEKSZE PORCJE I JE ZAMRAZAC ZAOSZCZEDZISZ CZAS JESELI GO NIE MASZ ZBYT WIELE!!!!BARDZO TUCZACE SA ROWNIEZ ZIEMNIAKI PIREE!DOBAWAJ DO MICH GORACEGO MLEKA I MASLO LUB TLUSZCZ NA KTORYM UPIEKLAS SCHABOWE LUB PIERS Z KURCZAKA W PIEKARNIKU.TUCZACE SA BANANTY!!ROWNIEZ SPOZYWANIE BANANOW ZMNIEJSZA STRES!!BANAN MOZESZ ROZGNIESC WIDELCEN I WYMIESZAC Z NATURALNYM JOGURTEM Z CUKREM OCZYWISCIE DODAJ PLATKI OWSIANE GORSKIE I SUSZONE OWOCE KTORE LUBISZ NAJBARDZIEJ!!JEZELI LUBISZ SLODYCZE JEDZ CZEKOLADE Z BAKALJAKI.ORZECHY WLOSKIE MOZESZ WYMIESZAC Z MIODEM!!BARDZO DOBRA JEST TEZ HERBATA EARL GREAY JEZELI LUBISZ??POLECAM TEZ PIECZENIE W WOLNEJ CHWILI PROSTYCH CIAST Z JABLAKAMI.PRZEPIS MOGE CI PRZESLAC JEZELI BEDZIESZ ZAINTERESOWANA!!                            
            POZDRWAIAM CIE SERDECZNIE I MAM NADZIEJE , ZE SZYBKO WROCISZ DO SWOJEJ NATURALNEJ WAGI I WSZYSTKO BEDZIE DOBRZE!BUZIAKI!!

         

  • Autor: MrAlkus Data: 2013-03-11 22:03:29

    Jedz dużo Makaronu jak i ryżu ma duzo białka i węglowodanych makaron ze smietaną dużo makaronu  Pozdro

  • Autor: as Data: 2013-03-11 22:08:18

    Nie wiem ile masz lat. Jeśli jesteś młoda to nie martw się niedowagą bo za kilka lat możesz mieć problem z nadwagą. Jeśli nie masz anemii to odżywiaj się racjonalnie. Nie po to by przytyć tylko by dostarczyć do organizmu potrzebne składniki. Swoją drogą chętnie bym poznała ile ważysz i przy jakim wzroście. Jeśli to nie tajemnica to tu albo na pw napisz. Przeczytałam to o co pytałas i rzeczywiście trochę za mało ważysz. Co mówi na to lekarz? Daje jakieś rady?

  • Autor: Beata500 Data: 2013-03-12 12:58:36

    As, przez pięć lat, to autorka wątku może poradziła sobie z problemem.

  • Autor: as Data: 2013-03-12 14:07:02

    hihi. Ktoś odkopał wątek. Nie zauważyłam daty.

  • Autor: mggi63 Data: 2013-03-12 14:26:17

  • Autor: aleksandrak Data: 2013-03-13 13:27:10

    Ciężka sprawa, poszukaj jakis przepisow dan w necie.

Przejdź do pełnej wersji serwisu