Forum

Rozmowy wolne i frywolne

muzyka klasyczna

  • Autor: tereska52 Data: 2008-08-19 21:19:44

    Lubicie muzykę klasyczną?.

  • Autor: tineczka Data: 2008-08-19 21:50:36

    No pewnie, uwielbiam:) Nie wiem tylko , co masz na mysli z tym watkiem? Jakich kompozytorow lubimy??? Ja lubie : Bacha, Mozarta, Beethovena, Schuberta,,,,,miedzy innimi. Lubie opery,,,,Rozwin watek:)

  • Autor: bea39 Data: 2008-08-19 21:52:37

    Bach i muzyka organowa....Vivaldi i jeszcze wielu innych

  • Autor: Shanna Data: 2008-08-19 22:48:21

    Kiedys bardzo lubilam sluchac m.in.:7 symfonie Bethovena, ale odkad corka sasiadki zaczela nauke w szkole muzycznej i musialam wysluchiwac po 10 godzin na dobe znanych utworow "z bledami" w tych samych miejscach (i tak przez cale miesiace) to mi sie odechcialo. Klasyka mi obrzydla. A sasiadka...nadal kaleczy muzyke, mimo iz to samo gra od lat.

  • Autor: Mareek Data: 2008-08-20 08:17:12

    Jest wspaniała chociaż "na żywo"dobrego wykonania mogę posłuchać tylko w filharmonii za to w teatrze muzycznym w Lublinie
    miernie śpiewają, muzyka zagłusza  śpiewaków a powinna tylko towarzyszyć .Z płyt można słuchać i obejrzeć
    wspaniałe opery wykonane przez mistrzów. Osobiście uwielbiam Placido Domingo chociaz słucham z przyjemnością wielu innych.

  • Autor: marinik Data: 2008-08-20 08:44:32

    Jasne - ilez przeroznych nasrojow mozna w niej odkryc - w zasadzie na kazda okazje.
    Co do ulubionej- raczej nie mowilbym o poszczegolnych tworcach, a dzielach - choc mam ulubionych tworcow, a jednak- kazdy z nich "popelnil" jakiegos (wg mnie oczywiscie) gniota.
    Niezbyt trawie dziela oprerowe - to wg mnie bardzo nienaturalna forma i do mnie po prostu nie przemawia. Ale tu jest wyjatek - CARMEN - to po prostu hit. No i sa tez poszczegolne kawaleczki oper, ktore uwielbiam.
    Nie mialem w swym zyciu okazji sluchac na zywo wielu orkiestr, drazni mnie czasem blacha lodzkiej filharmonii (az zgrzyta w uszach).
    A z kolei - jak po raz pierwszy w zyciu uslyszalem ravelowskie Bolero, na zywo to posiadana plyte schowalem gleboko (nigdy juz nie byla sluchana) i wszystkim mowie, ze sluchanie tego utworu z najlepszego nawet zdrodla dzwieku jest PROFANACJA. TYLKO NA ZYWO.

  • Autor: marinik Data: 2008-08-20 08:47:19

    Zapomnialem wspomniec o najpiekniejszym wg marinika utworze wszechswiata - to piaty cesarski koncet fortepianowy Ludwiga - i najlepiej - w interpretacji Artura Rubinsteina - BOSKIE - frune sluchajac

  • Autor: tereska52 Data: 2008-08-20 09:03:09

     A co polecacie?. Chciałabym czegoś fajnego posłuchać, żeby się wyluzować. Zaczynam być zmęczona pędem dzisiejszego życia. Kiedyś słyszałam w radio Preludium deszczowe, ale nie wiem jaka orkiestra gra.

  • Autor: agik Data: 2008-08-20 10:10:28

    Gdzies czytałam, ze zapis "Eine Kleine Nacht Muzik" Mozarta - jełsiby go zapisać w postaci fal dżwiękowych, to przypomina zapis eeg człowieka będącego w stanie błogostanu.
    Niesamowite i genialne.
    I jeszcze dzieła Beetovena- muzyka tworzona w mózgu człowieka... Jak to możliwe, zeby cżłowiek głuchy tworzył tak tak doskonałe i harmonijne dżwieki? Sam nie mogąc korzystać z owoców swojego geniusza. Dla mnie to fascynujące

  • Autor: marinik Data: 2008-08-20 10:36:52

    tak agik - dla mnie to takze jest nie do pojecia i to powoduje chyba, ze LUDWIG jest wg mnie NAJ-

  • Autor: alfa_beta Data: 2008-08-20 09:28:25

    Tylko niektóre kawałki ,Te "lekkie, łatwe i przyjemne":))) Bizet-Carmen, Czajkowski- Jezioro łabędzie, Vivaldi- Cztery pory roku, Bolero,Albinoni- Adagio i jeszcze trochę innych)

  • Autor: avea Data: 2008-08-20 10:55:22

    A kto nie lubi? Czasem sobie nawet nie zdajemy sprawy ,że to czego słuchamy to klasyka.

  • Autor: till Data: 2008-08-20 12:46:46

    Lubię... bardzo lubię... bardziej instrumentalną.
    Opera niekoniecznie... raczej oratoria. Ostatnio słuchałam "Stworzenia świata" Haydna w wykonaniu muzyków niemieckich... i myślę ze wstydem jak dawno było to "ostatnio"...
    A tak na codzienny użytek to często wracam do: http://fruzia715.wrzuta.pl/audio/ycMntu3iul/johann_pachelbel_-_canon_in_d

  • Autor: nonka4 Data: 2008-08-20 14:05:21

    Najczęściej słucham F,Schuberta-Serenada
    G.Bizet: 'Poławiacze pereł' , "Carmen"
    Johann Strauss i jego ' Walce Wiedeńskie'
    Beethoven Symfonie 2, 4, 6, 7
    Antonio Vivaldi "Cztery Pory Roku
    F.Chopin
    -Preludium Deszczowe Des-dur nr 15":

    http://www.wrzuta.pl/audio/7KWAR2OjPZ/

  • Autor: marinik Data: 2008-08-20 14:14:57

    ha, a jesli chodzi o Ludwiga, to 5ta i 9ta za bardzo przebojowe?
    a 3cia?
    caly komplet jest super, to z wymienionych przez Ciebie - poza 6ta pozostale slucham najrzadziej

  • Autor: nonka4 Data: 2008-08-20 15:01:14

    III.V i IX no i jeszcze VI są najpopularniejsze....,
    oczywiście obowiązkowe do przesłuchnia
    zresztą chyba każdy je gdzieś tam słyszał,choćby w "tle".., )

  • Autor: mint Data: 2008-08-23 06:50:06

    Deszcz, jesienny deszcz, smutne........ http://pl.youtube.com/watch?v=qYDcYvfh45o   - "Polawiacze Perel"  Bizeta - chyba kazdy to zna......

    Ps, zle mi sie podpielo,,,:(

  • Autor: Janek Data: 2008-08-22 09:28:52

    Obok Baha, Bethovena mam kilka ulubionych, mniej lub bardziej poważnych:
    Marzenie Schumana; Węgierską rapsodię  Liszta; Sonatę księżycową Bethovena; Marzenie miłosne Liszta; Na perskim rynku Ketelby'ego, niektóre z arii operowych z Carmen, Barona cygańskiego, Aidy ,...
     Dopiero po zastanowienu się stwierdziłem, że lubię i często słucham muzyki poważniejszej i tej nieco mniej, tej operetkowej również(Ptasznik z Tyrolu, Wesoła wdówka i inne, znane powszechnie)
    Płyty Gershwina , Bacharacha (jeszcze czarne), gdybym nie przgrał na taśmę już byłyby zdarte.
     Błękitnej rapsodii , Bolera, Na perskim rynku,  Marsza tureckiego mogę słuchać niemal na okrągło i ta miłość już trwa prawie pół wieku.
    Dla równowagi ...słucham również niektórych disco polo, country, Presleya, Anki ...
    Tu marzeniem jest zdobyć nagrania P.Clark, R.Pavonne i innych z tego okresu (lata 50-60)...no ale to nie ten wątek ;-)))

  • Autor: mint Data: 2008-08-23 05:43:56

Przejdź do pełnej wersji serwisu