Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Do krwiodawców....

  • Autor: aloiram Data: 2008-08-20 11:05:41

    Siedzę i ryczę...Przed chwilą odwiedziła mnie moja przyjaciółka sąsiadka. Ma planowaną operację, usunięcia jaiś zmian nowotworowych z jelita. Ogólnie dziewczyna jest podłamana...Lekarz, powiedział jej, ze przdałoby się, zeby  zebrała trochę krwi na swoje nazwisko. Przyszła do mnie, bo wie, ze ja oddaję krew ( nie robię tego systematycznie, najczęściej robię to w czasie wakcji), kurcze ja oddałam krew gdzieś 7-8 lipca. orientujecie się, kiedy mogę teraz oddać krew??? Może ktoś z Was w najbliższym czasie planuje oddać krew??? Może mógłby oddać na jej nazwisko??? W ustawieniach, mam podany adre email, jeśli ktoś wybierałby się właśnie do stacji krwiodawstwa i zgodziłby się zrobić to na jej nazwisko, to ja je podam. Ręce czasem człowiekowi opadają, kiedy nie wiadomo, jak jeszsce może pomóc innemu człowiekowi. Pozdrawiam wszystkich.

  • Autor: Maddalena Data: 2008-08-20 11:22:29

    nie rycz. jestem pewna, ze zarloki zglosza sie zaraz. jestem krwiodawca, ze wzgledow technicznych nie moge niestety oddac krwi na nazwisko tej osoby, gdyz nie przebywam w Polsce. Przykro mi.

  • Autor: esob1 Data: 2008-08-20 12:22:32

    Syn i kilku jego kolegów to krwiodawcy. Jeśli niedawno nie oddawali krwi (ponoć można raz w miesiącu), to chyba da się załatwić. Podaj namiary tej koleżanki, jeszcze dzisiaj Ci odpowiem.

  • Autor: aloiram Data: 2008-08-20 12:25:50

    dziękuję:-)) prosze podaj mi swoje namiary na mariola_1976@interia.pl to prześlę Ci dane mojej koleżanki. Nie podaję ich na forum, bo nie uzgadniałam tego z nią.

  • Autor: donata72 Data: 2008-08-20 12:25:31

    sorry, ale z tego co wiem można oddawać krew co 2 m-ce

  • Autor: tajger Data: 2008-08-20 15:58:30

    Ja słyszałam że mężczyźni co dwa a kobiety co trzy miesiące. Ale nie jestem pewna.
    Trzymaj się...

  • Autor: avea Data: 2008-08-20 12:37:21

    Nie rycz ,tak przyjaciółce nie pomożesz.Wim co pisze mam dookoła siebie wiele "Anniołów",bo ta plaga nawego wieku dotyczy także mnie.Zapamietaj to,co sie stało to sie nie odstanie ,a na wiele spraw nie mamy wpływu .Każdy dzień jest ważny ,a kazdego dnia ważne jest aby sie uśmiechać.I ten uśmiech zanieś przyjaciółce.Dla Was obu moje życzenia uśmiechu i wytrwałoci i pamietajcie będzie dobrze.
    Masz moje namiary jak bedziesz chciała pogadać to "wołaj" -przyjdę
    I jeszcze to, ostatnio przysłała mi to przyjaciółka:
    http://wielkiezarcie.com/artykul.php?id=689
    Powodzenia i pozdrawiam.

  • Autor: angela Data: 2008-08-20 14:58:39

    Kobieta moze oddać krew raz na trzy miesiące a mężczyzna raz na dwa. W niedzielę we Wrocławiu na rynku była akcja oddawania krwi. Mój mąż i córka oddali krew. Gdybyśmy wiedzieli wcześniej. Teraz juz za późno ale warto pytać wśrod znajmych, rodziny, sąsiadów.

  • Autor: Madzik545 Data: 2008-08-20 15:14:20

    Teraz gdy są wakacje krwi bardzo brakuje, może to dlatego kobiety mogą oddawać krew co 2 miesiące. Niestety nie mogę pomóc ponieważ niedawno oddawałam. Ale już we wrześniu znów będę mogła, dlatego gdyby ktoś potrzebował to bardzo proszę podnosić temat. Jeszcze nigdy nie oddawałam na nazwisko, ale bardzo chętnie pomogę konkretnej osobie. Wszystkich którzy mogą pomóc zachęcam, satysfakcja gwarantowana ;)

  • Autor: anna-gu Data: 2008-08-20 17:25:12

    Nie wiem, czy to nadal aktualne, ale parę lat temu była taka mozliwość, że hohorowy krwiodawca mógł "odpisać" ze swej książeczki jakąś ilość krwi ze wskazaniem na konkretną osobę. Pozdrowienia dla Ciebie i życzenia wiary i cierpliwości dla Sąsiadki :)

  • Autor: eva67 Data: 2008-08-20 19:52:43

    Podaj mi namiary oddam krew w Białymstoku.Kobieta moze oddać 4 razy w roku w odstępie co najmniej 8 tygodni.Osocze co 2 tygodnie.Po oddaniu krwi osocze po miesiącu

  • Autor: Wróbelek Data: 2008-08-20 20:15:28

    a może niech pójdzie do stacji i porozmawia z ludźmi, którzy chcą oddać krew. Jeśli trafi na osoby dobreg serca zgodzą się oddać krew na rzecz pacjenta, czyli w tym przypadku jej. 

    Pracuje w Centrum Krwiodawstwa i kiedyś mi kobietka z boksu opowiadała, że miała taką sytuację właśnie. 

  • Autor: f-K Data: 2008-08-21 16:07:23

    Wytlumaczcie mi, prosze, o co chodzi z tym oddawaniem krwi "na nazwisko"? Kiedy jeszcze mieszkalam w Polsce i zdarzalo mi sie oddawac krew, to wypelnialam tylko ankiete, a po pobraniu krwi wbijano pieczatke do takiej malej szarej ksiazeczki i to wszystko. ?? Czy nie majac zameldowania w kraju, mozna oddawac krew?

  • Autor: Wróbelek Data: 2008-08-21 19:34:04

    Chodzi  o oddawanie krwi na rzecz pacjenta.Oddając krew musisz powiedzieć, że oddajesz na rzecz danej osoby. Dostajesz takie oświadczonko że oddałeś i przedstawiasz je w szpitalu. 

    Z tego co sięorientuje to niestety musisz mieć meldunek w polsce, choćby tymczasowy ale jednak. 

  • Autor: aloiram Data: 2008-08-22 09:50:44

    Kochani, DZIĘKUJĘ. Dziękuję za wszystkie rady, chęć oddania krwi, dobre słowo. Nawiążałam kontakt z jednostką wojskową i wiem, że krew na rzecz mojej koleżanki została oddana. Przepraszam, też że się wcześniej nie odzywałam, ale cały wczorajszy dzień nie miałam interenetu. Jeszcze raz dziękuję i apeluję: oddawajmy krew. Pozdrawiam.

  • Autor: Maddalena Data: 2008-08-22 10:05:33

    Wspaniala wiadomosc. Zawsze jest jakies wyjscie. I jak sie szuka to sie znajdzie:)
    Mysle, ze ten watek ma podwojna wartosc, bo uswiadomilas nam, ze oddawanie krwi jest takie wazne. Nie kosztuje nas wiele, tylko ruszyc sie i to zrobic.

Przejdź do pełnej wersji serwisu