Forum

Kuchenne porady

ekspres do kawy ciśnieniowy

  • Autor: olusia1 Data: 2008-08-21 00:28:50

    witam moze to głupie pytanko kupiłam sobie taki ekspres i jakos nie potrafie sobie poradzic , kawe jako tako zrobiłam , ale jak np zrobic kawę cappucino ......co z tym mlekiem , czy wlewa się go tam gdzie wodę , czy normalnie zrobic kawę a mleczko tylko spienić i dodać do kawy , mam ekspres saeco via veneto sino 13 c jeszcze na dodatek nie ma instrukcji w języku polskim , ale znalazłam ja na internecie ....mam nadzieję , ze ktoś mi pomoże hehe

  • Autor: Glumanda Data: 2008-08-21 06:25:53

    Nie mam takiego expressu ale na 100% nie wlewa sie mleka tam gdzie wode!! Przypuszczalnie ogrzewa sie je w osobnym naczyniu, podstawiajac pod "kranik" z jakiego wychodzi para z expressu. Uwaga, bo na pewno zrobi sie gorace.
    W jakich jezykach masz ta instrukcje? Przeciez tu tylu obywateli swiata, te z pewnoscia, ktos jakis jezyk zna aby Ci pomoc... tylko nie widzimy tej instrukcji w zadnym jezyku :D No a skoro piszesz ze, znalazlas instrukcje w jezyku polskim w internecie... to juz nic tylko ja przeczytac i podazac opisowi :D

  • Autor: anay Data: 2008-08-21 08:19:21

    czy instrukcja nie jest dość jasna?  wiesz, każdy ekspres używa się nieco inaczej.   

  • Autor: kurkuma Data: 2008-08-21 09:36:46

    Z Twojej wypowiedzi wynika, że już masz instrukcję , ale na wszelki wypadek podaję stronę gdzie możesz ściągnąć plik z taką instrukcją w języku polskim http://www.saeco.home.pl/index.php?page=produkt_pokaz&id=36&lang=POL . Zerknęłam do instrukcji i jest tam też "pismo obrazkowe". Dla mnie takie łopatologiczne pokazanie czynności jest ważne. Też ostatnio miałam trochę kłopotów z uruchomieniem ekspresu, co prawda innego (Nivona). Wszyscy pisali, że to takie proste - ale widać nie dla mnie . Teraz jest już OK

  • Autor: Shanna Data: 2008-08-21 11:41:25

    Ja mam ekspres cisnieniowy (najprostszy w obsludze jaki znalazlam;) ) i do spieniania mleka/smietanki mam osobno takie "cus" bo nie wiem jak to nazwac (na zdjeciu to taka gajga po lewej). podstawia sie pod to kubeczek z mleczkiem, wlacza tryb cisnienia i goraca para spienia sie mleko a potem mozna je dodac do kawy. bardzo fajnie napowietrza wszystkie napoje mleczne - wystarczy podstawic kubek.

  • Autor: Bilka Data: 2008-11-16 16:07:11

    Podepnę się do tego wątku z prośbą o polecenie jakiegoś sprawdzonego ekspresu ciśnieniowego. Chciałabym,żeby miał młynek i funkcję parzenia kawy w saszetkach i...rozsądną cenę. Chciałam znaleźć coś na "skąpcu" ale ilość stron mnie przerosła. Proszę podpowiedzcie mi co wybrać?

  • Autor: kurkuma Data: 2008-11-18 14:02:50

    Bilka, trochę to enigmatyczne ta "rozsądna cena". Myślę, że przymierzając się do zakupu ekspresu należy liczyć się z wydatkiem w granicach co najmniej 1500 - 2000 zł (nie będzie to żadna ekstrawagancja). Też miałam dylemat co kupić, sporo szukałam i zdecydowałam się ostatecznie na Nivonę z uwagi na dobre opinie. Na razie mogę potwierdzić, jest OK. Z początku miałam niejakie problemy z uruchomieniem, no ale może to z uwagi na moje niezbyt rozwinięte umiejętności w obsłudze tego typu sprzętu. Możesz poczytać różne opinie na forum tutaj : caffe prego . "Niwony" produkuje ta sama firma co "Jury"

  • Autor: ekkore Data: 2008-11-18 19:12:28

    Ekspres im więcej potrafi tym droższy.
    da się kupić ekspres poniżej 300 zł - ale to MPM produkt. Powyżej 300 jest Solac (produkt hiszpański) - ja go miałam. Jeżeli idzie o spienianie mleka był rewelacyjny. ale tutaj szwankują elementy - po dwóch latach padła grzałka.
    Teraz mam Krupsa - przelewowy z ciśnieniowym. Nie ma za wielu ekstrawagancji. Mleko spienia słabo (przynajmniej w porównaniu z "hiszpańskim"), ale naturalna piana z ekspresy jest tak gęsta i gruba, że nie ma potrzeby dolewać nadmiernej ilości mleka. No i na wyposażeniu ma sitko do kaw saszetkowanych - ale jakoś ten produkt (kawa w saszetkach) nie przypadł mi do gustu z racji ceny, więc jest zamocowany na swoim miejscu w ekspresie bez użytkowania. Wydaje mi się, że większość ekspresów posiada już w tej chwili zdolnosć wykonywania kawy z saszetek

    Ekspresy z młynkiem do kawy zaczynają się gdzieś w granicach od 1000 zł.

    U mojego męża w pracy jest taki co wszystko robi sam - łącznie ze sprzątaniem z sitka (raz w tygodniu trzeba usunąć tylko z pojemnika). Cena pewnie w granicach samochodu. W każdym razie w naszym domowym ekspresie ciśnieniowym zrobił tylko raz kawę (przerosła go ilosć czynności) - ale za to doskonale obsługuje przelewowy - rano kawa na mnie już czeka.

Przejdź do pełnej wersji serwisu