Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Zimno mi ...

  • Autor: ASTI Data: 2008-09-01 10:11:56

    Chciałam Was zapytać czy macie problemy z zimnymi stopami i dłońmi ??Ja mam takie zimne nogi i czasem pośladki , normalnie jak lody . Muszę spać w skarpetkach albo najlepiej z termoforem u nóg .Dużo się ruszam ,ćwiczę , biegam, czasem lampka czerwonego wina .Może macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na zimne nóżki hihi chętnie skożystam

  • Autor: marinik Data: 2008-09-01 10:14:00

    herbata z rumem i cytryna, albo oklad z cieplych piersi

  • Autor: anay Data: 2008-09-01 10:23:12

    to może sygnalizować kłopoty z krążeniem.
    warto sprawdzić u lekarza.

  • Autor: tineczka Data: 2008-09-01 10:25:29

    Najpierw zrob badania krwi. Moze Twoje zimnosci sa spowodowane anemia? Pozdrawiam:)

  • Autor: ASTI Data: 2008-09-01 10:36:47

    Byłam już  kiedyś  u  lekarza powiedział  ,że  jestem  nisko cisnieniowcem  i mam  słabe  krążnie  krwi   , ale  to  już  było  dawno  ,chyba  się  przejdę  jeszcze  raz  do  lekarza.

  • Autor: tineczka Data: 2008-09-01 10:41:16

    Przejdz sie:) Zwlaszcza jak jestes mloda kobieta, jest wazne sprawdzac krew co jakis czas. Pozdrawiam serdecznie:)

  • Autor: anay Data: 2008-09-01 10:41:26

    :))))   to chyba trzeba sobie podbić ciśnienie kawką.

  • Autor: Janek Data: 2008-09-01 10:44:32

    Użytkownik ASTI napisał w wiadomości:
    > Byłam już  kiedyś  u  lekarza powiedział  ,że 
    > jestem  nisko cisnieniowcem  i mam  słabe
     
    > krążnie  krwi   , ale  to  już  było 
    > dawno  ,chyba  się  przejdę  jeszcze  raz 
    > do  lekarza.

     Powiedział, czyli zdiagnozował wyłącznie na podstawie mierzonego ciśnienia?!
     Zmień lekarza(!!!) póki jeszcze masz czas, czyli dopóki chodzisz.

  • Autor: ASTI Data: 2008-09-01 11:05:46

    Zmień lekarza(!!!) póki jeszcze masz czas, czyli dopóki chodzisz.

    Tymi słowami  rozdrapałeś  mi ranę , którą  zrobili mi a  raczej  zrobił  lekarz.. przywołałeś  wspomnienia najgorsze w  moim  życiu   ale  nie  będe  teraz  o  tm  pisać. Dziękuję  wszystkim  za  pomoc .Idę teraz na  spacer muszę  odreagować ....nie będe  już  wracać to  tego  wątku .

  • Autor: Janek Data: 2008-09-01 11:50:04

    Przepraszam, za może niefortunny, zwrot z chodzeniem ale kolega w ostatniej niemal chwili (po 1,5 roku leczenia) zażądał wręcz skierowania do naczyniowca , dzięki temu chodzi , ...teraz coraz lepiej. Specjalista ów powiedział tylko: "...dobrze że nie przyszedł pan miesiąc później, bo tylko wózek bym panu przepisał".

  • Autor: kasmat81 Data: 2008-09-01 11:08:55

    W końcu ktoś ma taki sam problem jak ja!Od niepamiętnych czasów straszę wszystkich lodowatymi rękami,nie wspominając o stopach.
    Jeżeli wieczorem nie wezmę ciepłej kąpieli to nie mogę zasnąć-tak mi zimno w nogi!Ciśnienie mam zawsze lekko poniżej 90/60,podobno to się kwalifikuje już do leczenia.Też bym chciała się dowiedzieć co można z tym zrobić?

  • Autor: nadia Data: 2008-09-01 11:28:19

    Tez mam ten problem, cisnienie troche wyzsze od Twojego, ale kawa na mnie nie dziala ( spie po niej )...
    Najlepiej lubie z kims spac ( mam na mysli meza lub dzieci :) ) ,bo wtedy ta druga istota mnie rozgrzewa :) No i dzialaja na mnie masaze stop (przy okazji wcierania kremu do stop ), wykonane przez meza ;) Pozdrawiam :)

  • Autor: Mari Data: 2008-09-01 11:37:11

    Znam to uczucie lodu w nogach /az boli/, zima zawsze biore Ginkobiloba, naprawde pomaga.

  • Autor: Shanna Data: 2008-09-01 19:44:05

    Mnie dodatkowo palce robia sie biale (moge w nie kluc igla i niewiele czuje)-ale to tylko jak jest bardzo zimno. to wina zlego krazenia. Lekarz zdiagnozowal mi chorobe Reino i zalecil mi branie magnezu - pomoglo na jakis czas.  Teraz widze ze znow cos jest nie tak i musze sie wybrac do lekarza, bo oprocz zimnych rak i nog nogi zaczely mi cierpnac i po calym dniu biegania przy dziecku czasem trudno mi wejsc na 1 pietro.
    Mysle wiec ze Ty rowniez idz do lekarza i niech cos z tym zacznie robic bo z takimi cudami nie ma co zartowac.

  • Autor: Dorotaxx Data: 2008-09-01 12:02:36

    widze,ze mamy ten sam problem. Ja nawet teraz spie w skarpetach .
    Przeczytalam ten wątek i troche sie przestrachałam, tez myslałam ze to od ciśnienia ale skoro piszą tu nawet  o wózku to chyba warto sie przejsc do lekarza

  • Autor: katiusza Data: 2008-09-01 12:27:37

    a ja bym sugerowała badania w kierunku chorób tarczycy (mam na myśli zwłaszcza niedoczynność)

  • Autor: luckystar Data: 2008-09-01 13:04:01

    Mam ten sam problem, chociaz przez tyle (!!!) lat nauczylam sie z tym zyc :))) i z wiekiem jest coraz mniej uciazliwy. Tez mialam cisnienie wlasnie tego typu 90/60 czasem nawet do 90 nie dochodzilo :))) ponoc w trupiarni maja wyzsze ;) ale tak jak powiedzialam z wiekiem naturalnie zaczelo sie podnosic. Teraz mam 110/75 i jest lepiej. Natomiast zainteresowala mnie ta wypowiedz na temat tarczycy, wlasnie sobie zapowiedzialam, ze po powrocie z Polski musze sie pod tym katem dokladnie przebadac, bo w ostatnich wynikach "cos jest nie tak" i musze isc do specjalisty, ale tutaj zadziwia mnie niemoznosc zgubienia wagi przy zdrowym odzywianiu (z wyjatkiem tych lodow, o ktorych bylo na blogu;)) i cwiczeniach fizycznych.

  • Autor: megi65 Data: 2008-09-01 19:24:03

    Asti !! Moje konczyny to czsem bez wgledu na temperture otoczenia ..... skamielinki - mrozinki .... tak to mąż okresla ! Spróbuj łykać rgularnie magnez .... mi pomógł .. szlałam ze szczescia kiedy moje stopy były tak normalnie ciepłe !! spróbuj .. polecam .. Pozdrawiam Zmarzlaczka

  • Autor: orszulka88 Data: 2008-09-01 19:45:52

    Użytkownik ASTI napisał w wiadomości:
    > Chciałam  Was zapytać czy  macie  problemy z 
    > zimnymi  stopami i  dłońmi ??Ja mam takie  zimne nogi i
    > czasem  pośladki , normalnie  jak  lody . Muszę spać w
    > skarpetkach albo  najlepiej  z  termoforem  u  nóg
    > .Dużo się  ruszam ,ćwiczę , biegam, czasem  lampka 
    > czerwonego  wina   .Może macie jakieś  swoje 
    > sprawdzone  sposoby  na zimne  nóżki hihi  chętnie 
    J> skożystam

    Ja miałam ten sam problem,zimne stopy i  ręce przemrożone wyleczyłam się domowym sposobem.
    Jak gotowałam ziemniaki do obiadu posolone,wywar z nich zostawiałam i używałam do moczenia nóg i rąk. Można
    rozcieńczyć wodą.Teraz mam ciepłe ręce i stopy,zaczerwienienie z rąk znikło, polecam wypróbowane.
    Stosować dziennie aż znikną objawy choroby. A więc do dzieła.

  • Autor: Tynka Data: 2008-09-01 19:46:30

    To może ja wtrącę swoje trzy grosze. Również  miałam zimne ręce i stopy. Do czasu aż przeczytałam w jakimś artykule o rozgrzewających właściwościach imbiru, tymianku, kminku czy cynamonu. Zaczęłam dodawać te przyprawy do każdej potrawy. Po kilku miesiącach podziałało do tego stopnia, że zaczęłam się pocić (wcześniej nie do pomyślenia). Teraz ciepłotę kończyn reguluję sobie ilością dodawanych przypraw. 

  • Autor: miauka Data: 2008-09-03 18:20:24

    zawsze mialam ten sam problem. Mialam.

    Od jakiegos poltoraroku ...odkad mieszkam w Islandii, nie mam lodowatych stop i rak. Zdarza sie ale to wtedy kiedy jest naprawde zimno a nie tak same z siebie. 
    Moze to smieszne i grozi alkoholizmem ale polecam lampke czerwonego wina, imbir i czekolade gorzka. 
    Przez jakis czas tez pilam miksture miodku rozrabianego z woda i pylkiem kwiatowym wieczorem a rano siup :)
    I moze warto sprobowac poza wizyta u lekarza, troche ruchu na rozruszanie krazenia, chociaz piszesz ze sie ruszasz.  Moze plywanie na basenie, inny ruch niz do tej pory


    Dla mnie zawsze to byl problem bo stopy az bolaly z zimna. Cisnienie tez okolo 90/60...


    powodzenia we wracaniu do ludzkich temperatur

    jak nic nie pomoze ani lekarz ani czekolada to Islandia zostaje.

  • Autor: nonka4 Data: 2008-09-03 20:02:35

    moje ciśnienie 90/60 to standart,dlatego żłopię tą kawę i nic..też mogę się jej napić i iść zaraz spać.
     Jak mam czasami 120/70 czy coś koło tego to głowę mi rozsadza..gorzej jak migena..
    Badania w kierunku tarczycy miałam robione,nic nie wykazały.
    Mnie skolei martwi to,że te moje zimne stopy wcale mi nie przeszkadzają..
    wręcz odwrotnie..czasami jest tak,że jak są ciepłe i aż palą to wyrobić nie mogę..
    Matko... co ja wtedy wyprawiam,żeby je oziębić..!

  • Autor: lajan Data: 2008-09-04 04:03:40

    Ciekawi mnie reakcja Waszych połówek. Pytanie życiowe. Jak można przytulić się do lodu? Tu nawet nie tylko ręce opadają. Sam jestem cieplutki jak kaloryfer w zimie, byłem kiedyś morsem.Na mrozie wręcz paruję więc nie wyobrażam sobie jak można  spać z bryłką lodu.

  • Autor: Krystyna911 Data: 2008-09-04 06:47:22

    I ja jestem "bryłą lodu". I trochę trudno mi sypiec z "kaloryferem". Ale ten mój "kaloryfer" jakoś nie narzeka i nic mu nie opada.

  • Autor: nonka4 Data: 2008-09-04 08:18:54

    hahaha ..no właśnie ..
    mój kaloryferek też nie narzeka..czasami sam se swoje "odrosty" o mnie oziębia)))
    i też mu nic nie opada)))a ręce leżą na kołdrze))

  • Autor: Bodek Data: 2008-09-04 09:52:46

    hehe. moja piekna sie przytuli i schodzi jej 5 minut i sie odsuwa:) hehehe ogrzeje sie i jest ok :) a ja spie zawsze jakos poodkrywany:)
    tyle ze moja piekna nie jest taka zimna jak niektore wiedzmy co sie wypowiedzialy:)

    pozdrawiam kosteczki lodowe:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu