Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Problem z kompem!!!! Pomocy!!!

  • Autor: Agnieszka.S. Data: 2008-09-05 17:15:29

    Nie wiem co sie stało!!! włączyłam wczoraj komputer i obraz na ekranie nie wyświetlił sie od brzegu do brzegu, jak zawsze, lecz był tak "zbity" na środku. A brzegi są czarne z obydwóch stron na ok. 7cm. Jestem laikiem i nie mam pojęcia jak to samemu naprawić. Może ktoś z Was mial taki problem i wie jak go szczęśliwie rozwiązać, lub ktos jest "dobry w te klocki" i mógłby krok po kroku napisać co robić, żeby ten zniekształcony obraz naprawic.
    Liczę na Was. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam cieplutko.

  • Autor: Danusia155 Data: 2008-09-05 17:38:56

    Mysle, .ze powinnas sopróbować ustawic obraz na monitorze. Znajdz menu na monitorze i tam mozesz obraz rozciagnac.

  • Autor: Regina Florczak Data: 2008-09-05 18:45:15

    Na monitorze są przyciski i nimi ustawia się szerokośc, wysokość i kolor (kontrast, jasnośc itd.). Prawdopodobnie nad przyciskami powinny być ikonki do czego one służą. Miłej zabawy .

  • Autor: Teresa.Marcjan Data: 2008-09-05 19:05:12

    z menu  start(na dole w lewym rogu)  wejdż w ustawienia,  następnie w Panel sterowania, tam znajdź ikonkę Ekran, kliknij w nią, następnie kliknij w Pulpit i z prawej strony będziesz miała okienko: sąsiadująco, do środka i rozciągnięcie  Kliknij na rozciągnięcie i na dole kliknij zastosuj, następnie Ok.

  • Autor: Agnieszka.S. Data: 2008-09-05 20:10:36

    No niestety żadnym tym sposobem nie dało się nic naprawić :(
    Dzwoniłam do salonu, gdzie był kupowany komputer i po wytlumaczeniu co jest nie tak, powiedzieli, że oni sie tym nie zajmną, tylko trzeba sie zwrócić do producenta monitora. . Trzeba bedzie sie przejechać aż do Rzeszowa.
    Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysly to proszę, piszcie.

  • Autor: tineczka Data: 2008-09-05 20:35:33

    Agnieszko, moj syn mnie nauczyl, jak cos nie dziala, wylacz komputer, poczekaj i wlacz jeszcze raz. Moze to pomoze:) Powiem Ci jeszcze jedno, Polska jest w Unii i Unii prawa konsumenta obowiazuja. Sprzedawca ma zasrany obowiazek przyjac Twoja reklamacje i zajac sie nia. Nie musisz nigdzie jezdzic. Jak produkt , ktory sprzedali Tobie nawalil, to jest ich sprawa zeby pomoc. Mozesz wedlug prawa Unii grozic oddaniem i zwrotem pieniedzy,naprawa  albo zamiana produktu na dzialajacy. Co za firmy u was dzialaja, nie maja pojecia o prawach konsumenta????

  • Autor: anay Data: 2008-09-05 20:10:19

    Myślę, ze to może być kwestia ustawionych rozdzielczości.  Możesz to sprawdzić klikając na pulpit prawym przyciskiem myszy, następnie wybrać właściwości, a potem ustawienia.  Jest tam pasek, którym przesuwając uzyskuje się konkretne rozdzielczości.  Sprawdź różne ustawienia (wielkości:  600x800,1024x768,1280x800 itp itd...), które będą dla Ciebie najlepsze - niestety nie wiem jaki masz monitor, więc lepiej będzie jak sobie to sprawdzisz.
    Oczywiście, o ile nie masz Maca (z innym systemem niż stary znajomy windows ;)  )


    aha, jeśli chodzi o samą "tapetę" na pulpicie, która nie jest na całości tylko na środku - to postępuj zgodnie z zaleceniami Teresy
    Zresztą, wchodząc we właściwości z poziomu pulpitu (czyli klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję "właściwości" z listy, osiągniesz to samo - wejdziesz do panelu obsługi monitora i wyglądu ekranu).

  • Autor: Agnieszka.S. Data: 2008-09-05 20:19:05

    właśnie, że to nie chodzi o tapetę, tylko ogolnie o zniekształcony obraz, który jest, że tak powiem zbity na środku monitora. Np. teraz jak pisze to literki zlewaja sie w calośc i i musze siedzieć z nosem w monitorze, żeby zobaczyć co napisałam, a w niektorych miejscach nawet to nie pomaga, bo tam jest to największe "zbicie" obrazu.
    Jejku, dlaczego ja nie mialam informatyki w szkole????

    Aha, mam windows xp.
    Pozdrawiam.

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2008-09-05 20:42:33

    Agnieszko czy mogłabyś zrobić scerna pulpitu i tutaj wkleić? jeżeli nie umiesz zrobić to ci podpowiem.Wciskasz klawisz prt scr na klawiaturze,wchodzisz start ,wszystkie programy, akcesoria i wciskasz paint.Następnie w paincie klikasz ,edycja ,wklej,potem plik zapisz jako,
    nazwij pilik ,może byc tez bez tytułu i zapisz jako jpg zastosuj i oki.I zapisz na pulpicie,następnie wklej zdjęcie w wątek ,może coś zaradzimy,ale muszę to zobaczyć,i napisz jaki masz monitor lcd czy zwykły.

  • Autor: Narwen Data: 2008-09-05 20:46:29

    droga agnieszo


    sa 3 mozliwosci zaitsnienia takiej sytuacji z tego co mi wiadomo:

    1.problem wynikly z przepalenia sie kondensatora lub tranzystora w monitorze
    2. wyzej wspomniana rozdzielczosc
    3. oraz wyzej opisana zmiana ustawienia:

    sprobuj zrobic przywrocenie ustawień domyślnych - czyli przywrocic komputer do jakiegokolwiek punktu kontrolnego start - akcesoria - narzedzia systemowe


    istnieje tez mozliwosc ze masz przstarzały BIOS

    czy instalowalas tez sterowniki do karty graficznej ??? moze byc tak iz ktos przypadkiem je usunal warto to sprawdzic

    powodzonka

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2008-09-05 21:02:44

    Narwen ja  mam monitor Lcd,i padł mi też kondensator,ale u mnie obraz nie był zbity,tylko górna  połowa monitora była ciemniejsza od dolnej. Mama zadzwoniła do firmy,przyjechał kurier zabrał monitor i za 3 dni odwiózł już naprawiony i właśnie  to był kondensator.

  • Autor: Narwen Data: 2008-09-06 09:00:29

    hello

    no u mnie wlasnie byly takie objawy jak wyzej wspomniane wiesz moze w monitorze jest wiecej kondensatorów :))

  • Autor: anay Data: 2008-09-05 21:15:11

    to ja już wiem o co chodzi.
    w przeglądarce - nie wiem jakiej używasz, czy explorera czy mozilli, powinnaś mieć opcję "widok" wejdź tam i wybierz "powiększ"
    :)  raz kot mi się wyłożyl na klawiaturze, coś wcisnął i też miałam ten problem, myslalam ze się zamęczę, aż mi mąż podsunął ten pomysł. pomogło.

  • Autor: Agnieszka.S. Data: 2008-09-06 07:56:29

    Jestem wzruszona, że tyle osób próbuje mi coś doradzić. Dziękuję Wam z calego serca. Niestety obraz jest cały czas zniekształcony.
    Zrobiłam ten skan, o którym pisala Niebieska Różyczka i mam jeszcze do Ciebie pytanie: jak Ty mialaś też problem z obrazem to naprawili Ci fachowcy z salonu , w którym kupiłaś komputer czy od producenta monitorów???
    Ja mam monitor LG flatron f700p. (tak na nim pisze).

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2008-09-06 08:50:37

    Agnieszko,na zdjęciu nie widać,żeby obraz był zbity,flatrony są dobrymi monitorami,mamy kilka w szkole.Niestety, tam gdzie kupowaliśmy komputer i monitor nie naprawiają usterek.Mama zadzwoniła do producenta monitora, podał telefon na infolinie, i tam podali numer,przyjechał kurier zabrał monitor i  zrobili w ciągu 3 dni.Mój Lcd ma gwarancje na 4 lata ,wiec zrobili go bezpłatnie,ale zanim go oddasz do naprawy ,wezwij jakiegoś informatyka,lub pożycz od kogoś monitora,poproś sąsiada , sprawdż czy na innym odbiera normalnie.Bo to wcale nie musi być monitor,ale lepiej się upewnić.Jeżeli inny monitor,będzie odbierał normalnie,informatyk zrobi ci format,wgra nowy system, wszystkie sterowniki
    i po kłopocie,zapłacisz w granicach 70-100 zł.

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2008-09-06 08:59:39

    Dowiedziałam się właśnie,że flatrony mają to do siebie że mogą automatycznie zresetować ustawienia,Trzeba wcisnąć guziczek OSD,następnie przejść do ustawień obrazu,wcisnąć guziczek selekt,następnie odnaleść 2 strzałki lewo i prawo,wcisnąć selekti plusem i minusem na guziczkach rozciągnąć obraz.I tak samo zrobić  z górą i dołem..

  • Autor: Agnieszka.S. Data: 2008-09-06 11:19:32

    Niebieska Różyczko dziekuję Ci za pomoc. Po przeczytaniu porad doszlam do wniosku, że jednak cos się przepaliło, bo po jakimś czasie od włączenia komputera czuć spaleniznę, taki leciutki "swądek". Widze, ze jednak trzeba będzie oddać ten monitor w fachowe ręcę, bo samemu ani rusz. Jednak obecnie szykuję się do 2-dniowego odpustu i gości, więc nie mam czasu. Ale na pewno po wszystkim udam sie do salonu komputerowego, jesli tam nie pomogą, to zadzwonie do producenta.
    Mam jeszcze pytanie: gdzie mam szukac tego guziczka OSD??? Bo na monitorze mam MENU, SELECT i takie strzałeczki w górę, dół i boki.
    Aha, i dziękuję za nauczenie robienia skanu ekranu
    Pozdrawiam

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2008-09-06 15:08:15

    Jak nie masz osm,to właśnie selekt wciskaj i te strzałki :)Jak mówisz że coś śmierdzi to na pewno się coś przepala.Pozdrawiam

  • Autor: Agnieszka.S. Data: 2008-09-08 10:55:32

    Witam ponownie!!!
    Poprzedni skan, ktory dzięki wskazówkom Niebieskiej Różyczki zrobiłam, nie uchwycił tego zniekształconego obrazu. więc zrobiłam zdjęcie komputera, żeby to dokładnie pokazać.
    Jutro lub w najblizszych dniach tzreba bedzie gdzies zawieść ten monitor do naprawy, bo samemu niestety nie da rady.

  • Autor: tineczka Data: 2008-09-08 21:30:18

    Agnieszko, nie jedz do zadnej naprawy, moj syn popatrzyl na monitor i wedlug niego to tylko nastawienie na samym monitorze trzeba zmienic. Znajdz manual do monitora i tam bedzie opisane ktorymi "gozikami" trzeba rozciagnac obraz. To jest stary monitor i rozciaga sie / albo sciaga obraz wlasnie z takim typowym wypukleniem do srodka , albo na zewnatrz. Nic nie jest spalone, bo by nie bylo zadnego obrazu.Powodzenia!

  • Autor: Agnieszka.S. Data: 2008-09-20 14:33:14

    Niestety nie pomogły Wasze rady, bo monitor w końcu "wyzionął" ducha. Serwisant po zbadaniu całej sprawy stwierdził, że naprawa będzie kosztować ok.200zł, na części trzeba bedzie czekać 2 tygodnie, a najgorsze, ze nie może dać gwarancji ile takie "podretuszonany" monitor może działać. Tak więc po rodzinnej naradzie doszlismy do wniosku, że lepiej kupić nowy, który te 3 lata będzie na gwarancji.
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich serdecznie.

  • Autor: Narwen Data: 2008-09-20 15:47:52

    OJJJ SZKODA ZE TAK WYSZLO :(( SORKI ZE WYKRAKALAM CIUTKE TE NAPRAWY :((((

Przejdź do pełnej wersji serwisu