Forum

Kuchenne porady

Rosół w słoikach? Proszę o odpowiedź

  • Autor: Kryitanin Data: 2008-09-09 21:59:53

    Witam!
    Mam problem a mianowicie nagotowałem sobie rosołku i teraz nie mam pojęcia co z nim zrobić bo sam nie zjem a wyrzucić żal,
    stąd moje pytanie czy można by ten rosół do słoików po przelewać, czy to w ogóle pomoże czy będzie się psuł tak samo jak w garnku???
    Proszę o szybką odpowiedź bo wiecie... Rosół nie lubi czekać...



    POzdr
    Kryitanin

  • Autor: jolus Data: 2008-09-09 22:09:44

    Ja rosół zamrażam:) po rozmrożeniu jest super! 

  • Autor: marta.kiluk Data: 2008-09-09 22:33:32

    Proponuje z niego zrobić zupę pomidorowa lub ogórkowa.

    Ja zawsze na pierwszy dzień mam rosół a na drugi inna zupkę.
    Pozdrawiam Marta

  • Autor: Kryitanin Data: 2008-09-10 06:44:33

    Dziękuję za poradę :)

    Pozdrawiam,
    Kryitanin

  • Autor: sabia Data: 2008-09-10 16:41:03

    Jako, że nie potrafię ugotować zupy w małej ilości to zawsze większą część wlewam do słoików. Zagotowuję porządnie a później wlewam do słoików aż po sam rant. Szybko zakręcam i ustawiam na ściereczce do góry dnem. Jak wystygnie to do lodówki. Kiedyś ogórkowa stała mi prawie rok i wciąż była taka jak po ugotowaniu. Robiłam w ten sposób pomidorową, ogórkową a ostatnio nawet coś w stylu grochówki tylko zamiast grochu była mieszanka nasion strączkowych. Do zup nie dodaję tylko cebuli ani pora ale więc nie wiem czy coś dzieje się z takimi zupami. Poza tym nie wiem też jak to jest z rosołem ale wszystkie moje zupy są gotowane albo na rosole albo na wędzonce więc i z nim chyba nic się nie powinno dziać :). Kiedyś zamroziłam zupę i po podgrzaniu była niesmaczna a ziemniaki miały dziwny posmak więc teraz już nie mrożę tylko przechowuję w słoikach :).

  • Autor: Halszka Data: 2008-09-16 17:13:56

    Potwierdzam,wekowanie i pasteryzowanie pozostałości z obiadu na dłuższe przechowywanie to najlepszy sposób na  zachowanie smaku i trwałość.Ponieważ zięć jest kierowcą i cały tydzień jest za granicą,więc z każdego obiadu odlewam lub odkładam słoik dla niego.Nalewam gorącą ,wciąż gotującą się potrawę,wycieram brzeg słoika,zakręcam i odwracam do góry dnem.Przechowuje się dobrze wszystko.Czasem słoik w lodówce czeka na konsumpcję nawet 2 miesiące i jest ok.Pozdrawiam

  • Autor: jasia Data: 2008-09-17 15:57:18

    A ja zupy mroże i nie są gorsze niz swieże.
    A w szczególności rosół.

  • Autor: piszczalka Data: 2008-09-19 08:22:44

    Wiem, ze po fakcie juz temat. Ja zawsze w niedziele mam rosol i gotuje wielki gadr, zlewam gotujacy sie do sloikow, szybko zakrecam. Po wystygnieciu wstawiam do lodowki. Poniewaz u nas codziennie jest na obiad zupa to mam juz podklad pod nia. Wyciagam sloiczek rosolu, wrzucam przecier (własnych przetworow) ii zupa gotowa w pół godzinki :)

  • Autor: w jesiennym stroju Data: 2008-09-22 20:33:40

    Przeważnie mi zostaje rosół, więc zamrażam. Jedna porcję w dużym pojemniczku, a kilka w małych po margarynie i później te małe używam jako wywar do sosów. Do duzej dodaję warzywa i mam zupę

Przejdź do pełnej wersji serwisu