Forum

Kuchenne porady

Czerwone banany

  • Autor: agik Data: 2008-09-10 18:04:04

    Zakupiłam takowe w makro...byłam bardzo ciekawa, jak smakują
    Spróbowałam- i wyplułam- na surowo sa paskudne (chyba, ze te sa jeszcze niedojrzałe)
    Wiecie, co mozna z nich zrobić?
    Czy to są te, co smazy się je na masełku?
    Czy gotuje, jak ziemniaki...
    Jestem szalenie ciekawa- luby ma przyjaciela, który jest misjonarzem w Brazyli- i on mówi, ze zrywa se banana z drzewa i smaży, ale nie wiem, czy to taki rodzaj, czy inny...

    Wie ktoś może?

  • Autor: Shanna Data: 2008-09-10 18:11:30

    Pamietam, ze o roznych odmianach bananow czytalam w ksiazkach Beaty Pawlikowskiej. Ona na koncu zamieszczala rozne przepisy i tak mi sie jakos skojarzylo, ze moze bys tam poszukala.
    A tu strona B.Pawlikowskiej (przepisy rowniez sie tam znajduja) moze cos znajdziesz. http://www.oliwkowo.pl/index.html

  • Autor: agik Data: 2008-09-10 19:42:48

    Dziękuję. Przejrzałam przepisy, ale nic o czerwonych nie znalazłam...

  • Autor: Balbina71 Data: 2008-09-10 19:32:25

    z tego co wyczytalam sa one jadalne, moze te ktore kupilas sa nie calkiem dojrzale. Powinny miec posmak malin. Poszukam jeszcze cosik wiecej.

  • Autor: Balbina71 Data: 2008-09-10 19:41:34

    Znane tez jako Jamaican bananas czesto uzywane do wypiekow, jezeli na skorce sa czarne plamy to znaczy ze sa dojzale. Mozesz ich uzyc do pancakes.

  • Autor: agik Data: 2008-09-10 19:41:46

    Dziękuję serdecznie...
    Ja poczytałam, ze maja bardzo intensywny bananowy smak i jeszcze posmak jaśminu

    W takim razie, jak przyspieszyć dojrzewanie banana...?

  • Autor: Balbina71 Data: 2008-09-10 19:52:17

    Nie trzymaj ich w lodowce, pozostaw ja na dzien lub dwa w slonecznym miejscu i zagladaj czy maja czarne plamki. Mozesz z nich zrobic chlebek bananowy.

  • Autor: EdytaL Data: 2008-09-10 19:53:27

    Witaj! Niedawno ogladalam program Wojciecha Cejrowskiego wlasnie o bananach. Byl w Ekwadorze i tlumaczyl jak sie je pakuje i co z ni mi robi by podczas tak dlugiej podrozy nie dojrzaly. No i wlasnie by nie dojrzewaly zbyt szybko zmywa sie z nich naturalny latex ktorym sa pokryte i pan Wojciech powiedzial, ze gdy chcemy aby w domu banan szybciej dojrzal nalezy nalozyc na niego prezerwatywe :-) wykonana z latexu. Szczerze nie probowalam tego. Najczesciej i najszybciej z moich obserwacji wynika, ze dojrzewaja gdy sie je polozy obok innych owocow, np. jablek.
    Pozdrawiam serdecznie i zycze aby to co nich zrobisz bylo smaczne.

  • Autor: Balbina71 Data: 2008-09-10 22:06:09

    Ja bym sie nie odwazyla zakladac prezerwatyw na banana.....przede wszystkim w prezerwatywach sa chemikalia do zabijania plemnikow, czyzby nie? hi hi ale sobie wyobrazilam banana w prezerwatywie

  • Autor: anay Data: 2008-09-11 08:58:33

    Nie, nie na wszystkich - tylko na tych, na których jest to napisane.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2008-09-10 22:30:10

    Nie wiem jakie ty kupilas ja jadlam na urlopie(Sri Lanka) i byly pyszne! Sa bardzo zdrowe, tam uzywane niemal jak lekarstwo, slodkie , aromatyczne wlasnie z tym posmakiem jasminu Zdjecie znajdziesz w artykulach w moich wspomnieniach z urlopu. Moga byc jasniejsze i ciemniejsze. Jadlam takie i takie.

  • Autor: agik Data: 2008-09-10 22:36:39

    Te, kóre kupiłam mają zdecydowanie inny kolor- bardzo ciemne- brunatno- czerwone, mają kolor kiełbasy...
    Zapakuje do woreczka foliowego...

Przejdź do pełnej wersji serwisu