Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Na co choruje mój klon palmowy?

  • Autor: wiewiura Data: 2008-09-12 17:46:03

    Czy ktoś może mi napisać na co choruje mój klon palmowy? Rok temu wyglądał tak:
    A w tym roku wygląda tak:


    Jeżeli ktoś coś wie na ten temat ,to proszę o radę.

  • Autor: Mari Data: 2008-09-12 18:36:44

    Musisz poczekac az Janek wroci ze zjazdu, on Ci napewno poradzi. 

  • Autor: Ave Data: 2008-09-15 08:59:12

    Klon palmowy jest rosliną. która trudno przystosowuje się do naszych warunków. Szkodzą jej mrozy i przymrozki, zbyt wysokie temperatury.
    W tym przypadku stawiałabym na poparzenia słoneczne. Klony palmowe tej dmiany (purpurowe) raczej niedobrze znoszą ostre słońce i "targanie" wiatrem. Znacznie lepiej im w miejscu zacisznym i lekko zacienionym, co nie znaczy, ze mają rosnąć w zupełnym cieniu.
    Nie mozna wykluczyć też jakiejśc choroby grzybowej, ale z fotki, stawiałabym raczej na słońce.
    Niewiele napisałaś na temat stanowiska, ziemi (klony sadzi się do lekko kwasnej), pielegnacji (nie wolno ich przesuszać), więc te nasze rady moga nie byc w 100% trafione.
    Poza tym kolor liści też ulega pewnej naturalnej zmianie.
    Może któryś z Żarłoczków miał podobny problem i jeszcze tu coś podpowie.
    Pozdrawiam. Ewa

  • Autor: wiewiura Data: 2008-09-15 10:29:39

    Mój klon pięknie sobie rósł w donicy na tarasie w zwykłej ogrodowej ziemi.Na zimę chowałam go do zimnego,jasnego pomieszczenia.Rok temu na wiosnę wsadziłam go do ogródka gdzie ziemia jest kompostowa,i niestety słońce przez cały dzień /korzenie miał obsypane zawsze mokrym piaskiem/ ,mimo to rozrósł się jeszcze bardziej i wydawało się,że wszystko jest ok.W tym roku już na początku lata miał zielone liście,a potem żółte.Gałązka, którą mój pies lekko wyłamał /była przygięta do ziemi, w cieniu tui/ jest w bardzo dobrym stanie.A więc myślę,że wiatr i mróz mu nie zaszkodził tak bardzo jak słońce i ziemia.Dziękuję za pomoc,może rzeczywiście popełniłam błąd sadząc go w takie miejsce.Na temat chorób niestety nic nie wiem.Pozdrawiam.

  • Autor: Ewa23121 Data: 2008-09-23 08:55:30

    klony palmowe sa roslinami kwasnolubnymi a ty nic nie piszesz w jaką ziemie go zasadziłas jesli to mozliwe mozna go obkopac i kupic ziemie do rododendronow i azali on potrzebuje takiej samej pozatym radze zasypac i 15cm sciagajac warstwe ziemi i oczywiscie dodatkowo nawoz dla roslin kwasnolubnych powodzenia na pewno to jemu pomoze

  • Autor: wiewiura Data: 2008-09-29 18:01:11

    Dziękuję za pomoc.Zobaczę w przyszłym roku co i jak z nim.

Przejdź do pełnej wersji serwisu