Forum

Gawędy o jedzeniu

potrawy z blendera

  • Autor: karolinkaj Data: 2008-09-14 12:47:21

    witam proponuje dodać nową potkategorie - potrawy zrobione za pomoca blendera, szukalam ksiazek na ten temat ale nic ciekawego nie znalazlam a jestem posiadaczka zestawu blendera z koncowka miksujaca, trzepaczka i pojemnikiem z wymiennymi nozami do siekania tarcia i plasterkow:) fajnia rzecz i wiem ze moglabym go czesciej wykorzystywac a użytkownicy WŻ na pewno maja kilka niezlych pomysłów co zrobic:)
    pozdrawiam

  • Autor: Paola_r Data: 2008-09-14 13:25:11

    Hummus wszelakiego rodzaju, twarożki śniadaniowe z dowolnymi dodatkami i przyprawami, przecieranie każdej zupy na zupę krem. Ubijanie bezy na Pavlovą. To tylko na początek ;)  Kto da więcej ? ;)

  • Autor: karolinkaj Data: 2008-09-14 13:29:35

    zupy kremy jak najbardziej robie i uwielbiam, sos tatarski w 1 minute super, siekanie cebuli, krojenie warzyw - tarczami tarka małe oczka, duże oczka, plasterki cienkie grube, ale właśnie chodzi o to ze sa rozne sosy z warzyw, serki, mysle ze moze byc sporo pomysłów co zrobic i fajnie by bylo mieć dział gdzie sa potrawy ktore robimy za pomocą tego wspaniałego narzedzia, kto ma ten wie, kto nie ma to gwarantuje zadowolenie po zakupie:)

  • Autor: Shanna Data: 2008-09-14 13:30:44

    ja za pomoa blendera robie wszystkie surowki, ubijam smietane, miele mieso, robie wszelkiego rodzaju dipy, bardzo fajnie wychodza tez pasty do kanapek (z jajka, makreli). Mozliwosci jest mnostwo.

  • Autor: karolinkaj Data: 2008-09-14 13:35:49

    oki, ale czy uwazacie pomysł za zbędny czy chciałybyście mieć taki dział?

  • Autor: tineczka Data: 2008-09-14 14:57:27

    Pomysl absolutnie zbedny, blender jest pomoca w kuchni i nie ugotuje sie wielu dan tylko w nim:) i mysle, ze kazdy ma jakas maszyne w domu do pomocy i ile dzialow trzeba by bylo zalozyc? Dania z pomoca maszynki do mielenia,,,,dania z pomoca tarki recznej,,,,pozdrawiam:)

  • Autor: Shanna Data: 2008-09-15 13:45:43

    Dobrze powiedziane. Blender "odwala" za nas tylko czesc roboty. Mieli, ubija, szatkuje itd. ale przeciez nie jest niezastapiony. Wiele osob go nie ma. Dzial "dania z blendera" moglby byc odebrany jako nakaz (zabraklo mi innego slowka) kupienia sobie takiego cudenka, bo inaczej nie zrobi sie tego czy tamtego dania. A przeciez nie o to chodzi.

  • Autor: tineczka Data: 2008-09-15 16:21:55

    Dziekuje:)

  • Autor: Janek Data: 2008-09-15 20:41:12

    Znam dużo więcej "na deskę i nóż"...
    Janek

  • Autor: Shanna Data: 2008-09-16 12:04:57

    Janeczku kochany, jak zwykle jestes szczeru do bolu ;)

Przejdź do pełnej wersji serwisu