Forum

Kuchenne porady

kalarepka !!! i co dalej

  • Autor: Narwen Data: 2008-09-15 19:04:58

    DROGIE ŻARŁOCZKI
    POTRZEBUJE POMOCY W ZAKRESIE PRZETWOROW Z KALAREPKI
    PRZESZUKALAM CALY PORTAL I NIC
    KALAREKI MAM 30 KILO SZKODA BY SIE ZMARNOWALA
    TAK TO JEST JAK BLONDYNKA BIERZE SIE ZA UPRAWE DZIALKI

  • Autor: tineczka Data: 2008-09-15 19:31:02

    Jak masz miejsce w zamrazalniku mozesz plastry, kawalki kalarepy po prostu zamrozic w odpowiednich porcjach, nie musi sie jej gotowac.
    Jak chcesz zrobic w sloikach, to najprostrze szybko obgotowac ( maksymalnie 1 minute) plastry, kawalki w osolonej wodzie, wylozyc odcedzone do sloikow ( nie za gesto) , zalac osolona zagotowana, goraca ( pol lyzeczki soli na 1 l ) woda i z dodatkiem kwasku cytrynowego ( 1/4 lyzeczki na l wody). Pasteryzowac w piekarniku 120 stopni do wybrzuszenia sie pokrywek. Hehe, 30 kilo mam nadzieje , ze masz tyle sloikow, albo olbrzym zamrazalnik:)) Pozdrawiam tineczka

  • Autor: till Data: 2008-09-15 20:21:00

    :) a jak już narobisz tych przetworów i nadal będziesz opływać w kalarepkę, to proponuję do obiadu http://wielkiezarcie.com/przepis22137.html

  • Autor: tineczka Data: 2008-09-15 20:32:28

    mniam, a ja kalarepki jem na "zywo", uwielbiam ich smak:)) Moja babcia nadziewala kalarepki i piekla, ale nie pamietam czym:)

  • Autor: Narwen Data: 2008-09-15 21:18:10

    dzieki za podpowiedzi :)))
    zamrazalnik zawalony fasolka i owocami juz :((
    sloiczki hurtowe ilosci prosze :)) bo jeszcze buraczki czerwone worek 50 kg bedzie
    nooo coz mam duuuzo roboty :)

  • Autor: tineczka Data: 2008-09-15 22:35:07

    sok, sok, sok ze swiezych burakow i pic , bo to jeden z najlepszych antyoksydantow:))) Kiszone na barszcz, przetwory z burakow slodko kwasne- w zimie do kazdego dania, cwikla w sloikach,,,,,,,a sloiki moge przeslac ekspresem:)))) 

  • Autor: Teresa.Marcjan Data: 2008-09-15 21:59:12

    Użytkownik Narwen napisał w wiadomości:
    > DROGIE ŻARŁOCZKI POTRZEBUJE POMOCY W ZAKRESIE PRZETWOROW Z KALAREPKI
    > PRZESZUKALAM CALY PORTAL I NIC KALAREKI MAM 30 KILO SZKODA BY SIE
    > ZMARNOWALATAK TO JEST JAK BLONDYNKA BIERZE SIE ZA UPRAWE DZIALKI


    Oto jeden  przepisów na kalarepkę:

    http://wielkiezarcie.com/przepis35980.html

  • Autor: tineczka Data: 2008-09-15 22:26:28

    http://wielkiezarcie.com/przepis35980.html na niebiesko:)

  • Autor: tineczka Data: 2008-09-15 22:29:02

    Bardzo fajny przepis, tak chyba moja babcia robila:)

  • Autor: agik Data: 2008-09-15 22:53:19

    Mięskiem można nadziać :)
    Albo tak, jak gołabki- ryżem wymieszanym z mięskiem
    Albo grzybami nadziać( miała byc ikonka <buja w obłokach>, ale takowej tu nie ma....)

    Albo zupkę- krem zrobić...
    Wez zamroź część- będziesz mieć kalarepkę aż do przyszłego roku...

  • Autor: tineczka Data: 2008-09-15 23:43:42

    agik, jak pamietam to babcia nadziewala jarskim nadzieniem, kurcze moze grzybki tez byly,,,narobilas mi smaku i musze ekspererymentowac:))))) A zupe krem uwielbiam i jeszcze "wbijam" troche szampana przed podaniem,,,,och te babelki:))))))

  • Autor: agik Data: 2008-09-16 08:37:22

    Widziałam w programie Makłowicza, takie coś- duży seler ( nie pusty w srodku) pokrojony na 2 mm plasterki, te plasterki zblanszowane, do srodka zmielone grzybki z cebulką, zlepione, jak pierogi ( białkiem jaja)...Odsmażone na masełku...

    Ciekawe, czy  zkalarepką tez by wypaliło...

  • Autor: tineczka Data: 2008-09-16 11:29:44

    cos mi sie wydaje , ze plasterki kalarepki nie beda tak elastyczne jak selera,,,,

Przejdź do pełnej wersji serwisu