Forum

Kuchenne porady

Korzeń imbiru - przechowywanie

  • Autor: Kryitanin Data: 2008-09-17 14:44:24

    Witam
    Mam pytanie odnośnie przechowywania korzenia imbiru.
    W jakich warunkach przetrwa najdłużej/nie zwietrzeje? Najlepiej go trzymać w słoiczku czy też nie? W lodówce czy na zewnątrz? A może od razu utrzeć ?
    Jeśli wie ktoś to proszę o odpowiedź
    Z góry dzięki



    POzdr

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2008-09-17 15:08:30

    ja trzymam nieobrany w calosci, zawiniety w folie spozywcza tam gdzie jarzyny w lodowce. Wrazie potrzeby odkrawam kawalek. Mozna jednak tez utrzec i do sloiczka.- tak na krotkie przechowywanie. Mozna usmazyc w pokrojony w roztorze cukru  (jak konfiture),tak zwany kandzowany. Mozna obrany i pociety na kawalki lub starty zamrozic. zalezy do czego sie potrzebuje.

  • Autor: gitan Data: 2008-09-17 17:55:20

    Korzeń imbiru kroję na drobniutką kosteczkę,dziele na małe porcje,zawijam w folie i do zamrażarki.

  • Autor: vikunia Data: 2008-09-17 18:00:44

    A ja trzymam na paterze z owocami w kuchni. Kupuję raz w tygodniu dwa kawalki. Na wiosnę wpadl mi kawalek za szafke. Przy robieniu porządkow wyciągnęlam i zobaczylam ze puszcza zielony kłączek. Wsadzilam do doniczki i tera mam dwie lodyzki z liscmi i dalej rośnie.

  • Autor: donama Data: 2008-09-17 21:01:14

    A do czego używacie imbiru, bo nie bardzo wiem co się z tym robi.

  • Autor: Mari Data: 2008-09-17 21:33:23

    Wpisz do wyszukiwarki slowo imbir a wyjedzie Ci tysiac przepisow z imbirem.

  • Autor: Kryitanin Data: 2008-09-18 10:10:28

    m.in.: do herbatki rozgrzewającej, do kurczaka, do wszystkiego co ma być z dodatkiem curry, pasuje do potraw z cynamonem, z gałką muszkatołową. To kilka sposobów użycia żeby dać wyobrażenie. Imbir jest ogólnie wdzięczną przyprawą i wiele można z nim zrobić :)


    POzdr

Przejdź do pełnej wersji serwisu