Forum

Kuchenne porady

No to zaczynam swoje dokształcanie kulinarne :)

  • Autor: szyszunia Data: 2008-09-24 12:07:25

     Tak jak pisałam może leszczem nie jestem w gotowaniu ale braki mam wielkieeee :) 
     Ponieważ przez kilkanascie lat stołowalismy sie z meżowatym w restauracjach i barach jedzac niejednokrotnie pyszne potrawy chciałabym nauczyc sie ich robic sama :)
    Wczoraj pierwszy raz w życiu miałam w reku ser parmezan :) niestety był gorzki  i ciabatke ktora zrobiłam podpiekana z parmezanem moje meżowate nie ruszyło :(
    Czy sa parmezany mniej gorzkie ??? jesli tak to jakiej firmy i jaka nazwa :)
    teraz troche z chinczyka
    Szukam przepisu na rosół  HUN  TUN  ( wiem że w skład tego rosołu wchodza grzyby te ciemne ,takie pierożki miesne zawijane w cieście naleśnikowym i też taki makaron z ciasta nalesnikowego jak i kawałki kurczaka ) .
    Nastepnym przepisem którego nie moge nigdzie dorwac jest poledwica na goracym talerzu w sosie czosnkowym ( moze byc inne mieso wiem ze też schab podaja w takim sosie na goracym talerzu .

  • Autor: anay Data: 2008-09-24 12:37:05

    Parmezan gorzki?  Trochę brzmi jak popsuty. Parmezan nie powinien być gorzki w smaku.
    Co do zupki, to jak na początek, to daleko mierzysz ;) ja jak przypomnę sobie początki nie szarpnęłabym się na pierożki orientalne.

    Jeśli chodzi o polędwicę, to powiem tak - polędwica jest wyjątkowo pysznym mięsem kulinarnym, schab też, ale nie jest tak delikatny, więc nie można uznać go za równorzędny z polędwicą.  Jak smażyć polędwicę wieprzową, znajdziesz w moich przepisach - lubię to mięso, mam tam 3 przepisy, na polędwiczki w sosie czekoladowym i polędwiczki z jeżynami i jabłkami i trzeci z polędwiczką w białym sosie czosnkowo-winnym.  Oczywiście można to samo zrobić z innym sosem, np. czosnkowym (czy ten sos jest biały, czy klarowny, czy może ciemny?). 

  • Autor: szyszunia Data: 2008-09-24 12:54:27

     powaga ten parmezan był gorzkawy :(
     a co do sosu czosnkowego był biały i wygladało tak jakby ten czosnek był duszony razem z miesem bo nie był miałki tylko taki lekko zageszczony
    A co do zupki z pierozkami to kiedys trzeba zaczac sie uczyc hihhihihih najwyzej bedzie nie jadalna i tyle ale za ktoryms razem musi wyjsc :)

  • Autor: anay Data: 2008-09-24 13:09:16

    ale jak nie będzie ci wychodzić to w końcu zniechęcisz się :)
    warto sobie dawać na początek taryfę ulgową.
    enyłej... proszę przepis na polędwicę w sosie, który myślę będzie taki jak byś chciała:

    http://wielkiezarcie.com/przepis1686.html

  • Autor: szyszunia Data: 2008-09-24 13:17:48

    Anay ciezko mnie zniechecic :) jestem wielkim smakoszem poprostu kocham dobre jedzenie :)
    nieraz choroba mi nie pozwala na dłuzsze siedzenie w kuchni ale jak nie dziaiaj to za 2 lub 3 dni wroce od nowa do przepisu :)
    Dzieki za poledwiczke z sosie czosnowym napewno ja bede pichcic bo dosc czesto mam maniane na czosnek :)

  • Autor: Shanna Data: 2008-09-24 13:18:05

    > ale jak nie będzie ci wychodzić to w końcu zniechęcisz się :)

    Dokladnie, a nie o to przeciez chodzi. Pamietaj tez, ze jedzenie przygotowane w domu wcale nie musi smakowac tak samo jak w restauracji, nawet jesli jest to to samo. Zacznij od prostszych przepisow. Te nieskomplikowane tez sa pyszne. A na chinszczyzne czy inne wynalazki przyjdzie czas.

  • Autor: tineczka Data: 2008-09-24 18:49:45

    Http://justenoughchinese.com/page_funstuff.html prosze bardzo:)

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2008-09-24 18:58:41

    Szyszuniu,a może zachwycisz męża jakąś swojską potrawą,te wszystkie potrawy,może już się przejadły Twojemu mężowi:)ugotuj mu pyszny rosół,bez żadnych wynalazków chińskich,jakiegoś pysznego soczystego devolaya,suróweczkę,jakoś te wyszukane potrawy,mnie nie przekonują,nie ma jak to swoje kluseczki do rosołku.Może właśnie Twój mąż, zjadłby  cos prostego,i  smacznego.Pozdrawiam:)

  • Autor: szyszunia Data: 2008-09-24 21:45:51

    Niebieska to moje mezowate chce tylko schabowe i mielione z indyka :(  te wszystkie przysmaki przewaznie robie dla siebie tak jak ostatnio sos z kurek tylko dla siebie zrobiłam nawet nie chciał widelca oblizac z sosu :(

  • Autor: tineczka Data: 2008-09-24 19:07:31

    szyszunia, co to znaczy "na goracym talerzu" ? jest danie podane prosto z piekarnika, czy sam talerz jest podgrzany?

  • Autor: szyszunia Data: 2008-09-24 21:46:39

    Danie podane z piekarnik :)

  • Autor: agik Data: 2008-09-24 21:12:19

    A ja sobie myslę, ze to świetnie, zę bierzesz się za ambitne sprawy od razu :)
    Po pierwsze nie od razu Kraków zbudowano :) Po drugie- następnym razem pójdzie lepiej :) Po trzecie - jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz :)
    Tyle mądrośc ludowa :D
    Mnie zaciekawiła strasznie ta zupa... O ile dobrze zrozumiałam w przepisie jednym ze składników są gotowe "placki" na te pierożki...
    A jak je zrobić, tak " na piechotę"? Albo czy mógłby ktoś przetłumaczyć przepis?

  • Autor: szyszunia Data: 2008-09-24 21:43:29

    Dziewczyny ten goracy talerz ( oni to nazywaja goracym byczkiem to taki zeliwny ciezki talerz w ktorym wszystko sie robi w piekarniku .

  • Autor: szyszunia Data: 2008-09-24 21:47:26

     Tineczka a mozesz przetłumaczyc to cos :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu