Forum

Kuchenne porady

Dzika róża

  • Autor: Kluko Data: 2008-10-06 20:59:15

    Hmmm. Może wyda się to śmieszne, ale mam pytanie. Chciałem wielokrotnie zrobic przetwoary z dzikiej róży. Mam na działce dwie róże "dzikie", ale nie wiem, która się nadaje na przetwory. Mam na działce różę pomarszczoną (Rosa rugosa)
    oraz tak zwaną różę psią (Rosa canina) W związku z tym moje pytanie: Z owoców której róży można robic przetwory.

  • Autor: dankarz Data: 2008-10-06 21:58:19

    Na pierwszym zdjęciu jest różą, którą mam w ogrodzie i z niej tzn.z płatków robiłam konfiturę, wyszła bardzo aromatyczna. Z owoców nic nie robiłam więc Ci nie pomogę.

  • Autor: liyery486 Data: 2008-10-06 23:01:29

    WINO!!!!!! Zrób wino to świetny materiał

    http://wino.org.pl/forum/forumdisplay.php?fid=127

  • Autor: tineczka Data: 2008-10-06 23:36:11

    Kluko z obywoch roz mozesz robic przetwory, zadna dzika roza nie jest trujaca:) Mozesz robic galaretki, suszyc owoce, robic konfitury itd,,, roznica bedzie tylko w kolorze przetworow, Rosa rugosa da Ci bardziej intensywny kolor w przetworach,Rosa canina mniej rozowy. Rosa canina ma owoce trudniejsze  do oczyszczenia , susze je cale i robie cherbate z tych owocow, albo zupe:) Z rosa rugosa, robie duzo wspanialosci, galaretke z platkow ( mam w moich przepisach ), z oczyszczonych owocow robie wspaniale dzemy na zime do dan miesnych. No i oczywiscie susze owoce na cherbate z masa witaminy C.

  • Autor: Kluko Data: 2008-10-08 10:08:01

    Z rugosy robiłem już konfiture z płatków. Była bardzo smacza. Będę musiał wypróbowac dżemy do mięs i oczywiście winka:) Częśc na pewno też wysusze. Do herbatki faktycznie jak znalazł.

  • Autor: anay Data: 2008-10-06 23:58:11

    ależ ja ci zazdroszczę.
    najchętniej to bym cię o sadzonkę błagała.

  • Autor: tineczka Data: 2008-10-07 21:03:38

    anay, ja Ci moge wyslac ziarna, kawalek ziemi i za pare lat bedziesz zbierac:) a to sa zwykle dzikie , parkowe roze, powinno sie je widziec wszedzie,,,u nas na kazdym kroku, tak w miastach jak i w naturze.Dzisiaj idac z pieskiem na spacer wlasnie zrobilam zdjecie paczkow, juz glog opada,a kwiaty dalej sie nie daja:)Specjalnie dla Ciebie:) Pozdrawiam

  • Autor: Kluko Data: 2008-10-08 10:08:35

    Dziekuję wszystkim za pomoc! :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu