Forum

Gawędy o jedzeniu

Trójmiasto

  • Autor: Żona Zofia Data: 2008-10-10 13:01:37

    jesli chodzi o moje ulubione restauracje w których mozna zjeść oryginalne i smaczne dania(choć nie zawsze tanio) to polecam:
    1. Taj Mahal -Gdynia- kuchnia hinduska-drogo, ale smaki nieziemskie, zawsze z przyjemnością tam wracam
    2. Tai Hut - Gdynia - kuchnia tajska - niedrogo, bardzo smacznie
    3. Chok Chai - Sopot - kuchnia tajska - pysznie , ciut drożej niż w Gdyni
    4. Pueblo - Gdynia - meksykańska - pysznie i przystępne ceny
    5. Kuchnia rosyjska - Gdańsk na Długim Targu - klimatyczna knajpka, bardzo smacznie i niedrogo
    6. Malinowy Ogród - Gdańsk-Osowa - bardzo smacznie i za przystępne ceny.
    7. Dwór Oliwski - Gdańsk- wykwintnie, ale baardzo drogo
    8. Lukullus - Gdańsk -kuchnia grecka - smacznie, ceny przystępne
    9. Drewutnia - Olpuch - czynna chyba tylko w sezonie -dania rybne i sezonowe zupy (kurkowa mniam), rybki świeżutkie,usmażone zawsze na świeżym tłuszczu, polecem
    10. Checz rybacka - Borkowo - bardzo smaczne dania rybne, ceny przystępne
    11.Tawerna rybaki - Sopot - nie dość , że cudne widoki, to jeszcze wspaniałe dania rybne,ceny do przełknięcia:)
    12. Bar mleczny KMAR - Żabianka - fantastyczne barowe jedzenie, wspaniałe pierogi, naleśniki i ..taniutko:)

    To tak na tyle, jak mi sie przypomni jeszcze jakieś miejsce, gdzie dobrze jadłam to dopiszę

  • Autor: aloiram Data: 2008-10-10 13:36:41

    W Taj Mahal polecam Ihinga Curry - Krewetki w pikantnym sosiku - dla mnie rewelacja, w Dworze Oliwskim, faktycznie drogo, ale myślę, że warto, nigdzie nie jadłam lepszego creme brulee, a w Kmarze polecam kotlet jajeczny i duszoną marchewkę z groszkiem i wszelkiego rodzaju naleśniki :-))

  • Autor: rybka_M Data: 2008-10-10 13:42:56

    To ja też się dopiszę:

    Sfinx -Gdańsk, Długi Targ - duże porcje, smacznie i za przystępną cenę
    Zajazd Jejmościna - Stężyca - świetna pizza z pieca i plinc po kaszubsku (duży placek ziemniaczany z gulaszem), ceny przystępne

  • Autor: Wkn Data: 2008-10-10 15:40:52

    Nie, no Sfinxa jednak bym nie polecała - nic szczególnego.

  • Autor: Anna Latala Data: 2009-09-21 12:55:51

    Ja Sfinksa nie polecam :(

  • Autor: drakas Data: 2009-09-25 17:30:24

    Prawda:) Ostatnio bardzo zszedł na psy

  • Autor: nonka4 Data: 2009-09-25 19:02:20

    już lepsza ich konkurencja- Sioux

  • Autor: Ania100 Data: 2008-10-10 14:27:27

    I ja się dopiszę - przepyszne jedzenie serwuje Poczekalnia w Gdyni przy Tesco
    a z dań barowych - polecam bar Łasuch w Oliwie - smacznie jak nigdzie indziej i bardzo schludnie

  • Autor: makusia Data: 2008-10-10 20:52:55

    no to i ja dopiszę , bo właśnie spędzamy tu urlop)
        Tawerny Rybaki w Sopocie jednak nie polecam..po za pieknymi widokami nic, plastikowe sztućce i jednorazowe talerze..za taką cenę.. szok, i ryba taka sobie
       -polecam natomiast Tawernę Orłowską w Gdyni Orłowie , czysto , przytulnie, pysznie , niedrogo i cudowne widoki ,
      -  bar pomorza w Gdyni , na kutrze rybackim ( na przeciwko akwarium) pysznie i niedrogo :))
      -i Dragon ( statek piracki) piękne wnętrze , pyszne jedzenie ,do wyboru do koloru, miła obsługa ,ceny przystępne, po prostu super;)

  • Autor: makusia Data: 2008-10-10 21:14:50

    Użytkownik makusia napisał w wiadomości:
    > no to i ja dopiszę , bo właśnie spędzamy tu urlop) Tawerny
    > Rybaki w Sopocie jednak nie polecam..po za pieknymi widokami nic, plastikowe
    > sztućce i jednorazowe talerze..za taką cenę.. szok, i ryba taka
    > sobie -polecam natomiast Tawernę Orłowską w Gdyni Orłowie , czysto
    > , przytulnie, pysznie , niedrogo i cudowne widoki , - bar pomorza
    > w Gdyni , na kutrze rybackim ( na przeciwko akwarium) pysznie i niedrogo
    > :)) -i Dragon ( statek piracki) piękne wnętrze , pyszne jedzenie ,do
    > wyboru do koloru, miła obsługa ,ceny przystępne, po prostu super;)


    a tu zdjęcie Tawerny Orłowskiej




    bar pomorze i Dragon

  • Autor: megi65 Data: 2008-10-10 23:21:53

    Makusiu ! To nieprawdopodobneale kiedys czekając pare godzin na przylot siostry byłam ... dokładnie w tych samych miejsach na jedzonku ..Najpierw pospacerowliśmy sobie przy Kępie Orłowskiej i . myk do tawerny .. zajadalismy sie rybko przy zachodzie słonka.. a był to grudzień,, Pózniej przemiesciliśmy siedo Gdyni ..i na Dragonie wypilłam piwko garzne .. niestety mąz świezy soczek . [ kierowca ]. Miłej zabawy ! Pozdrawiam . Dzieki tobie przypomniałam sobie ten grudniowy wypad !

  • Autor: Żona Zofia Data: 2008-10-24 14:34:37

    pierwsze słyszę,, zeby w Tawernie Rybaki były plastikowe sztuće i plastikowe talerze. A często tam bywam.
    Pomyliłas chyba z Barem Przystań na plaży.http://www.tawernarybaki.pl/

    zdjecia z serwisu tawerna rybaki

  • Autor: mniamtom Data: 2010-01-18 16:50:09

    Pomyliła , bo Przystań i Tawerna są położone blisko siebie . 

  • Autor: drakas Data: 2008-10-11 01:44:58

    O, z barów mlecznych, to swego czasu stołowałam się w Syrence we Wrzeszczu, poza tym lubię Thai Hut, i knajpkę, która kiedyś nosiła nazwę Smok ( wietnamska) na Piłsudskiego w Gdyni, teraz zmieniła nazwę, również potrawy nieco się zmieniły!! Pozdrawiam wszystkich 3mieszczuchów!!!

  • Autor: ośka Data: 2008-12-15 17:43:02

    A ja polecam pyszne żarełko na trasie Gdańsk-Kościerzyna. Miejscowość Borcz stacja benzynowa Oktan i przepyszne jedzenie serwowane cała dobę w barze na tej stacji. Do wyboru do koloru: smacznie, dużo i zupełnie przyzwoite ceny. Bar sprawdzony bo często tę trasę swego czasu przemierzałam o różnych porach dnia i nocy oraz w różnych porach roku :) Dodam jeszcze, że na miejscu jest bardzo duży wybór dań i bardzo różnorodne menu czego dowodem mogą być serwowane swojskie pierogi czy zupa ogórkowa a dla zróżnicowania pielemieni w rosole czy też krewetki :D Spory wybór dla małych Tadków-Niejadków (a mam takiego więc coś o tym wiem).
    Dodam jeszcze, że miejscowość dalej w Wyczechowie zatrzymać się można na jedzonko ale też skosztować i zakupić wyroby wędliniarskie wiejskiej produkcji w jadłodajni "U Przyjaciół". Z wpisu oprawionego w ramki i zawieszonego na ścianie wynika, że jadł tam pierogi (o ile mnie pamięc nie myli to były właśnie pierogi) i mu smakowały Robert Makłowicz :)

  • Autor: lubczyk69 Data: 2009-03-10 15:55:16

    Jedyne co mnie nieco zaskoczyło umiarkowaną poprawnością, to było jedzenie w "Willi Uphagena" (Gd-Wrzeszcz - budynek, chyba dawnej gdańskiej rozgłośni radiowej) Nie jest tanio ale wyraźnie się tam starają. Podano mi tam flaczki po polsku, takie dobre, jakich jeszcze jak zyję nigdy nie jadłem. Jak jest tam teraz nie wiem. Pewnie juz jada na rutynie.
    Za to odradzam "Pod łososiem" - na zapleczu żórawia gdańskiego nad Motławą. Bardzo ładne wnętrze ale na tym koniec. Nadęta obsługa kelnerska. Jak nie masz grubego portfela to jestes traktowany jak ubogi krewny.
    Ceny pod niemiecką kieszeń. Jedzenie jednego dnia fenomenalne, innego znowu katastrofalne. Lokal nie trzyma stałego poziomu. Nie zmieniają się tylko słone ceny. Również restauracje sieci hoteli ORBIS - serwują jedzenie gorzej niż pod psem (wszystkie Novotele + spocki Grand > brrrrrrrr)

  • Autor: nonka4 Data: 2009-09-25 15:08:34

    dla smakoszy polecam
    Dom Sushi w Sopocie na Monciaku.
    Pyszności.

Przejdź do pełnej wersji serwisu