Forum

Gawędy o jedzeniu

Zalewa-marynata do mięsa

  • Autor: bocian Data: 2008-10-17 08:41:55

    Ostatnio zaczęłam piec mięso do chleba bo mój ślubny uważa że wędliny i kiełbasy sklepowe już mu się przejadły. W związku z tym mam czy taką zalewę-marynatę trzeba gotować. Znalazłam przepis na WŻ i tam nic nie pisze o gotowaniu zalewy. Mięsko w takiej zalewie trzyma się w lodówce.Proszę o radę

  • Autor: renataz36 Data: 2008-10-17 09:39:07

    http://wielkiezarcie.com/przepis4669.html sprawdz np taki przepis, wg mnie marynaty się nie gotuje, NIGDY tego nie robię, tylko opsypuje (obsmarowuje) nią mięsko i tak zostawia na kilka godzin, najlepiej na noc. Pozdrówka

  • Autor: drakas Data: 2008-10-18 00:22:07

    Nie dziwię się, że nie chce jeść tych fałszywych wędlin, ja od dawna piekę, co sie da, może kiedyś nauczę się robić kiełbaskę:)
    Wiesz, co robię ( tylko nie wiem czy to profesjonalne, ale dobre): biorę woreczek, sypię tam sól, przyprawy ukochane, czosnek, papryczkę przekrawam, jakies listki, co akurat pasuje, dolewam oliwy, miąglam w ręku, aby sie wymieszało, wkładam do tego mięsko, znów miąglam, wkładam do lodówki - teoretycznie na noc, ale czasem zapomnę, bo siedzi cicho i trzymam ze 2 dni, potem piekę, podlewając, potem studzę i kroję na chlebek. Mnaim, do tego chrzanik, ćwikła... delicje:)

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2008-10-18 12:15:56

    gotuje sie chyba tylko zalewy z wina i octu i to raczej podgrzewy z cebula, czosnkiem i przyprawami nieraz ciepla a nieraz zimna zalewa mieso - to znow zalezy od przepisu.

  • Autor: Zośka Data: 2008-10-28 22:34:37

    sprawdż http://www.gotowanie.wkl.przepis9703.html Przepis Karkóweczka vel karczek Wypróbowany przez wielu i nie trzeba marynować, super na gorąco i na zimno. Zachwalam choć to nie mój przepis, autorką jest Beweria. Pozdrawiam.

  • Autor: pasia Data: 2008-11-04 19:18:30

    Ja do takiej marynatki jak podaje Drakas dolewam jeszcze łyżkę octu - winnego, jabłkowego albo balsamico. Ewentualnie sok z cytryny. A mięsko obkładam cebulą pokrojoną w ćwiartki.
    Szynkę czy schab przed pieczeniem i marynowaniem dobrze jest naszpikować - przygotowujesz sobie słoninkę pociętą w "słupki" i ząbki czosnku - mniejsze przecinasz na pół (koniecznie wzdłuż!), większe na cztery - sześć części. Wąski nóż wbijasz w mięso i "po nożu" wciskasz do środka słoninę i czosnek.
    Gorąco polecam też siatkę do pieczenia mięsa - szczególnie do szynki - można ją kupić w różnych zaskakujących miejscach - ja np. zdobywam ten cud w pobliskiej pasmanterii.
    Niskie ukłony załączam.

Przejdź do pełnej wersji serwisu