Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Uprawa pieczarek

  • Autor: Cletti Data: 2008-10-17 19:06:58

    Moze ktoś  z was uprawial sobie w domku(w szklarni ) pieczarki na własne potrzeby i mogły sie podzielic radami
    Kupilam grzybnie pieczarek, mam jakies malenkie wskazówki, ale moze ktoś z doświadczeniem mogłby pomóc?

  • Autor: anay Data: 2008-10-17 20:46:17

    Moich dwóch wujków uprawiało w swoim czasie pieczarki.  Skala tego była wielka... i z tego co pamiętam, strasznie dużo było zachodu z tym...   temperatura, wilgotność, poziom światła...

    ;) przepraszam, mało to konstruktywne, wiem....   życzę Ci jednak powodzenia :)

  • Autor: zornica Data: 2008-10-17 21:54:29

    Aktualnie mam w piwnicy stoi na podwyższeniu żeby woda ściekała mam to podlewać co dwa dni.Co parę  dni idę sobie na zbiory i nie powiem trochę tego jest....Ja mam to w kształcie  kostki  jakieś 50cm na 70cm...

  • Autor: wwiolinka Data: 2008-11-10 18:57:38

    Uprawiałam kilka razy. Jeśli pojawi się pleśń trzeba ją dokładnie zebrać. Nie pilnowana grzybnia zaraża całą uprawę. Również miałam kostkę , ale robiłam też jej pożywkę . Za każdym razem jednak przysypywałam kostkę (również tę gotową) ziemią do kwiatów- chyba uniwersalną. Nie powinna być to ziemia z ogródka nie wyprażona.

Przejdź do pełnej wersji serwisu