Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Czy jest na sali dietetyk??

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-10-20 19:43:42

    Chciałam Was prosić żarłoczki kochane o pomoc. Mój mężuś postanowił się odchudzić. Ma zamiar oczywiście ćwiczyć no i zdrowo jeść. I tu pojawia sie problem, nie wiem jak mu ułożyć jadłospis. Czy może ktoś mi pomóc ułożyć coś takiego na cały tydzień??

  • Autor: Janek Data: 2008-10-20 19:56:32

     Bardzo fajnie ale ile ma zgubić, czy wszystkojadek, wiek, wzrost, tryb pracy, a co z ewentualnymi schorzeniami? Dietetyk musi to wiedzieć, jeżeli ma to być dieta indywidualna.

    Przepisów jest ci u nas mnóstwo ...kliknij u góry  "diety vitalia"...

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-10-20 20:13:45

    Lat-25
    wzrost-185cm
    tryb pracy-prowadzi warsztat samochodowy
    nie jest na nic chory
    chce zgubić ~10-20kg

  • Autor: anay Data: 2008-10-20 21:49:20

    Mysha,Powiem Ci to, czego nauczył mnie mój trener, co pomogło, dopóki nie rozluźniłam sobie dyscypliny po przejściu na zwolnienie.
    Żadnych głodówek. 5-6 razy dziennie jeść, niewielkie porcje, co mniej więcej 3 godziny - ostatnie jedzenie o godzinie 19:00. Z mięsa wybierać polędwicę wieprzową, drób - i nie rezygnować z mięcha!  Jedząc mięso, lepiej sycimy ogranizm i nie napychamy go.  (Wyniki badań pokazują, że wegetarianie paradoksalnie jedzą więcej, bo są bardziej głodni.)  Jeśli świnina inna lub wołowina, to mocno okrajane z tłuszczu.   Unikać rzeczy smażonych, wysokotłuszczowych produktów (sery pleśniowe, topione, sosy, gęsta śmietana, majonez).  Jeść ładne kolorowe jedzenie :)  Z dużą ilością warzyw.
    Dużo pić wody. 

  • Autor: anay Data: 2008-10-20 21:49:43

    i ćwiczyć.

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-10-20 21:59:39

    Z mięcha to nigdy w życiu by nie zrezygnował. Gotuję mu filety z kurczaka lub schab z ziołami, do tego ryż brązowy albo kasza kuskus ewentualnie jakiś suchy ziemniaczek. Mieszanki warzywne duszone na odrobinie wody lub oliwy. Ryba pieczona w folii. Na obiady to mam nawet kilka pomysłów. Na śniadanie do pracy 2 ciemne bułeczki z serkiem. Ale nie mam za bardzo pomysłów na kolację. Kanapki z ciemnego pieczywa z polędwicą i pomidorem lub ogórkiem?? No i co dalej bo przecież codziennie nie da się jeść tego samego

  • Autor: anay Data: 2008-10-21 00:32:35

    http://www.kulturystyka.pl/artykul488/
    To jest w ogóle strona z fajnymi informacjami.
    (pomijam bardzo fachowe kwestie)

  • Autor: ekkore Data: 2008-10-21 07:30:20

    sałatki, sałatki i jeszcze raz sałatki - z ryżem, makaronem, czasami z ziemniakami, albo bez dodatków węglowodanowych. Wszystko oczywiście można modyfikować. Majonez zastąpić jogurtem. To samo ze śmietaną. Dla mnie hitem jest sałatka pseudo grecka (na bazie sałaty, z różnorakimi dodatkami warzywnymi oraz proteinami w sosie winegre. Taka micha syci porządnie.

    Można też robić różnego rodzaju zapiekanki warzywne.

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-10-21 08:36:32

    Dziękuję Wam bardzo dziewczyny. Mam nadzieję, że mu to niedługo przejdzie i zacznie normalnie jeść bo inaczej go uduszę.

  • Autor: anay Data: 2008-10-21 19:31:17

    z produktami jest super. jeszcze tylko regularnie jeść :)   , więcej razy, mniejsze porcje.  to jest kluczowa kwestia.
    aha, zapomniałam o ważnej rzeczy... alkohol straszliwie utrudnia chudnięcie. :) a mam wrażenie, że faceci nieco inaczej niż dietetycy interpretują sformułowanie "puste kalorie" ;) zwłaszcza w piwie...  zawsze sobie myślę, że mój mąż ma nadzieję, że "puste" oznacza tutaj tyle samo, co nieistniejące...

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-10-21 20:20:50

    O alkoholu wie. I już go to boli

  • Autor: ekkore Data: 2008-10-21 21:52:03

    Odnośnie pustych kalorii w piwie. Hhehehe. Mój mąż, gdy mu za bardzo wypominam brzuchol, wystający poza pasek, gotów jest zrezygnować z kolacji (co czyni zresztą przez około tygodnia - bo tyle pamięta, aby mi udowodnić, że potrafi), zamiast tego wypijając piwo, zagryzane orzeszkami.... To jest kuracja...Piwo ma działanie odchudzające i lecznicze, jak sam mówi szkoda, że nie na receptę.

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-10-22 16:04:16

    No tak to właśnie z tymi chłopami jest

  • Autor: ptyśka Data: 2008-10-31 18:27:30

    Melduje się pani dietetyk :) Chciałabym traktować każdego pacjenta bardzo indywidualnie, stąd potrzebne mi szczegółowe dane Twojego męza. To co napisałaś to troszkę mało. Po przeprowadzeniu odpowiedniego wywiadu i pomiarów dieta na 7 dni to nie problem :)
    pozdrawiam!

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-10-31 19:30:29

    A co dokładnie musiałabym Ci podać??

  • Autor: ptyśka Data: 2008-11-03 11:13:00

    Przede wszystkim aktualny wzrost, masę ciała męza, obwód talii i bioder, styl życia, upodobania żywieniowe, stan zdrowia (wyniki ostatnich badań biochemicznych, np. morfologii), rodzaj uprawianej aktywności fizycznej, ewentualne choroby/dolegliwości, ile chciałby schudnąć i w jakim czasie. plus trzydniowy przykładowy jadłospis Twojego męża.:) Oczywiście najlepiej byłoby gdybym sama przeprowadziła wywiad, ale  może być i tak pośrednio.
    pozdrawiam!

Przejdź do pełnej wersji serwisu