Forum

Kuchenne porady

Jogurt domowy

  • Autor: afera10 Data: 2008-10-28 12:51:27

    Czy ktoś z Was robi jogurt domowy? Ja od jakiegoś czasu robię i wychodzi bardzo pyszny. Ale .. no właśnie. Jogurt jest taki bardzo gęsty i ciągnący i nie wiem czy to jest "normalne". W smaku jest super, pijemy i nikomu nie zaszkodził, ale mam wątpliwości czy tak się powinien ciągnąć.

  • Autor: Glumanda Data: 2008-10-28 12:54:29

    Ja tez juz kiedys robilam sama jogurt..tzn. powielalam taki kupiony w sklepie. I tez sie tak ciagnal.. ale to nie ma znaczenia. Wiesz ze jest z mleka, wiesz w jakim ono bylo stanie przed uzyciem. Ja gotowalam nieraz mleko.. na najmniejszym gazie az troche odparowalo.. mialo taka nutke w smaku jakby bylo lekko skondensowane. Wtedy jogurt byl jeszcze pyszniejszy :) Mniam :)

  • Autor: afera10 Data: 2008-10-28 13:27:37

    Dzięki bardzo. Myślałam, że może coś robię nie tak i dlatego tak się ciągnie. Ale uspokoiłaś mnie! A jogurt wychodzi w smaku boski, no i nie ukrywam dużo tańszy i jak chcę to dodaję dodatki i wtedy wiem, że są to owoce "prosto z krzaczka"

  • Autor: basia19 Data: 2008-10-28 13:51:33

    Ja też robiłam jogurt, ale nigdy mi się nic nie "ciągnęło", nie wiem o czym mówicie. Mój jogurt jest bardzo gęsty i można go wręcz "kroić", ma konsystencję taką jak ze swojskiego mleka maślanka, tak że jak łyżką nabrać, to nabierał się cały duży kawał maślanki, po mojemu "kiszki".

  • Autor: afera10 Data: 2008-10-28 14:13:00

    Tak jogurt jest tak gęsty, że nie chce się "podzielić". Ja nigdy go nie kroiłam, lecz wylewam ze szklanego dzbanka i właśnie tak się ciągnie.

Przejdź do pełnej wersji serwisu