Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

EMy

  • Autor: Zośka Data: 2008-10-30 23:24:59

    EM do uzdatniania wody i oczyszczania ścieków
    EM  w uprawach roślin warzywnych i owocowych, kompostach
    EM  w kosmetyce, ceramice
    EM do zakwasu chlebowego
    EM przyjazne dla zielonej natury, człowieka i zwierząt

    Kochani z WŻ, zaskakują nas czasem różne nowości, a takie co są przyjazne wszem i wobec nawet szokują. Czy możliwe by to była prawda?
     EMy to kombinacja tlenowych i beztlenowych kultur bakterii wynaleziona przez, wiadomo - Japończyka, pana Hogę, które aktywnie, w procesie fermentacji (bezalkoholowej)  dzialają na patogeny i przyczyniają się do wzrostu roslin.  Okazuje się, że jest już dostępnych szereg produktów do różnych zastosowań. Ciekawa jestem czy stosując EMy  na działce ekologicznej, dalej będziemy mogli mówić, że nasze warzywa i owoce są ekologiczne?
    Dziwi mnie również wielka uniwersalność  tych bakterii. A co Wy na to?

  • Autor: Narwen Data: 2008-11-02 20:34:52

    Zapytam sie kolegi co pracuje w zoo co on o tych emach sadzi i czy to co napisane moze byc prawda

  • Autor: Ave Data: 2008-11-15 00:42:31

    Nie wiem jak radzą sobie ze ściekami, ale w uprawach - całkiem nieźle :)

  • Autor: CZOS Data: 2009-01-19 16:35:32

    Raz to z grubsza przeczytałem i wydaje się ciakawe. Ciekaw jestem jak to odktycie wytrzyma próbę czasu. Darwinowi po wielu latach dobierają się do sedna.Muszę jeszcze przyjżeć się temu dokładniej. Na pierwszy rzut oka i umysłu ciekawe i wielce pozyteczne odktycie. Dawno temu, gdy jeszcze oglądałęm TV słyszałem o organizmach żyjących w czynnych kraterach wulkanicznych, może to EM y? Pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu