Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Alergia na mleko krowie. Pomocy!!!

  • Autor: ka_cha_ Data: 2008-11-05 23:51:49

    Moje dzieci i ja jesteśmy uczuleni na mleko krowie i nie tylko. Doradźcie mi jaka będzie najlepsze dieta. Może ktoś z was ma podobny problem jak ja, a może ktoś z waszych znajomych... Może macie jakieś przepisy na dietę bezglutenową???
    Jak możecie to pomóżcie
    Z góry dziękuję

  • Autor: tineczka Data: 2008-11-06 00:21:37

    Witam:) Uczulenie na mleko krowie zaczyna byc nagminne, znaczy uczulenie na laktoze. Nie ma innego wyjscia : odrzucic wszystkie produkty mleczne z jadlospisu. Mozesz uzywac mleko, smietany sojowe albo ryzowe. U nas jest coraz wiecej produktow bez laktozy, nawet mleko, smietana od krowy jest bez laktozy.
    Nastepna sprawa to gluten, wystepujacy w makach, rowniez mozna zastapic specjalnymi produktami.
    Nie bardzo rozumiem o jaka alergie chodzi? Laktoza czy gluten?
    Podaj dokladniej, to cos pomozemy:)
    Pozdrowienia!

  • Autor: ka_cha_ Data: 2008-11-06 13:34:27

    Ja jestem uczulona na nikiel i kobalt, podejrzewam, że moje maluchy mogą mieć to samo co ja. Z tego co czytałam w necie to jest bardzo dużo produktów, które zawierają biało. Moim głównym problemem jest to, że mieszkamy za granicą i nie mam zbytnio kontaktu z polskim lekarzem. Jedynie pozostaje mi kontakt przez internet. Alergia, którą mają moje maluchy to atopowe zapalenie skóry, inaczej skaza białkowa.
    Z góry dziękuję za jaką kolwiek pomoc! 

  • Autor: ekkore Data: 2008-11-06 15:21:56

    Mylisz pojęcia.
    Uczulenie na nikiel i kobalt nie jest uczuleniem na mleko.
    Atopowe zapalenie skóry nie jest skazą białkową (nie tylko).

    Specjalistką nie jestem. Ale całą rodziną jesteśmy alergikami - mamy za sobą (i na bieżąco) większość objawów alergii - poza astmą. Jeżeli będziesz chciała pogadać odezwij się na gg. podany jest w ustawieniach

  • Autor: ka_cha_ Data: 2008-11-06 21:47:41

    Może i masz rację ekkore, ale jedno wiem, że ja i dzieci jesteśmy uczuleni na mleko, gdyż jak tylko dam im coś kolwiek z nabiału to od razu dostawały uczulenie. U moich dzieciaczków nie zdiagnozowano jeszcze że to jest nikiel i kobalt. Na pewno się odezwę ekkore.

  • Autor: pasia Data: 2008-11-07 13:31:54

    Atopowe zapalenie skóry to zdecydowanie nie jest to samo co skaza białkowa. Mój synek miał atopowe od drugiego roku życia. W tej lekkiej postaci, na szczęście, ale i ta "lekka" była gehenną. Od lekarza - do lekarza, setki maści, tabletek, syropów itd., nic nie pomagało. Jeśli twoje maluchy mają rzeczywiście azs - sucha skóra, łuszcząca się, puchnąca wysypka, która sączy po rozdrapaniu, zaczerwienienie wokół oczu i uszu - postaraj się przede wszystkim o maść cholesterolową. Bardzo tłusta, w składzie praktycznie sam cholesterol. Smaruje się nią dwa razy dziennie całe dziecko. Plami straszliwie, ja małego po posmarowaniu zawijałam w ręcznik i czekałam aż wsiąknie. Pomogło. Od roku - żadnych objawów, chociaż było juz naprawdę fatalnie. Ponadto trzeba do minimum ograniczyć cukier w diecie malucha, dodatkowo podajesz kwas Omega3 (tran w tabletkach) - 2 razy dziennie i wyciąg z żurawiny - po jednej dziennie. Jeśli masz pewność, że to atopowe - to najlepsza możliwa kuracja. Gdybyś miała problem ze znalezieniem maści cholesterolowej tam, gdzie mieszkacie - odezwij się do mnie na maila - mgrzesin@gmail.com.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2008-11-06 07:31:37

    Wybierz sie do specjalisty w tej dziedzinie,tam was odpowiednio ustawia,powiedza co jesc i pic:) na podstawie badan Twoich i dzieci,dostaniesz odpowiednia diete.:)pozdrawiam

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-11-07 19:16:10

    Mój syn jak był mały był uczulony na białko mleka krowiego. Musiałam mu wtedy robić mleko sojowe. Mniej więcej po pół roku mu przeszło i mógł już pić normalne mleko ale jeszcze przez długi czas nie mógł jeść za dużo nabiału bo dostawał wysypki. Najlepiej się udać do specjalisty.

Przejdź do pełnej wersji serwisu