Forum

Gawędy o jedzeniu

Rozważania programowe na temat Sylwestra 08/09

  • Autor: lubczyk69 Data: 2008-11-12 13:54:26

    Czekadełko: różne rodzaje pieczywa i do nich zielony smalec (robiony z dodatkiem oliwki z pestek dyni) Aperitif: półsłodki sekt z dodatkiem syropu z kwiatów dzikiego bzu, oraz likierów Cointreau i Cassis. Plastry avocado i gruszek (gruszki z kompotu), z płatkami parmezanu, delikatnie podlane oliwą, z dodatkiem soli orzechowej i prażonych orzeszków piniowych. Terrina z mielonej piersi kaczki i wątróbki drobiowwej, doprawiona dodatkiem zmiażdżonych ziaren: pieprzu seczuańskiego, kardamonu i odrobiny anyżku gwiazdkowego; z zielonym marynowanym pieprzem; zawinięta w soloną słoninę. Pieczona 1,5 godziny w kąpieli wodnej w temperaturze 140 stopni. Plastry wątróbki cielęcej z plastrami jabłek, doprawione szafranem. Tagliatelle ze smardzami w śmietanowym sosie. Zupa z kasztanów z daktylami i jabłkiem, z dodatkiem świeżego rozmarynu. Polędwica cielęca pieczona powoli, podawana z sercami karczochów w pomidorach i polentą (kaszką kukurydzianą) Serek brie z miodem truflowym i pikantną konfiturą z ananasa i cebuli. Parfait z imbirem, podawany z plastrami czarnych orzechów i kawałkami mini-pomarańczek w pomarańczowym syropie. Tuż po północy - pikantna zupa gulaszowa z kawałkami jagnięciny i węgierskimi kluseczkami. :P

  • Autor: Glumanda Data: 2008-11-12 14:03:31

    Lubczyku69! a dla kogo te wszystkie wspanialosci szykujesz?? az mi slinka leci....
    Jak to teraz bedzie z ta wizyta w Norymberdze????? ;)) zapraszam serdecznie..warunki polowe...ale piec nowy.. i caly sprzet do gotowania czary mary i inne sa... bo ja mam kuku na moniu pod wzgledem artykulow agd ;))))) Moze i Dorota zza Plota nareszczie mnie odwiedzi?? bo ona tylko obiecuje... juz 2 lata mnie zwodzi a mieszka za tym plotem... Pozdrawiam.

  • Autor: lubczyk69 Data: 2008-11-12 15:01:42

    Użytkownik Glumanda napisał w wiadomości:
    > Lubczyku69! a dla kogo te wszystkie wspanialosci szykujesz?? az mi slinka
    > leci.... Jak to teraz bedzie z ta wizyta w Norymberdze????? ;)) zapraszam
    > serdecznie..warunki polowe...ale piec nowy.. i caly sprzet do gotowania czary
    > mary i inne sa... bo ja mam kuku na moniu pod wzgledem artykulow agd ;)))))
    > Moze i Dorota zza Plota nareszczie mnie odwiedzi?? bo ona tylko obiecuje...
    > juz 2 lata mnie zwodzi a mieszka za tym plotem... Pozdrawiam.
    Jeszcze niczego ani dla nikogo nie szykuję. To jest taki "szkic - szkielet" planu tego co bym chciał zrobić. Co z tego wyniknie? Bozia wie. Co do Norymbergi to jest mi teraz ciężko nie po drodze. :-( W najblższym czasie będę jako gość na targach książki kulinarnej we Wrocławiu (12 - 13 grudnia w hotelu Wrocław) Jako, że z Wrocka do Poznania jest ino rzut beretem - może tam wpadnę popodglądać Bahusa :-) za płytą kuchenną? Z pewnością jeszcze przed Świętami mam także jechać do Włoch (czekam na oficjalne zaproszenie) aby zademonstrować dobrocie polskiej "Bożonarodzeniowej" kuchni. A co do Norymbergi to ew. wycieczka wchodzi w rachubę tylko z Panią Lubczykową pod rękę :-)

  • Autor: Glumanda Data: 2008-11-12 17:23:33

    Pan Glumand jest rowniez, zawsze w domu :)))))))) Jesli kiedys byloby po drodze... zapraszamy serdecznie :))))))

  • Autor: lubczyk69 Data: 2008-11-12 21:58:14

    Użytkownik Glumanda napisał w wiadomości:
    > Pan Glumand jest rowniez, zawsze w domu :)))))))) Jesli kiedys byloby po
    > drodze... zapraszamy serdecznie :))))))
    Mam nadzieję, że mi w razie czego (jakby gdyby) Pan Glumand nie spłoszy Pani Lubczykowej :-)

  • Autor: Glumanda Data: 2008-11-12 22:39:24

    Alez, bez obaw :) zaproszenie jest dla Was obojga :)) Pozdrowienia dla Pani Lubczykowej wraz z mezem, Lubczykiem :)) od Glumandowej rodzinki :)

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2008-11-13 16:15:09

    krakal , krakal i wykrakal, wybierz sobie od niedzieli w przyszlym tygodniu jakis dzien i albo ja do was albo wy do mnie w przyszlym tygodniu mam troche luzu. Od soboty jestem a gg wiec obgadamy co i jak

  • Autor: Glumanda Data: 2008-11-13 17:31:39

    Dorotko...od tej niedzieli nie ma sprawy... w ten piatek mam 89 urodziny dziadka przed soba a w sobote musical w Stuttgarcie... od niedzieli czekam na Ciebie... :D i juz po cichu ciesze sie...

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2008-11-13 16:12:44

    Ej no ty  Lubczyku jeden oczywiscie  wez swa Polowice Lubczykowa! A Tak na marginesie u mnie na razie z kuchnia ciezko bo stoi w czesciach w goscinnym Zaplotkowy nie ma kiedy zmatowac i mieszamy w garach na starej ledwo zipiacej. Ale... jesli ci bedzie na wiosne po drodze okolice Hof czyli Rehau po drodze to zapraszam i Ciebie i Lubczykowa serdecznie - kacik do spania tez sie dla Was by znalazl!

  • Autor: crisen Data: 2008-11-12 14:52:28

    No kochany ,to ja już będę zszywać śnieżnobiałe obrusy na wiellllllki stół przy którym zasiądzie całe towarzystwo WŻ . POZDRÓWKA!!!

  • Autor: bea39 Data: 2008-11-12 23:01:41

    Na szczęście Sylwestra mam z głowy, więc pewnie tylko pikolo z nieletnimi i tyle.... Zadnych kulinarnych planów,przynajmniej kochanego ciała mi nie przybędzie :)

  • Autor: lubczyk69 Data: 2008-11-13 09:01:10

    Toś szczęsliwa! Bo co do Sylwestra to ja mam buńczuczne (owszem) plany, ale gdzie i z kim go spędzę, tego jeszcze nie wiem. Równie dobrze mogę wylądować przed telewizorem na głębokiej wsi a tam nie będzie "dla komu" gotować :-(

  • Autor: lubczyk69 Data: 2008-11-13 09:59:48

    Użytkownik tucha napisał w wiadomości:
    > oj to ja serdecznie zapraszam na głęboką wieś lubelską i załatwię "dla
    > komu" gotować :P
    Do wyjaśnienia, siedzę jak mysz pod miotłą, bo się w razie czego nie "łozedrę" :-)

Przejdź do pełnej wersji serwisu