Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

wawrzyn szlachetny

  • Autor: eewag Data: 2008-11-12 16:06:26

    witam,
    jutro przychodza do mnie dwa male drzewka (ok 30cm) Jakje uprawiac? jedni twierdza, zeby wsadzic do ziemii (mieszkam w uk, wiec maksymalny nocny mroz to ok -2) bo musi wegetowac, inni, ze do doniczki i do domu, ale nie podlewac i do niskiej temp (co jest dla mnie trudne)... jakies inne propozycje...?

  • Autor: basiaaa Data: 2008-11-12 21:19:59

    http://ogrodek-thilien.blogspot.com/2008/06/uprawa-wawrzyna-szlachetnego.html
    tam znajdziesz cos o uprawie

  • Autor: eewag Data: 2008-11-13 07:30:32

    czytalam to, ale raz pisza, ze wymaga zimowania, a raz, ze moze zima stac na parapecie... myslalam, ze moze ktos z wlasnego doswiadczenia...

  • Autor: Transylwania Data: 2008-11-14 12:50:45

    Witaj, niestety nie moge mowic z wlasnego doswiadczenia, ale to co wiem, wawrzyn nie lubi przeciagu no i mocnego mrozu, no i slonecznie musi mu byc. Znajdz mu jakis mily kacik  blisko poludniowej sciany domu i posadz go tam. Jak maja przyjsc mocne przymrozki zapakuj go w ubronko zimowe, t.zn. obwin go folia i ziemie naokolo przykryj siankiem albo sloma, aby nie zmarzly korzonki. Mozesz jednego posadzic na dworzu a drugiego przezimowac w domu, jakis chlodny kacik zawsze sie znajdzie. Zycze ci powodzenia i czekam na wiosne na zdanie relacji jak te biedactwo przezimowalo.

  • Autor: eewag Data: 2008-11-14 19:31:33

    dziekuje, juz wsadzilam oba krzaczkido doniczki, ale stoja na razie na podworku... pomysle jeszcze, co tu z nimi zrobic, ale w sumieto, co piszesz ma sens :)

  • Autor: Ave Data: 2008-11-27 18:17:23

    Tylko nie folia !!!!! bo rosliny oddychają, a folia nie pozwoli odparowac wody i przy mrozie - choroby grzybowe bankowe a potem problemy albo nawet kaplica... Jeśli zaistnieje potrzeba ochrony to agrowłoknina albo stroisz z gałazek swiekowych, albo nawet grube kartony tekturowe, ale koniecznie z otworem na górze. W zimie ochrona roślin ma na celu zabezpieczenie przed zimnym wiatrem a nie temperaturą, bo ta jak wiadomo ma usypiać i hartować rośliny.

  • Autor: romarr1 Data: 2009-01-21 19:50:45

    Dlaczego kartony muszą miec otwory na górze? ja zapakowalam glicynię malutką wsadzona w ostatnim roku w kartony ale bez otworu. Co robić teraz?

  • Autor: Janek Data: 2009-02-02 17:06:38

    Po prostu zrób kilka dziur na obwodzie, w wyższej cześci kartonu więcej tak do  połowy wysokosci mniej. Otwory rób mniej wiecej 1 cm średnicy co 15-20 cm

Przejdź do pełnej wersji serwisu