Forum

Kuchenne porady

naczynie do fondue

  • Autor: elunia.o Data: 2008-11-25 09:17:21

    Postanowiłam kupić naczynie do fondue, ale zupełnie nie wiem na co zwracać uwagę przy zakupie? Czy macie jakieś swoje sprawdzone marki? I jeszcze jedno, czy w tym "serowym" można też robić czekoladowe, czy trzeba mieć dwa osobne?

  • Autor: lubczyk69 Data: 2008-11-25 09:42:07

    Użytkownik elunia.o napisał w wiadomości:
    > Postanowiłam kupić naczynie do fondue, ale zupełnie nie wiem na co zwracać
    > uwagę przy zakupie? Czy macie jakieś swoje sprawdzone marki? I jeszcze jedno,
    > czy w tym "serowym" można też robić czekoladowe, czy trzeba mieć dwa
    > osobne?
    Nazwa firmy (znaczy producent)przy takim zakupie jest mało ważne! Pojemnik na medium (czy to ser, czy oliwa) musi mieć grube dno i dość grube ścianki. To jest bardzo ważne, aby dzielnie i stale podtrzymywać odpowiednio wysoką temperaturę. Czasami w handlu pojawiają się nic nie warte tanie cienkie "blaszki". Ręce precz od takich "zabawek dla dzieci".

  • Autor: elunia.o Data: 2008-11-25 18:48:36

    Dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że dokonam właściwego wyboru, bo to prezent-niespodzianka na nowe mieszkanie córki.

  • Autor: malbec Data: 2008-11-25 19:14:38

    Naczyń jest wiele do wyboru. Te do czekolady z reguły sa ceramiczne, bo czekolada w naczyniu metalowym zbyt mocno podgrzanym może sie przypalic. Te do sera (fondue sabaudzkie) czy oleju (przy fondue burgundzkim) bywają teraz najcześciej metalowe, czasem z jakąś powłoką antyadhezyjną (np. teflon). Praktycznym rozwiązaniem jest kupienie naczynia z elektrycznym podgrzewaczem regulowanym termostatem (ja taki posiadam), dzieki czemu naczynie jest bezpieczniejsze (szczególnie w przypadku dzieci-nie ma otwartego ognia i garnek stoi bardzo stabilnie na wyprofilowanej podstawie). Dobrze, jesli naczynie ma nakładaną u góry obręcz z wyciętymi profilkami utrzymującymi w okreslonej pozycji widelczyki z nabitym wiktuałem-jest to praktyczne szczególnie przy fondue mięsnym. No i w wersji lux mozna kupić naczynie od razu z kompletem talerzy z podziałkami (na korniszonki, ziemniaczki, chleb itp.) i miseczkami do sosów.

  • Autor: Glumanda Data: 2008-11-27 10:07:01

    Czekolada przypala sie nawet w porcelanowym naczyniu... trzeba ja czesto mieszac..i dodac troche slodkiej smietanki... bo sama czekolada... to przypali sie na medal. Serowe fondue..oto taki przykladzik, jak ma wygladac garnek Obrazek znalazlam w Amazon.de

Przejdź do pełnej wersji serwisu