Forum

Kuchenne porady

zupki dla niemowlaka

  • Autor: szopa Data: 2008-11-26 18:57:19

     witam was serdecznie
    mam prosbe jak u was wyglada gotowanie zupek dla malenstwa i jakie skladniki dajecie chodzi mi o przepisy bo jak narazie podawalam malutkiej sloiczki i udalo mi sie ugotowac zupke ale jedna to troche za malo.... a nie mam pojecia jakie produkty powinny byc dodane zeby to bylo smaczne...... i kiedy mozna podac jajko i w jakiej postaci ????? dodam ze malutka ma 5 miesiecy
    dziekuje za pomoc

  • Autor: beata6791 Data: 2008-11-26 19:16:44

    Jajko od 7 miesiąca i to nie całe tylko 0,5 żółtka co drugi dzień. Ja czytałam skład na zupkach  w słoiczku żeby wiedzieć co mogę włożyć. Ale zapytaj pediatry, napewno podpowie. W piątym miesiącu można jeszcze niewiele, ale napewno  dynia, kabaczek , marchewka, ziemiak, pietruszka, ryż, kasza kukurydziana. Uważaj na seler bo jest bardzo alergizujący. No i mięsko gotowane osobno, bo rosół też jest silnym alergenem.

  • Autor: agacia3323 Data: 2008-11-26 19:19:08

    witaj. Chyba na ziemniaczkach,marcheweczka .pietruszka i koniec tych składników a potem stopniowo będziesz wprowadzać następne warzywa no i oczywiście mięsko.

  • Autor: gosiekb Data: 2008-11-26 20:11:53

    Witam, szczerze Ci  powiem ze ja zupki dawalam moim dziewczynkom troszke pozniej dopiero od 8-go miesiaca bo wczesniej probowalam ale nie chcialy mi jesc. Po 8 miesiacu gotowalam wywar na miesku drobiowym lub z indyka z dodatkiem pokrojonej marchewki, pietruszki, ziemniaka a czasem i innych warzyw, jak miesko bylo juz ugotowane to wyjmowalam je i do wywaru dodawalam kaszke manne blyskawiczna , pogotowalam troche a potem wszystko razem z obranym mieskiem miksowalam. Moje dziewczynki uwielbialy taka zupke, dawalam tez rosol z drobniutko pokrojonym domowej roboty makaronem, zupke pomidorowa z ryzem i ze smietana(ale to jak dziewczynki mialy juz gdzies okolo roczku) , zurek z chlebusiem ( namoczony w zurku) dodawalam tez troche mleka i masla.
    Jajek nie dodawalam do zup bo moje dziewczynki lubia jajeczniczke na maselku i z odrobina mleka ale to tez pozniej dawalam niz na 5 miesiecy. Moje dzieci (blizniaczki) to od urodzenia niejadki wiec za wiele Ci nie doradze niestety , pozdrawiam.

  • Autor: annawojcik Data: 2008-11-26 20:12:02

    W SZÓSTYM MIESIĄCU MOŻESZ PODAWAC RYBY MORSKIE NP. MAKRELA, TUŃCZYK, ŁOSOŚ, HALIBUT, SARDYNKA OCZYWIŚCIE GOTOWANE, PIECZONE W FOLII LUB DUSZONE W WARZYWACH

  • Autor: annawojcik Data: 2008-11-26 20:42:06

    W SZÓSTYM MIESIĄCU MOŻESZ PODAWAC RYBY MORSKIE NP. MAKRELA, TUŃCZYK, ŁOSOŚ, HALIBUT, SARDYNKA OCZYWIŚCIE GOTOWANE, PIECZONE W FOLII LUB DUSZONE W WARZYWACH
     A WARZYWA TO TAK
    MARCHEWKA I PIETRUSZKA OD 5 MIESIĄCA ŻYCIA,
    KALAREPA PO 6 M. Ż. ,
    BROKUŁ I KALAFIOR I BRUKSELKA  PO 7 M. Ż.
     BURAK OD 8 MIESIĄCA ŻYCIA ,
    SELER OD 7 MIESIĄCA ŻYCIA,
    PASTERNAK  PO 6 MIESIĄCU ŻYCIA,
    BIAŁA KAPUSTA OD 10 M.Ż.

  • Autor: szopa Data: 2008-11-26 21:36:23

    kochane jestescie dziekuje wam bardzo ale jak sie dusi rybe z warzywami?????to tak na parze ???bo nie mam pojecia ja jeszcze nigdy nic nie duilam w zyciu... :(

Przejdź do pełnej wersji serwisu